Tällä tuotteella ei ole hinnanmuutostietoja.
Tuote ei ole saatavilla
Tätä tuotetta ei valmisteta enää tai sitä ei ole tällä hetkellä saatavilla.
Tätä tuotetta ei valmisteta enää tai sitä ei ole tällä hetkellä saatavilla.
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.
Tuotetiedot
Kuvaus
Myymäläsaatavuus
Toimitus
Hinnan muutokset
| Prosessori | |
| Prosessorin taajuus | 533 MHz |
| Sisäänrakennettu prosessori | ![]() |
| Näyttö | |
| Näyttö | LCD |
| Näytön erottelutarkkuus | 320 x 128 pikseliä |
| Kosketusnäyttö | ![]() |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Liitettävyys | |
| Suoratulostus | ![]() |
| Vakioliitännät | Ethernet, USB 2.0, Langaton LAN |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 29 kg |
| Tuotteen korkeus | 444 mm |
| Tuotteen leveys | 427 mm |
| Tuotteen syvyys | 509 mm |
| Tulostus | |
| Suurin resoluutio | 1200 x 600 DPI |
| Vakiotulostuskielet | Epson FX,PCL 5c,PCL 6,PostScript 3,SIDM |
| Tulostusnopeus (väri, normaalilaatu, A4/US Letter) | 26 ppm |
| Tulostusnopeus (musta, normaalilaatu, A4/US Letter) | 30 ppm |
| Lämpenemisaika | 60 s |
| Ensimmäisen sivun tulostusnopeus (väri, normaali) | 9 s |
| Ensimmäisen sivun tulostusnopeus (musta, normaali) | 8,5 s |
| Tulostuskapasiteetti | |
| Vakiotulostuskapasiteetti | 150 arkkia |
| Syöttökapasiteetti | |
| Suurin syöttökapasiteetti | 880 arkkia |
| Vakiosyöttökapasiteetti (arkkia) | 250 arkkia |
| Automaattisen asiakirjojen syöttölaitteen kapasiteetti | 50 arkkia |
| Monikäyttöisen lokeron kapasiteetti | 100 arkkia |
| Skannaaminen | |
| Optinen skannauserottelutarkkuus | 1200 x 1200 DPI |
| Kuvanpakkausformaatti | JPG,TIF |
| Skannaustekniikka | CIS |
| Skannaa | Sähköposti, FTP, USB |
| Skannausnopeus (väri) | 20 ppm |
| Skannausajurit | TWAIN,WIA |
| Skannausnopeus (musta) | 30 ppm |
| Tulon värisyvyys | 48 bittiä |
| Lähdön värisyvyys | 24 bittiä |
| Tuetut tiedostomuodot | |
| Kopioiminen | |
| Kopiointinopeus (musta, normaalilaatu, A4) | 24 cpm |
| Kopion kokomuutos | 25 - 400% |
| Kopiointinopeus (väri, normaali laatu, A4) | 22 cpm |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kopiot |
| Ensimmäinen kopio (musta, normaalilaatu) | 12 s |
| Ensimmäinen kopio (väri, normaali) | 14 s |
| Kopioinnin enimmäistarkkuus | 600 x 600 DPI |
| Faksi | |
| Modeemin nopeus | 33,6 Kbit/s |
| Faksin siirtonopeus | 3 sek/sivu |
| Faksin lähetys | 100 sijainnit |
| Muistissa säilytettävät A4-sivut | 200 sivua |
| Pikavalintanumeroiden enimmäismäärä | 100 |
| Pikavalinnat | ![]() |
| Ryhmäsoitto | 20 |
| Faksimuisti | 4 MB |
| Virranhallinta | |
| Virrankulutus (PowerSave) | 20 W |
| Virrankulutus valmiustilassa | 100 W |
| AC-syöttötaajuus | 50/60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 220 - 240 V |
| Tehonkulutus (maks.) | 1170 W |
| Virrankulutus (toiminnassa) | 500 W |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käytön suhteellinen kosteus (H-H) | 20 - 80% |
| Käyttölämpötila (T-T) | 10 - 32 °C |
| Verkko | |
