Melitta Solo Pure E950-766 EU -täysautomaattinen espressokone, hopea
Tätä tuotetta ei valmisteta enää tai sitä ei ole tällä hetkellä saatavilla.
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Tekniset tiedot | |
| Tavaraluokituksen automaattinen seurantajärjestelmä (CCATS) | 85167100 |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 9 kg |
| Tuotteen korkeus | 325 mm |
| Tuotteen leveys | 200 mm |
| Tuotteen syvyys | 455 mm |
| Virranhallinta | |
| Energiansäästötila | ![]() |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 1400 W |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 11 kg |
| Pakkauksen syvyys | 545 mm |
| Pakkauksen korkeus | 380 mm |
| Pakkauksen leveys | 300 mm |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Hopea |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Helposti puhdistettava | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Painikkeet, Rotaatio, Liukusäädin |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Näytön tyyppi | LCD |
| Irrotettava haudutus-/infuusioyksikkö | ![]() |
| Värinäyttö | ![]() |
| Ajastin | ![]() |
| Pakkauksen sisältö | |
| Käyttöopas | ![]() |
| Kahvikapseli sisältyy | ![]() |
| Sisältää maidonvaahdottimen | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Kapasiteetti kuppeina | -2 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,2 L |
| Itsepuhdistuva | ![]() |
| Kupin lämmitin | ![]() |
| Anti-Scale -järjestelmä | ![]() |
| Papusäiliön tilavuus | 120 g |
| Lämpölautanen | ![]() |
| Alkuperämaa | Portugali |
| Automaattinen AntiCalc-kalkinpoistojärjestelmä | ![]() |
| CalcClean-toiminto | ![]() |
| Veden kovuuden valitsija | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 15 bar |
| Lämpötila-asetuksia | 3 |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Vedensuodatin | ![]() |
| Kahvin syöttö | Kahvipavut |
| Maitosäiliö | ![]() |
| Höyryputki | ![]() |
| Säädettävät teräasetukset | ![]() |
| Teräasetusten lukumäärä | 5 |
| Vesisuihkujen määrä | 2 |
| Säädettävä veden määrä | ![]() |
| Säädettävä lämpötila | ![]() |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Täysautomaattinen |
| Säädettävä kahvin vahvuus | ![]() |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kuppi |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Ohjelmoitava | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Säädettävä kahvinokan korkeus | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Logistiikkatiedot | |
| Pahvilaatikoiden lukumäärä per lava | 24 kpl |
| Tullikoodi | 85167100 |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Lungon valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Latte macchiaton valmistus | ![]() |
| Ristretton valmistaminen | ![]() |
| Maidon kuumennus | ![]() |
| Americanon valmistaminen | ![]() |
| Caffe creman valmistus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 4006508223992 |
Melitta Solo Pure -espressokone valmistaa kahvijuomat automaattisesti vasta jauhetuista pavuista. Laitteessa on integroitu kahvimylly viidellä karkeusasteella, mikä mahdollistaa jauhatuksen hienosäädön omien mieltymysten mukaan. Uutosta vastaa 1 400 watin teholla ja 15 baarin maksimipaineella toimiva, lämmönvaihtimella varustettu boilerijärjestelmä. Käyttäjä voi hallita uuttoprosessia säätämällä kahvin vahvuutta ja veden määrää sekä valitsemalla sopivan lämpötilan kolmesta eri vaihtoehdosta.
Laite on suunniteltu erityisesti mustien kahvien, kuten espresson, americanon ja caffè creman, valmistukseen. Ohjaus tapahtuu selkeän LCD-näytön sekä painikkeiden ja liukusäätimien avulla. Espressokoneessa on kaksi suutinta, joiden ansiosta on mahdollista valmistaa kaksi kuppia samanaikaisesti. Suuttimien korkeus on säädettävissä, mikä helpottaa erikokoisten kuppien käyttöä ja auttaa säilyttämään optimaalisen creman uuton aikana. Laitteen varusteluun kuuluu myös erillinen kuumavesitoiminto sekä sisäänrakennettu kuppilämmitin.
Vain 20 senttimetriä leveä laite mahtuu vaivatta keittiötasolle ja vie vain vähän tilaa. Arjen sujuvuutta tukevat 1,2 litran vesisäiliö sekä 120 gramman papusäiliö. Laitteen huolto on tehty vaivattomaksi automaattisten puhdistus- ja kalkinpoisto-ohjelmien sekä sisäänrakennetun kalkinestojärjestelmän avulla. Irrotettava uuttoyksikkö, vesisäiliö ja tippa-astia mahdollistavat osien säännöllisen puhdistuksen. Lisäksi energiansäästötila ja automaattinen virrankatkaisu tekevät päivittäisestä käytöstä energiatehokkaampaa.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kahvin syöttötapa: Kahvipavut
- Teho: 1 400 W
- Lämmitysjärjestelmä: Lämmönvaihtimella varustettu boileri
- Uuttopaine: 15 bar
- Vesisäiliön tilavuus: 1,2 l
- Integroitu mylly: Kyllä
- Papusäiliön tilavuus: 120 g
- Puhdistustoiminnot: Automaattinen puhdistus ja kalkinpoisto sekä irrotettava uuttoyksikkö
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 07.06.
- Guarantee Conditions (English)
- manual pdf (English)


