Samsung UE50U8092 50" 4K LED Tizen TV, 60 Hz, HDR
Valmistaja: SAMSUNG
ID: UE50U8092
Valitse malli
Arvioitu toimitus: 23.05. - 26.05.
23kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: Suljettu (Helatorstai) Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: Suljettu Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija127 cm (50")
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)125 cm
Tuetut grafiikan erottelutarkkuudet3840 x 2160
Tuetut videomoodit2160p
Automaattinen kirkkaudensäätöcheckmark
Led-taustavalon tyyppiLED
Liikkeen interpolointi -tekniikkaMotion Xcelerator
Näytön teknologiaLED
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoTasainen
Natiivi virkistystaajuus50 Hz
Ääni
Nimellisteho RMS20 W
Äänilähdön kanavat2.0 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Automaattinen äänenvoimakkuuden tasaajacheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Äänen esivalinnan kuvailucheckmark
Adaptiivinen äänicheckmark
Object Tracking Sound+ (OTS+)checkmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä1
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Tietokone sisään (D-Sub)cross
RF-portteja1
HDMI-porttien lukumäärä3
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDCPcheckmark
Yhteinen rajapinta plus (CI+)checkmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Common interface Plus (CI+) -versio1.4
USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä1
Paino ja mitat
Tuotteen syvyys76,4 mm
Jalustan leveys74,7 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1110,8 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)695,1 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)199 mm
Jalustan syvyys19,9 cm
Paino (ilman jalustaa)8,3 kg
Korkeus (ilman jalustaa)643,8 mm
Leveys (ilman jalustaa)1110,8 mm
Syvyys (ilman jalustaa)76,4 mm
Paino (jalustan kanssa)8,6 kg
Virranhallinta
Virrankulutus69 W
Virrankulutus (pois päältä)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
Energiansäästötilacheckmark
EnergialuokkaA
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite220 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)120 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)G
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti69 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti112 kWh
Verkko
Wi-Fi-standarditWi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-versio5.3
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino12 kg
Pakkauksen syvyys127 mm
Pakkauksen korkeus743 mm
Pakkauksen leveys1228 mm
Käyttöopascheckmark
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Virittimien lukumäärä2 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
OhjaustyyppiEtäpalvelu
On Screen Display (OSD)checkmark
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincheckmark
Automaattinen virrankatkaisucheckmark
NäyttökieletMulti
OSD-kielten lukumäärä27
Ääniohjauscheckmark
Ohjelma-aika7 päivää
Ääniohjaincheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacross
Toimii Galaxy Bixbyn kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotAC
Kaukosäätimen tyyppiTM2240A
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Samsung-teknologiat (AV/TV)4K Upscaling, Q-Symphony, Samsung Knox
Muut ominaisuudet
Kokonaisenergiankulutus151 kWh
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät200 x 200 mm
Jalustan väriMusta
On/off-kytkincheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Jalustan tyyppiJalallinen teline
Etupaneelin tyyppi3 Kehyksetön
Käyttöönottovuosi2025
Suorituskyky
Plug & Play -yhteensopivacheckmark
Pelitilacheckmark
Ympäristön valotunnistincheckmark
Paikallinen himmennyscross
DVD-soitincross
KuvankäsittelyteknologiaSamsung Contrast Enhancer, Samsung Mega Contrast
HDR-tuettucheckmark
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)Filmmaker Mode, High Dynamic Range 10 (HDR10)
Eco-anturicheckmark
Tuettu SmartThings-sovelluscheckmark
PeliominaisuudetAutomaattinen viiveen minimoiva tila (ALLM), HGiG, Vaihteleva virkistystaajuus (VRR)
AI Upscalecheckmark
Taustavalon himmennysteknologiaUHD Dimming
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuTizen
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Hybriditelevisio (HbbTV)checkmark
Näytön peilauscheckmark
VideosovelluksetSamsung TV Plus
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) -versio2.0.4
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
Äänen peilauscheckmark
EAN8806097068563
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 50 tuuman LED-näyttö 60 Hz virkistystaajuudella
  • Crystal UHD 4K -resoluutio (3840 x 2160)
  • Crystal 4K -kuvaprosessori värien optimointiin
  • Tukee HDR-laajasävykuvaa
  • 20 watin äänijärjestelmä kahdella kaiuttimella ja OTS Lite -äänellä
  • Tizen-käyttöjärjestelmä ja sisäänrakennettu ääniohjaus
  • Automaattinen pelitila pelaamista varten
  • Sisäänrakennettu Wi-Fi 5 ja Bluetooth 5.3
  • Kolme HDMI-liitäntää ja kaksi USB-porttia
  • VESA-yhteensopiva seinäkiinnitys (200 x 200 mm)
  • Mitat jalustalla 1110,8 x 695,1 x 199 mm (L x K x S)