| Wi-Fi-standardit | IEEE 802.11b,IEEE 802.11g,IEEE 802.11n |
| Ethernet LAN | ![]() |
| Wi-Fi | ![]() |
| Ethernet LAN -datanopeudet | 10,100,1000 Mbit/s |
| Tuetut verkkoprotokollat (IPv6) | SMTP, POP3, HTTP,SNMP v1&v3, DHCP, DNS, LPR, Port9100, BOOTP, ARP, FTP, CIFS, LDAP, SLP, Bonjour, NetWare, EtherTalk, NetBEUI, LLTD |
| Melupäästö | |
| Valmiustilan melu | 33 dB |
| Tulostuksen melutaso | 52 dB |
| Paperinkäsittely | |
| Suurin tulostusalue | 216 x 356 mm |
| Kirjekuorien koot | 9, 10, C5, DL, Monarch |
| ISO A-sarjan koot (A0...A9) | A4,A5,A6 |
| ISO B-sarjan koot (B0...B9) | B5 |
| Monikäyttöisen lokeron median paino | 64 - 220 g/m² |
| Vakiosyöttölaitteen materiaalit | Kirjekuoret, Tavallinen paperi |
| Ei-ISO tulostusmateriaalin koot | Legal |
| Vakiolokeron median painot | 64 - 176 g/m² |
| Suurin ISO A-luokan paperikoko | A4 |
| Tallennusväline | |
| Sisäinen muisti | 256 MB |
| Sisäinen enimmäismuisti | 768 MB |
| Integroitu kortinlukija | ![]() |
| Sertifikaatit | |
| Energy Star -sertifioitu | ![]() |
| Ohjelmisto | |
| Windows-käyttöjärjestelmätuki | Windows 7 Home Basic,Windows 7 Home Basic x64,Windows 7 Home Premium,Windows 7 Home Premium x64,Windows 7 Professional,Windows 7 Professional x64,Windows 7 Starter,Windows 7 Starter x64,Windows 7 Ultimate,Windows 7 Ultimate x64,Windows 8,Windows 8 Enterprise,Windows 8 Enterprise x64,Windows 8 Pro,Windows 8 Pro x64,Windows 8 x64,Windows 95,Windows 98,Windows Vista Business,Windows Vista Business x64,Windows Vista Enterprise,Windows Vista Enterprise x64,Windows Vista Home Basic,Windows Vista Home Basic x64,Windows Vista Home Premium,Windows Vista Home Premium x64,Windows Vista Ultimate,Windows Vista Ultimate x64,Windows XP Home,Windows XP Home x64,Windows XP Professional,Windows XP Professional x64 |
| Mac-käyttöjärjestelmätuki | Mac OS X 10.3 Panther,Mac OS X 10.4 Tiger,Mac OS X 10.5 Leopard,Mac OS X 10.6 Snow Leopard,Mac OS X 10.7 Lion,Mac OS X 10.8 Mountain Lion |
| Tuetut palvelinkäyttöjärjestelmät | Windows Server 2003,Windows Server 2003 x64,Windows Server 2008,Windows Server 2008 R2,Windows Server 2008 x64 |
| Suorituskyky | |
| Tulostustekniikka | LED |
| Suurin toimintajakso | 60000 sivua kuukaudessa |
| Tuotteen väri | Valkoinen |
| Mukana toimitettavat fontit | 87 PCL, 80 PostScript, OCR-A/B, USPS ZIP |
| Kaksipuolinen toiminto | Tulosta |
| Asema markkinoilla | Yritys |
| Tulostus | Väritulostus |
| Skannaus | Väriskannaus |
| Faksaus | Värifaksaus |
| Digitalinen lähettäjä | ![]() |
| Kopiointi | Värikopiointi |
| EAN | 5031713057567 |
| Takuu | 1 vuosi |
| Source: Icecat.biz | |
MC562_OverviewFor businesses that require 4-in-1 multifunction printers that offer a low total cost of ownership, high quality document output and management at fast speeds, the MC562dnw all-in-one is the smart choice. Combining a wide range of functions and useful business tools, this multifunction printer offers superior printing speeds, media flexibility and high capacity toners to support larger workgroups.
