Kunnostettu iPhone 14 Pro 256 Gt, tähtimusta (Tyydyttävä kunto)
| Tekniset tiedot | |
| Alkuperäinen mallinimi | iPhone 14 Pro |
| Julkaisupäivämäärä | 2022 |
| Prosessori | |
| Prosessorimalli | A16 |
| Suoritinperhe | Apple |
| Prosessorin ytimet | 6 |
| Rinnakkaissuoritin | ![]() |
| Rinnakkaissuorittimen ytimet | 16 |
| Rinnakkaissuorittimen malli | Neural Engine |
| Neural processor unit (NPU) | Apple Neural Engine (ANE) |
| Näyttö | |
| Kontrastisuhde (tyypillinen) | 2000000:1 |
| Näytön halkaisija | 15,5 cm (6.1") |
| Näytön kirkkaus | 1000 cd/m² |
| Näytön erottelutarkkuus | 2556 x 1179 pikseliä |
| Suurin päivitystaajuus | 120 Hz |
| Kosketusnäytön tyyppi | Kapasitiivinen |
| Pikselitiheys | 460 ppi |
| Sormenjälkiresistantti | ![]() |
| Paneelin tyyppi | OLED |
| Näytön muoto | Tasainen |
| Tuotekohtaiset tekniikat | Näyttö aina päällä, Dynamic Island, Haptinen kosketus, ProMotion, True Tone, Wide color (P3) |
| Pyöristetyt näytön kulmat | ![]() |
| Näytön lasin tyyppi | Ceramic Shield |
| HDR-tuettu | ![]() |
| Oleofobinen pinnoite | ![]() |
| Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR) | Extreme Dynamic Range (XDR) |
| Näytön enimmäiskirkkaus | 1600 cd/m² |
| Näytön enimmäiskirkkaus (ulkotila) | 2000 cd/m² |
| Liitettävyys | |
| Kuulokkeiden liitettävyys | Lightning |
| Lightning-liitin | ![]() |
| USB-portti | ![]() |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 206 g |
| Tuotteen korkeus | 147,5 mm |
| Tuotteen leveys | 71,5 mm |
| Tuotteen syvyys | 7,85 mm |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käyttökorkeus | 0 - 3000 m |
| Käytön suhteellinen kosteus (H-H) | 5 - 95% |
| Varastointilämpötila | -20 - 45 °C |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 35 °C |
| Kestoaika | |
| International Protection (IP)-koodi | IP68 |
| Verkko | |
| Wi-Fi-standardit | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth-versio | 5.3 |
| Bluetooth | ![]() |
| Wi-Fi | ![]() |
| Tukee 3G-yhteyksiä | 850,900,1700,1900,2100 MHz |
| SIM-kortin tyyppi | NanoSIM + eSIM |
| AirPlay | ![]() |
| Lähialueen kommunikointi (NFC) | ![]() |
| 4G-standardit | TD-LTE & FDD-LTE |
| 3G-standardit | DC-HSDPA, HSPA+, UMTS |
| SIM-kortin kapasiteetti | Kaksois-SIM |
| MIMO | ![]() |
| iBeacon | ![]() |
| Voice over LTE (VoLTE) -tuki | ![]() |
| Mobiiliverkon sukupolvi | 5G |
| Taajuuskaista | Penta-kaista |
| 5G-vakio | NR, NR mmWave |
| Tallennusväline | |
| Yhteensopivat muistikortit | Ei tuettu |
| Viestintä | |
| Tekstiviestijärjestelmä (SMS) | ![]() |
| MMS | ![]() |
| Sähköposti | ![]() |
| Navigointi | |
| Sähkökäyttöinen kompassi | ![]() |
| GPS (satelliitti) | ![]() |
| Wi-Fi -paikannus | ![]() |
| GLONASS | ![]() |
| GPS | ![]() |
| BeiDou | ![]() |
| Galileo | ![]() |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | ![]() |
| Sertifikaatit | |
| Pään ominaisabsorptionopeus (SAR) (EU) | 0,98 W/kg |
| Kehon ominaisabsorptionopeus (SAR) (EU) | 0,98 W/kg |
| Raajojen SAR (EU) | 2,98 W/kg |
| Ohjelmisto | |
| Käyttöalusta | iOS |
