Braun PurShine KF 1505 13 kupin -kahvinkeitin, musta, ruostumaton teräs
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 2,3 kg |
| Tuotteen korkeus | 315 mm |
| Tuotteen leveys | 299 mm |
| Tuotteen syvyys | 167 mm |
| Virranhallinta | |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 1000 W |
| Automaattinen virran sammutus (maks.) jälkeen | 40 min |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 2760 kg |
| Pakkauksen syvyys | 363 mm |
| Pakkauksen korkeus | 202 mm |
| Pakkauksen leveys | 306 mm |
| Pakkaustyyppi | Laatikko |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Musta, Ruostumaton teräs |
| Veden tason ilmaisin | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Painikkeet |
| Irrotettava, kääntyvä suodatin | ![]() |
| Kotelon materiaali | Ruostumaton teräs |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Säiliö haudutetun kahvin materiaalille | Ruostumaton teräs |
| Irroitettava suodatinteline | ![]() |
| Kahvinsuodatin | ![]() |
| Näkyvissä oleva vesitaso | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Kapasiteetti kuppeina | 13 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,2 L |
| Tippalukko | ![]() |
| Kannun koko | 1,2 L |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Kahvin syöttö | Jauhettu kahvi |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Ohje |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kannu |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Kahvinkeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 8021098005311 |
Braun PurShine KF 1505 on työtasolle sijoitettava suodatinkahvinkeitin, joka on suunniteltu päivittäiseen kahvinvalmistukseen. Laitteen tilava vesisäiliö ja teräksinen kahvikannu mahdollistavat suuremmankin kahvimäärän keittämisen yhdellä kertaa. Vesimäärän ilmaisin auttaa mittaamaan veden tarkasti haluttua kuppimäärää varten. Keittimen toimintaa ohjataan selkeillä painikkeilla, mikä tekee päivittäisestä käytöstä sujuvaa. Laitteen suodatustekniikka optimoi lämpötilan ja suodatusajan tasaisen uuttotuloksen saavuttamiseksi.
Keittimen runko on valmistettu ruostumattomasta teräksestä, mikä takaa laitteelle kestävän rakenteen ja tyylikkään ulkoasun. Käyttömukavuutta lisää sivulle kääntyvä ja irrotettava suodatinteline, joka helpottaa kahvijauheen annostelua sekä osien puhdistamista. Integroitu tippalukko estää kahvin tippumisen lämpölevylle, kun kannu nostetaan pois paikaltaan kesken suodatuksen tai sen päätyttyä. Arjen turvallisuutta lisää automaattinen virrankatkaisu, joka sammuttaa laitteen 40 minuutin kuluttua.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kapasiteetti: 13 kuppia
- Vesisäiliön tilavuus: 1,2 l
- Ruostumattomasta teräksestä valmistettu kahvikannu
- Teho: 1000 W
- Automaattinen virrankatkaisu 40 minuutin kuluttua
- Kääntyvä ja irrotettava suodatinteline
- Integroitu tippalukko
- Rungon materiaali: ruostumaton teräs
- Väri: musta ja ruostumaton teräs
Arvioitu toimitus: 19.05. - 21.05.
Tänään: Suljettu (Helatorstai)
Arvioitu toimitus: 19.05. - 21.05.
Tänään: Suljettu (Helatorstai)
Arvioitu toimitus: 19.05. - 21.05.
Tänään: Suljettu (Helatorstai)
Arvioitu toimitus: 19.05. - 21.05.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 19.05. - 21.05.
Tänään: Suljettu (Helatorstai)
Arvioitu toimitusaika: 19.05. - 21.05.
Arvioitu toimitusaika: 19.05. - 20.05.
Arvioitu toimitusaika: 20.05. - 21.05.
Arvioitu toimitusaika: 20.05. - 21.05.
Arvioitu toimitusaika: 20.05.
Arvioitu toimitusaika: 19.05. - 21.05.
Arvioitu toimitusaika: 19.05. - 21.05.
Arvioitu toimitusaika: 20.05.