The MC562dnw offers as standard, wireless network-ready connectivity, duplex printing, scanning / copying and faxing, with an automatic RADF and superior quality High Definition colour and mono A4 printing, that enables you to produce professional looking documents in-house.
Print smart, saving time and money through printing in-house
Management and printing of your documents is so much simpler with the MC562dnw, combining high definition, colour printing with tools that give you the ability to create a full range of documents in-house, allowing you to effectively manage what you print and when you print it.
Reducing your total cost of ownership
The MC562dnw is built to offer considerable cost savings over its lifespan. Combining exceptional energy efficiencies with high capacity toner cartridges and many paper saving functions, this really is a printer that can enhance your business efficiencies.
Sharp, accurate scanning with useful document management functionality
Providing sharp, fast and accurate scanning, the MC562dnw enables you to digitise your documents clearly and with ease. Scan directly to a USB or network TWAIN, whilst LDAP provides direct access to contact and email data from an existing directory server.
Efficient, Cost Saving Functionality
The MC562dnw multifunction printer is built on award winning digital LED technology that is inherently energy efficient with many features and functions that reduce your ongoing costs, including Eco and Deep Sleep modes, plus Auto Off mode that reduces energy consumption to 0.5W when not in use.
Reliable printers with a 3 year warranty as standard
OKI’s ultra-reliable, award winning digital LED technology has fewer moving parts, which means less wear and tear, for exceptional reliability. This, plus durable components and a robust, built-to-last design, allows us to provide you with the peace of mind of a free 3 year warranty as standard (when you register your printer within 30 days of purchase).
The MC562dnw offers as standard, wireless network-ready connectivity, duplex printing, scanning / copying and faxing, with an automatic RADF and superior quality High Definition colour and mono A4 printing, that enables you to produce professional looking documents in-house.
Print smart, saving time and money through printing in-house
Management and printing of your documents is so much simpler with the MC562dnw, combining high definition, colour printing with tools that give you the ability to create a full range of documents in-house, allowing you to effectively manage what you print and when you print it.
Reducing your total cost of ownership
The MC562dnw is built to offer considerable cost savings over its lifespan. Combining exceptional energy efficiencies with high capacity toner cartridges and many paper saving functions, this really is a printer that can enhance your business efficiencies.
Sharp, accurate scanning with useful document management functionality
Providing sharp, fast and accurate scanning, the MC562dnw enables you to digitise your documents clearly and with ease. Scan directly to a USB or network TWAIN, whilst LDAP provides direct access to contact and email data from an existing directory server.
Efficient, Cost Saving Functionality
The MC562dnw multifunction printer is built on award winning digital LED technology that is inherently energy efficient with many features and functions that reduce your ongoing costs, including Eco and Deep Sleep modes, plus Auto Off mode that reduces energy consumption to 0.5W when not in use.
Reliable printers with a 3 year warranty as standard
OKI’s ultra-reliable, award winning digital LED technology has fewer moving parts, which means less wear and tear, for exceptional reliability. This, plus durable components and a robust, built-to-last design, allows us to provide you with the peace of mind of a free 3 year warranty as standard (when you register your printer within 30 days of purchase).
Multitronic Vaasa: 0 kpl
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: Suljettu
Multitronic Pietarsaari: 0 kpl
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: Suljettu (Pääsiäispäivä)
Multitronic Jyväskylä: 0 kpl
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: Suljettu
Multitronic Lappeenranta: 0 kpl
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: Suljettu
Multitronic Maarianhamina: 0 kpl
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: Suljettu
Edellä mainitut tekniset tiedot ovat vain viitteellisiä, ja ne voivat muuttua ilman ennakkoilmoitusta. Pidätämme oikeuden korjata virheet ja käyttää kuvia ohjeellisina. Teksti voi sisältää automaattisesti luotuja tai koneellisesti käännettyjä osia, mikä saattaa aiheuttaa epätarkkuuksia.