| Niputettu ohjelmisto | Camera, Photos, Health, Messages, Phone, FaceTime Mail, Music, Wallet, Safari, Maps, Siri, Calendar, iTunes Store, AppStore, Notes, News, Contacts, Books, Home, Weather, Reminders, Clock, TV, Stocks, Calculator, Voice Memos, Compass, Podcasts, Watch, Tips, Find My, Settings, Files, Measure, Magnifier, Shortcuts, Translate |
| Käyttöjärjestelmä asennettu | iOS 16 |
| Windows-käyttöjärjestelmätuki | ![]() |
| Mac-käyttöjärjestelmätuki | ![]() |
| Virtuaaliavustaja | Apple Siri |
| Sovellusten jakelualusta | Apple App Store |
| Kamera | |
| Digitaalinen zoomaus | 15x |
| Optinen zoomaus | 6x |
| Kuvanvakain | ![]() |
| Videon kaappaus resoluutio (max) | 3840 x 2160 pikseliä |
| Automaattinen tarkennus | ![]() |
| Yötila | ![]() |
| Resoluutio kaappausnopeudella | 1280x720@30fps, 1920x1080@25fps, 1920x1080@30fps, 1920x1080@60fps, 3840x2160@24fps, 3840x2160@25fps, 3840x2160@30fps, 3840x2160@60fps |
| Panoraama | ![]() |
| Kasvontunnistus | ![]() |
| Suurin kuvataajuus | 60 fps |
| Jatkuvan kuvauksen moodi | ![]() |
| Kuvanvakaimen tyyppi | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Paikkamerkintä | ![]() |
| Videotallennustilat | 720p, 1080p, 2160p |
| Videovakain | ![]() |
| Takakameran resoluutio (numeerinen) | 48 MP |
| Etukameran resoluutio (numeerinen) | 12 MP |
| Punasilmäisyyden korjaus | Y |
| Muotokuvatila | ![]() |
| Takakameran tyyppi | Kolmoiskamera |
| Toisen takakameran resoluutio (numeerinen) | 12 MP |
| Takakameran aukon luku | 1,78 |
| Toisen takakameran aukko | 2.2 |
| Etukameran aukko | 1,9 |
| Nopeutus-tila | ![]() |
| Etukameran tyyppi | Yksi kamera |
| Kolmannen takakameran resoluutio (numeerinen) | 12 MP |
| Kolmannen takakameran aukko | 2,8 |
| Takakameran salama | ![]() |
| Takakameran polttoväli | 2,4 cm |
| Toisen takakameran polttoväli | 1,3 cm |
| Kolmannen takakameran polttoväli | 7,7 cm |
| Kolmannen takakameran linssielementit | 6-elementtinen linssi |
| Toisen takakameran linssielementit | 6-elementtinen linssi |
| Takakameran linssielementit | 7-elementtinen linssi |
| Optinen loitonnus | 2x |
| Optinen lähennys | 3x |
| Linssin pintamateriaali | Safiirikristalli |
| Makrovalokuvaus | ![]() |
| Kameran tuetut kuvamuodot | DNG, HEIF, JPEG |
| Äänen zoomaus | ![]() |
| Etukameran linssielementit | 6-elementtinen linssi |
| Kameran tuetut videomuodot | H.264, HEVC, ProRes |
| Pakkauksen sisältö | |
| Pika-aloitusopas | ![]() |
| Akku | |
| Akkuteknologia | Litiumioni (Li-Ion) |
| Musiikin toistoaika | 75 h |
| Jatkuva videon toistoaika | 23 h |
| Muut ominaisuudet | |
| Ei sisällä | Arsenikki, Beryllium, Elohopea, PVC/BFR |
| Korjattavuusindeksi | 7.2 |
| Suunnittelu | |
| Kotelo | Perusmalli |
| Kosteus: Vedenpitävyys enintään (m) | 6 m |
| Kotelon materiaali | Lasi, Ruostumaton teräs |
| Suojaustoiminnot | Pölynkestävä, Roisketiivis, Vedenkestävä |
| Kunnostettu | ![]() |
| Kuntoluokka | Grade C |
| Anturit | |
| Barometri | ![]() |
| Lähestymisanturi | ![]() |
| Ympäristön valotunnistin | ![]() |
| Kiihtyvyysmittari | ![]() |
| Gyroskooppi | ![]() |
