DeLonghi Rivelia EXAM440.55.BG -täysautomaattinen espressokone, beige
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 9,7 kg |
| Tuotteen korkeus | 385 mm |
| Tuotteen leveys | 245 mm |
| Tuotteen syvyys | 430 mm |
| Virranhallinta | |
| Energialuokka | A |
| Teho | 1450 W |
| AC-syöttötaajuus | 50/60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 220 - 240 V |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 13200 kg |
| Pakkauksen syvyys | 508 mm |
| Pakkauksen korkeus | 483 mm |
| Pakkauksen leveys | 308 mm |
| Ergonomia | |
| Näytön halkaisija | 8,89 cm (3.5") |
| Tuotteen väri | Beige |
| Veden tason ilmaisin | ![]() |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Helposti puhdistettava | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Kosketus |
| Kotelon materiaali | Metalli, Muovi |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Näytön tyyppi | TFT |
| Irrotettava haudutus-/infuusioyksikkö | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Lämmitysjärjestelmä | Thermoblock |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,4 L |
| Itsepuhdistuva | ![]() |
| Papusäiliön tilavuus | 250 g |
| CalcClean-toiminto | ![]() |
| Veden kovuuden valitsija | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 19 bar |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Vedensuodatin | ![]() |
| Kahvin syöttö | Kahvipavut, Jauhettu kahvi |
| Maitosäiliö | ![]() |
| Höyryputki | ![]() |
| Säädettävät teräasetukset | ![]() |
| Vesisuihkujen määrä | 2 |
| Säädettävä veden määrä | ![]() |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Täysautomaattinen |
| Säädettävä kahvin vahvuus | ![]() |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kuppi |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Ohjelmoitava | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Säädettävä kahvinokan korkeus | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Kaksi kuppia kerralla | ![]() |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Ohjelmien lukumäärä | 8 |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Lungon valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Latte macchiaton valmistus | ![]() |
| Maidon kuumennus | ![]() |
| Americanon valmistaminen | ![]() |
| Kuumien ja kylmien juomien valmistus | ![]() |
| Espresso macchiaton valmistus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 8004399026711 |
DeLonghi Rivelia -espressokone on pöytätasolle sijoitettava automaattinen laite, jolla voi valmistaa monipuolisesti erilaisia kahvijuomia. Käyttäjä voi mukauttaa uuttoprosessia säätämällä tarkasti sekä kahvin vahvuutta että uutettavan veden määrää. Jauhatusasteen säätömahdollisuus varmistaa, että jokaisesta kahvilajikkeesta saadaan esiin haluttu makuprofiili. Laite on suunniteltu ylläpitämään optimaalista uuttolämpötilaa, mikä varmistaa kahvin luontaisten aromien vapautumisen jokaiseen kuppiin.
Asetusten hallinta ja juomien valinta sujuvat vaivattomasti selkeältä TFT-kosketusnäytöltä. Kone tarjoaa valikoiman erikoiskahveja, joista esimerkiksi cappuccino, latte, latte macchiato, americano ja lungo valmistuvat yhdellä kosketuksella. Kaksi korkeussuunnassa säädettävää suutinta mahdollistaa erikokoisten kuppien vaivattoman käytön ja kahden juoman valmistamisen rinnakkain. Kahvijuomien lisäksi laite voi annostella erikseen lämmitettyä maitoa tai pelkkää kuumaa vettä esimerkiksi teetä varten.
Kompakti, metallia ja muovia yhdistelevä rakenne sopii saumattomasti osaksi keittiön sisustusta. Päivittäistä huoltoa ja hygieniaa helpottaa kokonaan irrotettava tippa-alusta, joka on nopea tyhjentää käytön jälkeen. Sisäänrakennettu vedensuodatin ja veden kovuuden asetus auttavat ylläpitämään veden laatua ja vähentävät laitteen huoltotarvetta. Näiden ominaisuuksien ansiosta koneen säännöllinen käyttö pysyy vaivattomana ja sujuvana.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kahvin syöttötapa: Kahvipavut
- Teho: 1 450 W
- Lämmitysjärjestelmä: Thermoblock
- Uuttopaine: 19 bar
- Vesisäiliön tilavuus: 1,4 l
- Integroitu mylly: Kyllä
- Papusäiliön kapasiteetti: 250 g
- Maitojärjestelmä: Automaattinen vaahdotin ja erillinen maitosäiliö
- Juomaohjelmien määrä: 8
- Puhdistustoiminnot: Itsepuhdistus, kalkinpoisto ja irrotettava uuttoyksikkö
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
- manual pdf (English)


