CORSAIR COMMANDER DUO Valaistuksen ja tuulettimien ohjain - Musta
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Tekniset tiedot | |
| Takuuaika | 3 vuosi/vuosia |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 154 g |
| Tuotteen korkeus | 18,7 mm |
| Tuotteen leveys | 53 mm |
| Tuotteen syvyys | 92,1 mm |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkaustyyppi | Laatikko |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Pakkauksen sisältö | |
| RGB-ohjain sisältyy | ![]() |
| Suunnittelu | |
| Tuotteen väri | Musta |
| Led-valaisu | ![]() |
| Tuuletinohjain | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Tukee pulssinleveysmodulaatiota (PWM) | ![]() |
| Ominaisuudet | |
| Malli | Tuulettimen ohjain |
| Tuotteen väri | Musta |
| Tuotetyyppi | Tuuletinohjain |
| Tukee pulssinleveysmodulaatiota (PWM) | ![]() |
| EAN | 0840440402817 |
Tämä hybridiohjain toimii tietokoneen jäähdytyksen ja osoitteellisen RGB-valaistuksen keskusyksikkönä, ja se yhdistää tavallisen tuuletinhallinnan iCUE-ohjelmistoympäristöön. Ohjain tukee jopa 12 ketjutettua tuuletinta tavallisella PWM-ohjauksella. Useiden liitäntöjen keskittäminen yhteen laitteeseen vapauttaa liitäntöjä emolevyltä. Tuulettimien nopeudet säätyvät käyttäjän määrittämien tuuletinkäyrien mukaan, mikä tasapainottaa järjestelmän ilmavirtaa ja melutasoa sekä mahdollistaa jäähdytyksen ja valaistusefektien koordinoinnin.
Ohjain on yhteensopiva sekä perinteisten ARGB-lisävarusteiden että valmistajan omien liitäntälaitteiden kanssa. Magneettisen taustalevyn ansiosta ohjaimen voi kiinnittää suoraan teräksisiin kotelopaneeleihin, kuten emolevykelkan taakse, jolloin kaapelit pysyvät piilossa. Ohjelmisto hyödyntää reaaliaikaisia lämpötilatietoja jäähdytyksen automaattiseen säätämiseen. Täysin musta laite sulautuu huomaamattomasti tummiin kokoonpanoihin.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Mitat: 92,1 mm (S) × 53 mm (L) × 18,7 mm (K)
- Kaksi iCUE LINK -porttia yhteensopiville ketjutettaville laitteille
- Kaksi 4-nastaista PWM-liitäntää ja kaksi 3-nastaista ARGB-liitäntää
- Kaksi liitäntää lämpötila-antureille paikallista lämpötilan seurantaa varten
- Yhdistetään emolevyyn 24-nastaisella USB-C-liitännällä
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
- UK Declaration of Conformity (English)
- EU Declaration of Conformity (English)

