Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 10,4 kg |
| Tuotteen korkeus | 372 mm |
| Tuotteen leveys | 259 mm |
| Tuotteen syvyys | 467 mm |
| Virranhallinta | |
| Teho | 1450 W |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 13,5 kg |
| Pakkauksen syvyys | 419 mm |
| Pakkauksen korkeus | 592 mm |
| Pakkauksen leveys | 387 mm |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Hopea |
| Ohjaustyyppi | Kosketus |
| Johdon pituus | 1 m |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Näytön tyyppi | TFT |
| Älypuhelimen etätuki | ![]() |
| Irrotettava haudutus-/infuusioyksikkö | ![]() |
| Pakkauksen sisältö | |
| Käyttöopas | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,8 L |
| Itsepuhdistuva | ![]() |
| Anti-Scale -järjestelmä | ![]() |
| CalcClean-toiminto | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 15 bar |
| Kahvin syöttö | Jauhettu kahvi |
| Höyryputki | ![]() |
| Vesisuihkujen määrä | 2 |
| Säädettävä veden määrä | ![]() |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Täysautomaattinen |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kuppi |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Ohjelmoitava | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Logistiikkatiedot | |
| Lavan paino | 245 kg |
| Kuormalavan leveys | 80 cm |
| Kuormalavan pituus | 120 cm |
| Kuormalavan korkeus | 182,1 cm |
| Lavan GTIN (EAN/UPC) | 4006508990344 |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Ohjelmien lukumäärä | 18 |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Lungon valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Latte macchiaton valmistus | ![]() |
| Ristretton valmistaminen | ![]() |
| Maidon kuumennus | ![]() |
| Americanon valmistaminen | ![]() |
| Caffe creman valmistus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 4006508217816 |
Melitta Barista T Smart on täysautomaattinen espressokone, joka on suunniteltu tuomaan kahvilatasoinen elämys ja monipuolinen juomavalikoima suoraan kotikeittiöön. Laite on suunniteltu helppokäyttöiseksi, mikä tekee aamurutiineista nopeita ja vaivattomia. Koneen edistynyt uuttotekniikka huolehtii uuttoprosessin vakaudesta ja varmistaa kahvin täyteläisen aromin sekä tasaisen creman jokaiseen kupilliseen. Laitetta ohjataan selkeällä TFT-kosketusnäytöllä, jolta uuttoasetuksia ja veden määrää on helppo mukauttaa omien makumieltymysten mukaisesti.
Kone valmistaa automaattisesti kattavan valikoiman perinteisiä kahveja ja erikoiskahveja, joihin kuuluvat muun muassa ristretto, lungo, americano, cappuccino ja latte macchiato. Maitojärjestelmä valmistaa vaivattomasti joko kuumaa maitoa tai silkkistä maitovaahtoa erilaisten juomien pohjaksi. Laitteen kahden rinnakkaisen kahvisuuttimen ansiosta juomien tarjoilu on sujuvaa. Vankan rakenteensa ansiosta laite pysyy tukevasti paikallaan keittiötasolla, ja sen kapasiteetti riittää loistavasti aktiiviseenkin käyttöön. Pitkäikäisyyttä ja arjen huolettomuutta lisäävät automaattiset huoltotoiminnot, jotka ylläpitävät optimaalista hygieniaa.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kahvin syöttötapa: jauhettu kahvi
- Teho: 1 450 W
- Uuttopaine: 15 bar
- Vesisäiliön tilavuus: 1,8 l
- Maitojärjestelmä: integroitu maidonvaahdotin ja höyryputki
- Juomaohjelmat: 18
- Puhdistustoiminnot: automaattinen puhdistus ja kalkinpoisto sekä irrotettava uuttoyksikkö
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 14.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 14.06.
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 14.06.


