Ninja Luxe Café Pro ES701EU -kapseliespressokone, musta / ruostumaton teräs
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Tekniset tiedot | |
| Sisäänrakennettu kahvin sulloja | ![]() |
| Automaattinen kahvinjauhatus | ![]() |
| Takuuaika | 2 vuosi/vuosia |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 17,2 kg |
| Tuotteen korkeus | 377 mm |
| Tuotteen leveys | 337 mm |
| Tuotteen syvyys | 355 mm |
| Virranhallinta | |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 1650 W |
| AC-syöttötaajuus | 50/60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 220 - 240 V |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 17200 kg |
| Pakkauksen syvyys | 409 mm |
| Pakkauksen korkeus | 414 mm |
| Pakkauksen leveys | 520 mm |
| Pakkaustyyppi | Laatikko |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Musta, Ruostumaton teräs |
| Veden tason ilmaisin | ![]() |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Helposti puhdistettava | ![]() |
| Merkkivalo | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Painikkeet |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Pakkauksen sisältö | |
| Käyttöopas | ![]() |
| Muut ominaisuudet | |
| Malli | Kahvi/Espresso |
| Väri | ![]() |
| Pumpun paine | 14 bar |
| Suodatin | portafilter |
| Kuppien lukumäärä | 1 kpl |
| Täysin automaattinen | Kahvi ja maito |
| Konepestävät osat | ![]() |
| Suutin kuumaa vettä/höyryä varten | ![]() |
| Kuumavesisauva | ![]() |
| Kokonaispaino | 12,3 g |
| Suorituskyky | |
| Kapasiteetti kuppeina | 1 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 2 L |
| Itsepuhdistuva | ![]() |
| Kupin lämmitin | ![]() |
| Alkuperämaa | Kiina |
| Konepesun kestävät osat | ![]() |
| Veden kovuuden valitsija | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 9 bar |
| Nopea esilämmitys | ![]() |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Pidä lämpimänä-toiminto | ![]() |
| Nopea lämmitys | ![]() |
| Kahvin syöttö | Kahvipavut, Kahvikapseli, Jauhettu kahvi |
| Maitosäiliö | ![]() |
| Höyryputki | ![]() |
| Säädettävät teräasetukset | ![]() |
| Teräasetusten lukumäärä | 25 |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Puoliautomaattinen |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kuppi |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Ohjelmoitava | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Jauhintyyppi | Metallijauhin |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Maitojärjestelmän puhdistusohjelma | ![]() |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Logistiikkatiedot | |
| Vientisäännöstelyluokitusnumero (ECCN) | 85167100 |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Ohjelmien lukumäärä | 6 |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 6223562898258 |
Ninja ES701EU Luxe Café Pro on työtasolle sijoitettava puoliautomaattinen espressokone, jossa voi joustavasti käyttää niin kahvipapuja, valmiiksi jauhettua kahvia kuin kahvikapseleitakin. Laitteen integroitu kartioteräinen kahvimylly mahdollistaa jauhatuskarkeuden tarkan säädön, jolloin uutto voidaan mukauttaa täydellisesti käytetyn kahvilaadun mukaan. Toimintoja hallitaan selkeillä painikkeilla ja sisäänrakennetulla näytöllä, joka ohjaa käyttäjää kahvin valmistuksen aikana.
Laitteella voi valmistaa monipuolisesti erilaisia juomia, kuten perinteistä kahvia ja cappuccinoa. Ohjelmoitavien asetusten ansiosta erilaisten kahvijuomien uuttaminen on hallittua ja sujuvaa. Maitopohjaisia juomia varten laitteessa on integroitu maidonvaahdotin, höyryputki sekä erillinen maitosäiliö vaahdon rakenteen säätelyyn. Lisäksi koneessa on kuumavesitoiminto ja integroitu kuppilämmitin, joka varmistaa kupeille optimaalisen lämpötilan.
Täytön helpottamiseksi vesisäiliö on irrotettava, ja siinä on vedenkovuuden säädin sekä vesimäärän ilmaisin. Laitteen puhdistusta ja huoltoa helpottavat sisäänrakennettu itsepuhdistustoiminto, irrotettava tippa-alusta sekä konepesun kestävät osat. Mustaa ja ruostumatonta terästä yhdistelevä runko on tukeva ja pysyy vakaasti keittiötasolla. Automaattinen virrankatkaisu käytön jälkeen parantaa laitteen käyttöturvallisuutta.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Teho: 1 650 W
- Uuttopaine: 9 bar
- Vesisäiliön tilavuus: 2 l
- Jauhatusasetusten määrä: 25
- Esiasetettujen ohjelmien määrä: 6
- Korkeus: 377 mm
- Leveys: 337 mm
- Syvyys: 355 mm
- Paino: 17,25 kg
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.

