De'Longhi Pixie EN127.BL Nespresso -kapselikahvikone, musta/sininen/hopea
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 2,5 kg |
| Tuotteen korkeus | 235 mm |
| Tuotteen leveys | 117 mm |
| Tuotteen syvyys | 324 mm |
| Virranhallinta | |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 1260 W |
| AC-syöttötaajuus | 50 - 60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 220 - 240 V |
| Automaattinen virran sammutus (maks.) jälkeen | 9 min |
| Pakkaustiedot | |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Musta, Sininen, Hopea |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Helposti puhdistettava | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Painikkeet |
| Wi-Fi | ![]() |
| Kotelon materiaali | Alumiini, Muovi |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Helppokäyttöinen | ![]() |
| Säädettävä kuppitelineen korkeus | ![]() |
| Kapselisäiliön tilavuus | 11 kapselia |
| Käytettyjen kapselien säiliön tilavuus | 11 kpl |
| Näkyvissä oleva vesitaso | ![]() |
| Tyhjän tankin tunnistin | ![]() |
| Automaattinen kapselinpoisto | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Lämpenemisaika | 25 s |
| Lämmitysjärjestelmä | Thermoblock |
| Kapasiteetti kuppeina | 1 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 1 L |
| Itsepuhdistuva | ![]() |
| Veden kovuuden valitsija | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 19 bar |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Kahvin syöttö | Kahvikapseli |
| Maitosäiliö | ![]() |
| Vesisuihkujen määrä | 1 |
| Säädettävä lämpötila | ![]() |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Täysautomaattinen |
| Säädettävä kahvin vahvuus | ![]() |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kuppi |
| Ohjelmoitava | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Automaattinen virtauksen pysäytys | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Kahvikapselijärjestelmä | Nespresso |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Kapselikeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Ohjelmien lukumäärä | 2 |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Lungon valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Latte macchiaton valmistus | ![]() |
| Ristretton valmistaminen | ![]() |
| Maidon kuumennus | ![]() |
| Kaakaon valmistus | ![]() |
| Caffe creman valmistus | ![]() |
| Teen valmistus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 8004399028760 |
De'Longhi Nespresso Pixie on kompakti kapselikahvikone, joka on suunniteltu nopeaan ja vaivattomaan kahvinvalmistukseen. Laite hyödyntää Nespresso-kapselijärjestelmää ja uuttaa kahvin 19 baarin paineella. Thermoblock-lämmitysjärjestelmän ansiosta kone saavuttaa uuttolämpötilan 25 sekunnissa. Laitteessa on painikeohjaus, jonka avulla on helppo valita haluttu juoma, kuten espresso, lungo tai ristretto. Automaattinen vedenannostelu pysäyttää uuton tarkasti ohjelman mukaisesti, mikä tekee valmistuksesta sujuvaa.
Koneen kapea alumiinia ja muovia yhdistelevä runko sopii vaivatta pienellekin keittiötasolle. Laitteessa on litran tilavuinen irrotettava vesisäiliö, joka on varustettu vedenkorkeuden ilmaisimella ja tyhjän säiliön tunnistimella. Arjen käyttöä helpottavat käytetyn kapselin automaattinen poisto sekä säiliö, johon mahtuu 11 käytettyä kapselia kerrallaan. Säädettävä kuppialusta ja irrotettava tippakaukalo mahdollistavat erikokoisten kuppien käytön suuttimen alla. Energiatehokkuutta parantaa automaattinen virrankatkaisu, joka sammuttaa koneen yhdeksän minuutin käyttötauon jälkeen.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Yhteensopiva Nespresso-kapselijärjestelmän kanssa
- Pumpun enimmäispaine 19 bar
- Irrotettavan vesisäiliön tilavuus 1 l
- Laitteen enimmäisteho 1 260 W
- Käyttövalmius 25 sekunnissa
- Säiliö 11 käytetylle kapselille
- Automaattinen virrankatkaisu 9 minuutin kuluttua
- Säädettävä kuppialusta erikokoisille kupeille
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 07.06.


