LG UltraWide 29U511A-B 29" WFHD, IPS, HDR10, 100Hz -näyttö
Valmistaja: LG
ID: 29U511A-B
Arvioitu toimitus: 20.05. - 21.05.
12kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu (Helatorstai) Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,2626 x 0,2628 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)1000:1
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde21:9
Näytön halkaisija73,7 cm (29")
Vasteaika (tyypillinen)5 ms
Värin syvyys8 bittiä
Näytön erottelutarkkuus2560 x 1080 pikseliä
Ruudun halkaisija (cm)73 cm
Kosketusnäyttöcross
Suurin päivitystaajuus100 Hz
Näytön teknologiaLED
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde21:9
HD-tyyppiWFHD
Värikirjo99%
Paneelin tyyppiIPS
Näytön muotoTasainen
Näyttövärejä16,7 miljoonaa väriä
sRGB-kattavuus (tyypillinen)99%
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (tavallinen)250 cd/m²
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)High Dynamic Range 10 (HDR10)
VakiovärialuesRGB
Vasteajan mittaustyyppiGTG (Gray to Gray)
Liitettävyys
HDMI-porttien lukumäärä1
HDMIcheckmark
DisplayPort-portteja1
DisplayPort versio1.4
Sisäänrakennettu USB-keskuscross
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)688,5 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)406,6 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)223,8 mm
Paino (ilman jalustaa)4 kg
Korkeus (ilman jalustaa)313,4 mm
Leveys (ilman jalustaa)688,5 mm
Syvyys (ilman jalustaa)45,3 mm
Paino (jalustan kanssa)4,5 kg
Virranhallinta
Virrankulutus28 W
Virtalähteen tyyppiUlkoinen
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)E
Energiatehokkuusluokka (HDR)F
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti20 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti22 kWh
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino6,8 kg
Pakkauksen syvyys413 mm
Pakkauksen korkeus159 mm
Pakkauksen leveys822 mm
Ergonomia
Kaapelilukkopaikkacross
Korkeudensäätöcross
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
VESA-kiinnityscheckmark
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotAC, HDMI
Muut ominaisuudet
Tuotekohtaiset tekniikatCrosshair
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
Irrotettava tukicheckmark
Suorituskyky
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccheckmark
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
Multimedia
Sisäiset kaiuttimetcross
Sisäänrakennettu kameracross
EAN8806096534601
Liitäntävaihtoehtoina ovat yksi DisplayPort 1.4 -portti ja yksi HDMI 1.4 -portti, minkä lisäksi laitteessa on kuulokelähtö. Ergonomian osalta jalusta mahdollistaa näytön kallistamisen, mutta ei korkeuden säätöä tai sivuttaiskääntöä. Jalusta on irrotettavissa, ja näytön takaa löytyvä 100 x 100 mm VESA-kiinnitys mahdollistaa sen asentamisen erilliseen näyttövarteen tai seinätelineeseen. Laitteessa ei ole sisäänrakennettuja kaiuttimia tai web-kameraa, ja sen energiatehokkuusluokitus SDR-tilassa on E.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Tarjoaa 29 tuuman UltraWide-näkymän 21:9-kuvasuhteella
  • Toistaa kuvan 2560 x 1080 WFHD-resoluutiolla
  • Käyttää IPS-paneelia 99 % sRGB-väriavaruuden kattavuudella
  • Toimii 100 Hz virkistystaajuudella
  • Tukee HDR10-sisältöä parannetulla kontrastilla
  • Sisältää AMD FreeSync -teknologian kuvan repeilyn vähentämiseksi
  • Varustettu välkkymättömällä ja sinistä valoa suodattavalla tekniikalla
  • Mahdollistaa kiinnityksen 100 x 100 mm VESA-telineeseen