Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 1,18 kg |
| Tuotteen korkeus | 311 mm |
| Tuotteen leveys | 158 mm |
| Tuotteen syvyys | 292 mm |
| Virranhallinta | |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 1000 W |
| Automaattinen virran sammutus (maks.) jälkeen | 40 min |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 2280 kg |
| Pakkauksen syvyys | 288 mm |
| Pakkauksen korkeus | 187 mm |
| Pakkauksen leveys | 336 mm |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | White |
| Veden tason ilmaisin | ![]() |
| Valaistu on/off-kytkin | ![]() |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Painikkeet |
| Irrotettava, kääntyvä suodatin | ![]() |
| Kello-toiminto | ![]() |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Säiliö haudutetun kahvin materiaalille | Lasi |
| Irroitettava suodatinteline | ![]() |
| Kahvinsuodatin | ![]() |
| Ajastin | ![]() |
| Näkyvissä oleva vesitaso | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Kapasiteetti kuppeina | 10 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,25 L |
| Tippalukko | ![]() |
| Anti-Scale -järjestelmä | ![]() |
| Lämpölautanen | ![]() |
| Konepesun kestävät osat | ![]() |
| Kannun koko | 1,25 L |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Pidä lämpimänä aika | 40 min |
| Vedensuodatin | ![]() |
| Pidä lämpimänä-toiminto | ![]() |
| Kahvin syöttö | Jauhettu kahvi |
| Säädettävät teräasetukset | ![]() |
| Vesisuihkujen määrä | 1 |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Täysautomaattinen |
| Säädettävä kahvin vahvuus | ![]() |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kannu |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Kahvinkeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 8021098001887 |
Braun PurShine KF 1500 on suodatinkahville suunniteltu, työtasolle sijoitettava kahvinkeitin. Valmis juoma suodattuu suoraan lasikannuun, joka pitää kahvin tarjoiluvalmiina. Keittoprosessi hyödyntää OptiBrew-järjestelmää, joka optimoi valmistuslämpötilan, uuttoajan ja suodatuksen tasaisen laadukkaan lopputuloksen saavuttamiseksi. Kahvijauheen annostelua helpottaa laitteen sivulle kääntyvä ja kokonaan irrotettava suodatinsuppilo.
Käyttöä helpottavat selkeä vesimäärän ilmaisin sekä valaistu virtakytkin. Integroitu tippalukko estää roiskeet, mikäli kannu siirretään väliaikaisesti pois lämpölevyltä kesken suodatuksen. Käyttöturvallisuutta parantaa automaattinen virrankatkaisu, joka aktivoituu lämpimänäpitojakson päätyttyä. Päivittäistä puhdistusta ja keittiön siistinä pitämistä helpottavat irrotettavat, konepestävät osat.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kapasiteetti: 10 kuppia
- Vesisäiliön tilavuus: 1,25 l
- Teho: 1000 W
- Lämpimänäpitoaika: 40 min
- Ohjaustapa: Painikkeet ja kytkin
- Rungon materiaali: Metalli ja muovi
- Väri: Valkoinen
Arvioitu toimitus: 18.05. - 20.05.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 18.05. - 20.05.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 18.05. - 20.05.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 18.05. - 20.05.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 18.05. - 20.05.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 18.05. - 20.05.
Arvioitu toimitusaika: 18.05. - 19.05.
Arvioitu toimitusaika: 19.05. - 20.05.
Arvioitu toimitusaika: 19.05. - 20.05.
Arvioitu toimitusaika: 19.05.
Arvioitu toimitusaika: 18.05. - 20.05.
Arvioitu toimitusaika: 18.05. - 20.05.
Arvioitu toimitusaika: 19.05.


