Samsung UE40F6002 40" Full HD LED Tizen TV, 50 Hz, HDR10+
Valmistaja: SAMSUNG
ID: UE40F6002
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
12kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Näytön halkaisija101,6 cm (40")
Näytön erottelutarkkuus1920 x 1080 pikseliä
Ruudun halkaisija (cm)100 cm
Led-taustavalon tyyppiLED
Näytön teknologiaLED
Vakiokuvasuhde16:10
HD-tyyppiFull HD
Näytön muotoLitteä
Dynaamisen kontrastisuhteen markkinointinimiMega Contrast
Natiivi virkistystaajuus50 Hz
Ääni
Nimellisteho RMS20 W
Äänilähdön kanavat2.0 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Adaptiivinen äänicheckmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä1
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Kuulokelähdöt1
Tietokone sisään (D-Sub)cross
RF-portteja2
HDMI-porttien lukumäärä2
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDCPcross
Yhteinen rajapinta plus (CI+)checkmark
Äänen paluukanava (ARC)cross
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Common interface Plus (CI+) -versio1.4
Paino ja mitat
Tuotteen syvyys74,8 mm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)906,3 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)546 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)157,6 mm
Paino (ilman jalustaa)5,8 kg
Korkeus (ilman jalustaa)519,3 mm
Leveys (ilman jalustaa)906,3 mm
Syvyys (ilman jalustaa)74,8 mm
Paino (jalustan kanssa)5,9 kg
Virranhallinta
Virrankulutus39 W
Virrankulutus (pois päältä)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
EnergialuokkaF
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite220 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)75 W
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti39 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti59 kWh
Verkko
Wi-Fi-standarditWi-Fi 5 (802.11ac)
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcross
Miracastcross
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino7,6 kg
Pakkauksen syvyys118 mm
Pakkauksen korkeus587 mm
Pakkauksen leveys988 mm
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Virittimien lukumäärä2 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-C, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincheckmark
Ääniohjauscheckmark
Toimii Amazon Alexallacheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacross
Toimii Galaxy Bixbyn kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotAC
Kaukosäätimen tyyppiTM1240A
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Samsung-teknologiat (AV/TV)Built-in SmartThings Hub, Gaming Hub, Q-Symphony, Samsung TV Plus
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät200 x 200 mm
Jalustan väriMusta
On/off-kytkincross
VESA-kiinnityscheckmark
Etupaneelin tyyppi3 Kehyksetön
Suorituskyky
Pelitilacross
Ympäristön valotunnistincross
Paikallinen himmennyscross
KuvankäsittelyteknologiaHyper Real, Samsung Contrast Enhancer
HDR-tuettucheckmark
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
Tuettu SmartThings-sovelluscheckmark
PeliominaisuudetGaming Hub
Taustavalon himmennysteknologiaMicro Dimming Pro
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuTizen
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Hybriditelevisio (HbbTV)checkmark
Näytön peilauscheckmark
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) -versio2.0.3
EAN8806095968759
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näytön koko: 40 tuumaa (101,6 cm)
  • Paneelitekniikka: LED
  • Resoluutio: Full HD (1920 x 1080)
  • Virkistystaajuus: 50 Hz
  • HDR-tuki: HDR10+
  • Älykäyttöjärjestelmä: Tizen
  • Ääniteho: 2 kaiutinta, yhteensä 20 W
  • Äänitekniikat: OTS Lite, eARC
  • Langattomat yhteydet: Wi-Fi 5, Bluetooth, näytön peilaus
  • Liitännät: 2 x HDMI, 1 x USB 2.0, Ethernet (LAN)
  • Seinäkiinnitys: VESA 200 x 200 mm