| LiDAR-anturi | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Kaiutinpuhelin | ![]() |
| Ääniohjattu puhelinsoitto | ![]() |
| Värinähälytys | ![]() |
| Pikalataus | ![]() |
| Äänikomennot | ![]() |
| Videopuhelu | ![]() |
| Kasvojentunnistus | ![]() |
| Yhteensopiva kuulolaitteen kanssa | ![]() |
| Langaton lataaminen | ![]() |
| Grafiikka-adapterin ytimet | 5 |
| Esteettömyysominaisuudet | AssistiveTouch, Back Tap, Piilotettu tekstitys, Suurennuslasi, Reaaliaikainen teksti (RTT), Siri ja Dictation, Puhuttu sisältö, Switch Control, Teletype (TTY), Type to Siri, Ääniohjaus, VoiceOver, Zoomaus |
| Onnettomuuden tunnistus | ![]() |
| Hätä-SOS (satelliitti) | ![]() |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Renoverad mobiltelefon |
| Multimedia | |
| Kaiuttimet | Stereo |
| Tuetut ääniformaatit | AAC, ALAC, FLAC, MP3 |
| Kuvanpakkausformaatti | GIF, JPG, TIFF |
| Tuetut videomuodot | H.264, HEVC, ProRes |
| Tuetut tiedostomuodot | DOC, DOCX, HTM, HTML, ICS, Avain, PDF, PPT, PPTX, RTF, TXT, VCF, XLS, XLSX |
| Tuetut formaatit | Zip |
| Tilaus | |
| Tilauksen tyyppi | Ilman liittymää |
Apple iPhone 14 Pro yhdistää suorituskyvyn ja innovaation avaruusmustassa viimeistelyssä. Tässä ammattilaistason älypuhelimessa on Dynamic Island, 48 megapikselin Pro-kamerajärjestelmä yksityiskohtaisia kuvia varten sekä A16 Bionic -siru. 256 Gt tallennustila riittää vaativaankin käyttöön, kuten ProRAW-kuville, 4K Cinematic -videoille ja sovelluksille. Super Retina XDR -näyttö ProMotion-tekniikalla takaa sulavan käyttökokemuksen, mikä tekee puhelimesta varman valinnan niin sisällöntuottajille kuin tehokäyttäjillekin.
Laitteen kuntoluokitus on ”Toimiva” (tyydyttävä), mikä tarkoittaa, että rungossa tai kuoressa on näkyviä käytön jälkiä, kuten naarmuja tai kolhuja. Takaamme kuitenkin, että näyttö on ehjä ja akku on hyvässä kunnossa. Jokainen laite on huolellisesti tarkastettu, testattu ja puhdistettu. Luokittelemme laitteidemme kunnon konservatiivisesti, joten saamasi puhelin on usein odotettua paremmassa kunnossa.
Kunnostettu iPhone 14 Pro on järkevä valinta. Käytetyn laitteen hankinta on edullisempaa kuin uuden ostaminen ja se tukee kiertotaloutta vähentämällä elektroniikkajätettä. Laitteella on 12 kuukauden takuu, joka varmistaa tuotteen laadun ja toimivuuden.
Tärkeimmät ominaisuudet- 6,1 tuuman Super Retina XDR -näyttö Aina päällä -toiminnolla ja ProMotion-tekniikalla.
- Dynamic Island -käyttöliittymä.
- 48 megapikselin pääkamera, joka tallentaa tarkat yksityiskohdat.
- A16 Bionic -siru.
- 256 Gt tallennustila, väri: avaruusmusta.
- Testattu ja 100 % toimiva, näyttö on ehjä.
- Ammattimaisesti puhdistettu ja pakattu.
- 12 kuukauden takuu ja tekninen tuki.
- Ympäristöystävällisempi valinta, joka vähentää elektroniikkajätettä.
- Kunnostettu iPhone 14 Pro 256 Gt, avaruusmusta
- Latauskaapeli
- SIM-kortin poistotyökalu
- Huomautus: Seinälaturi ei sisälly toimitukseen.
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 31.05.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 31.05.
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 31.05.


