Ariete Positano 1389 -manuaalinen espressokone, sininen, keltainen
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Tekniset tiedot | |
| Irrotettava haudutusryhmä | ![]() |
| Takuuaika | 2 vuosi/vuosia |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 3,69 kg |
| Tuotteen korkeus | 310 mm |
| Tuotteen leveys | 280 mm |
| Tuotteen syvyys | 230 mm |
| Virranhallinta | |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 850 W |
| AC-syöttötaajuus | 50 Hz |
| AC-syöttöjännite | 220-240 V |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 5,02 kg |
| Pakkauksen syvyys | 330 mm |
| Pakkauksen korkeus | 355 mm |
| Pakkauksen leveys | 280 mm |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Sininen, Keltainen |
| Johdon säilytys | ![]() |
| Veden tason ilmaisin | ![]() |
| Liukumattomat jalat | ![]() |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Merkkivalo | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Painikkeet |
| Summeri | ![]() |
| Irrotettava, kääntyvä suodatin | ![]() |
| Ergonominen kahva | ![]() |
| Kotelon materiaali | Ruostumaton teräs |
| Kello-toiminto | ![]() |
| Sisäänrakennettu valo | ![]() |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Näytön tyyppi | Analoginen |
| Pestävä suodatin | ![]() |
| Säädettävä tippa-alusta | ![]() |
| Kuppiteline | ![]() |
| Irroitettava suodatinteline | ![]() |
| Kahvinsuodatin | ![]() |
| Ajastin | ![]() |
| Tippalokeron vesitason ilmaisin | ![]() |
| Näkyvissä oleva vesitaso | ![]() |
| Automaattinen kapselinpoisto | ![]() |
| Irrotettava alusta | ![]() |
| Pakkauksen sisältö | |
| Käyttöopas | ![]() |
| Mittakuppi | ![]() |
| Muut ominaisuudet | |
| Keittimen materiaali | Alumiini |
| Suorituskyky | |
| Sertifiointi | CE |
| Kapasiteetti kuppeina | 2 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 0,9 L |
| Itsepuhdistuva | ![]() |
| Kupin lämmitin | ![]() |
| Tippalukko | ![]() |
| Anti-Scale -järjestelmä | ![]() |
| Automaattinen AntiCalc-kalkinpoistojärjestelmä | ![]() |
| Konepesun kestävät osat | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 15 bar |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Pidä lämpimänä-toiminto | ![]() |
| Säädettävä höyry | ![]() |
| Kahvin syöttö | Jauhettu kahvi, Kahvinappi |
| Höyryputki | ![]() |
| Vesisuihkujen määrä | 2 |
| Säädettävä lämpötila | ![]() |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Ohje |
| Säädettävä kahvin vahvuus | ![]() |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kuppi |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Säädettävä kahvinokan korkeus | ![]() |
| Kalkinpoistotoiminto | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Kahvikapselijärjestelmä | Universaali |
| Säädettävän kaatonokan leveys | ![]() |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Logistiikkatiedot | |
| Tuotteita lavalla | 40 kpl |
| Tukkupakkauksen korkeus | 355 mm |
| Tukkupakkauksen leveys | 280 mm |
| Tuotepakkauksen paino | 5,02 kg |
| Tuotepakkauksen pituus | 330 mm |
| Määrä per tuotepakkaus | 1 kpl |
| Määrä per kontti (20ft) | 884 kpl |
| Määrä per kontti (40ft) | 1820 kpl |
| Määrä per kontti (40ft, HC) | 2030 kpl |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Lungon valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Maidon kuumennus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 8003705122857 |
Ariete Positano 1389 on manuaalinen espressokone, joka on suunniteltu perinteisen espresson valmistukseen kotikeittiössä. Laite luo uuttoon tarvittavan tasaisen paineen ja riittävän lämmitystehon, joiden avulla vesi puristuu optimaalisesti kahvin läpi. Koneessa voi käyttää kahta erilaista kahvityyppiä, mikä tuo joustavuutta arjen kahvihetkiin. Kahvin uutto käynnistetään ja pysäytetään manuaalisesti laitteen painikkeilla, mikä takaa kahvijuoman pituuden ja uuttoprosessin täyden hallinnan.
Espresson ja lungon lisäksi laitteella voi valmistaa maitopohjaisia kahvijuomia, kuten cappuccinoa. Manuaalisella höyryputkella maidon voi vaahdottaa käsin tai pelkästään lämmittää. Uuttoyksikön kahden suuttimen ansiosta laitteella voi valmistaa kaksi kupillista samanaikaisesti. Koneen toimintoja ohjataan käyttöpaneelista, ja laitteen etuosaan sijoitettu analoginen näyttö helpottaa toimintatilan ja lämpötilan seurantaa.
Koneen runko on valmistettu ruostumattomasta teräksestä, ja kompaktin muotoilunsa ansiosta se mahtuu vaivattomasti tavalliselle keittiötasolle. Päivittäistä käyttöä ja huoltoa helpottavat vesimäärän ilmaisimella varustettu irrotettava vesisäiliö sekä irrotettava tippakaukalo. Laitteessa on myös kalkinestojärjestelmä, joka auttaa ylläpitämään sen toimintakuntoa pitkällä aikavälillä. Automaattinen virrankatkaisu lisää turvallisuutta ja varmistaa, että laite sammuu käytön jälkeen.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kahvityyppi: Jauhettu kahvi ja kahvipodit
- Teho: 850 W
- Uuttopaine: 15 bar
- Vesisäiliön tilavuus: 0,9 l
- Maitojärjestelmä: Integroitu maidonvaahdotin ja höyryputki
- Puhdistustoiminnot: Kalkinestojärjestelmä
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.


