LG UltraGear 32GX870A-B 32" 4K UHD, OLED, 480Hz -pelinäyttö
Valmistaja: LG
ID: 32GX870A-B
Arvioitu toimitus: 20.05. - 21.05.
25kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu (Helatorstai) Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,1814 x 0,1814 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)1500000:1
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija81,3 cm (32")
Vasteaika (tyypillinen)0,03 ms
Värin syvyys10 bittiä
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)79,9 cm
Kosketusnäyttöcross
LED-taustavalocheckmark
Taustavalon tyyppiRGB LED
Suurin päivitystaajuus480 Hz
Näytön teknologiaOLED
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Pikselitiheys137,68 ppi
Värikirjo98,5%
Paneelin tyyppiOLED
Näytön muotoLitteä
Näyttövärejä1,07 miljardia väriä
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (terävin)1300 cd/m²
Näytön kirkkaus (tavallinen)275 cd/m²
VakiovärialueDCI-P3
Liitettävyys
HDMI-porttien lukumäärä2
HDMI-versio2.1
HDMIcheckmark
HDCPcross
DisplayPort-portteja1
DisplayPort versio2.1
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscheckmark
USB-keskuksen versio3.0
USB upstream -porttityyppiUSB Type-C
Upstream -porttien määrä1
USB A-tyypin downstream -porttien määrä2
USB Power Deliverycheckmark
USB Power Delivery asti90 W
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)714,1 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)620,9 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)249,8 mm
Paino (ilman jalustaa)5,6 kg
Korkeus (ilman jalustaa)411,8 mm
Leveys (ilman jalustaa)714,1 mm
Syvyys (ilman jalustaa)65 mm
Paino (jalustan kanssa)9,8 kg
Virranhallinta
Virrankulutus275 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)G
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti33 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti36 kWh
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino13,9 kg
Pakkauksen syvyys544 mm
Pakkauksen korkeus183 mm
Pakkauksen leveys973 mm
Ergonomia
Kaapelilukkopaikkacross
Korkeudensäätöcheckmark
Kääntyvä kulma alue-30 - 30°
Kallistuskulma-8 - 15°
Pivot-toimintocheckmark
On Screen Display (OSD)checkmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscheckmark
Korkeussäätöcheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Säädettävä korkeus (max)11 cm
Pakkauksen sisältö
Jalusta sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
Tuotekohtaiset tekniikatBlack Stabilizer, Crosshair, Kaksitilainen
FPS-laskincheckmark
Liikkeestä aiheutuvan sumeuden vähentäminencheckmark
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicross
Suorituskyky
ÄlytilatEnergiansäästö
NVIDIA G-SYNCcheckmark
AMD FreeSynccheckmark
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
VESA Adaptive Sync -tukicheckmark
NVIDIA G-SYNC -tyyppiG-SYNC Compatible
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium Pro
Multimedia
Nimellisteho RMS14 W
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Sisäänrakennettu kameracross
Kaiuttimien lukumäärä2
EAN8806096510520
Tämä LG 32GX870A-B -näyttö on varustettu 32-tuumaisella OLED-paneelilla, jonka natiiviresoluutio on 3840 x 2160 pikseliä 16:9-kuvasuhteella. Pelaamiseen suunnattu suorituskyky perustuu Dual-Mode-virkistystaajuuteen, joka on 240 Hz 4K-resoluutiolla ja jopa 480 Hz Full HD -tilassa. Vasteaika on erittäin nopea 0,03 millisekuntia (GtG), mikä minimoi liikesumun nopeatempoisissa kohtauksissa. OLED-tekniikan ansiosta kontrastisuhde on 1 500 000:1 tuottaen syvät mustan sävyt.
Liitäntävaihtoehtoihin kuuluu kaksi HDMI 2.1 -porttia, yksi DisplayPort 2.1 -portti sekä kuulokelähtö. Laitteessa on integroitu USB 3.0 -keskitin kahdella USB-A-alavirtaportilla ja sisäänrakennetut kaiuttimet. Jalusta tarjoaa monipuoliset ergonomiset säädöt, kuten 110 mm korkeussäädön, kallistuksen, sivuttaiskäännön sekä pystyasentoon kääntämisen (pivot). Näyttö on myös yhteensopiva VESA 100 x 100 mm -kiinnitysstandardin kanssa vaihtoehtoisia asennustapoja varten.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 32 tuuman (79,9 cm) näyttökoko
  • 3840 x 2160 pikselin 4K Ultra HD -resoluutio
  • Korkean kontrastin OLED-paneeli
  • Jopa 480 Hz:n virkistystaajuus
  • 0,03 ms:n (GtG) vasteaika
  • Laaja 98,5 % DCI-P3-väriavaruuden kattavuus