Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Tekniset tiedot | |
| Irrotettava haudutusryhmä | ![]() |
| Takuuaika | 2 vuosi/vuosia |
| Vaatimustenmukaisuustodistukset | CE |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 3,85 kg |
| Tuotteen korkeus | 290 mm |
| Tuotteen leveys | 150 mm |
| Tuotteen syvyys | 340 mm |
| Virranhallinta | |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 1300 W |
| Automaattinen virran sammutus (min.) jälkeen | 25 min |
| Automaattinen virran sammutus (maks.) jälkeen | 25 min |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 5,28 kg |
| Pakkauksen syvyys | 425 mm |
| Pakkauksen korkeus | 340 mm |
| Pakkauksen leveys | 175 mm |
| Pakkaustyyppi | Laatikko |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Vihreä |
| Veden tason ilmaisin | ![]() |
| Liukumattomat jalat | ![]() |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Johdoton | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Painikkeet, Rotaatio |
| Kello-toiminto | ![]() |
| Sisäänrakennettu valo | ![]() |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Taustavalaistut painikkeet | ![]() |
| Säädettävä tippa-alusta | ![]() |
| Kuppiteline | ![]() |
| Irroitettava suodatinteline | ![]() |
| Kahvinsuodatin | ![]() |
| Ajastin | ![]() |
| Automaattinen kapselinpoisto | ![]() |
| Pakkauksen sisältö | |
| Käyttöopas | ![]() |
| Mittakuppi | ![]() |
| Lusikka mukana | ![]() |
| Peukalointi | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Lämpenemisaika | 40 s |
| Lämmitysjärjestelmä | Thermoblock |
| Kapasiteetti kuppeina | 2 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,1 L |
| Itsepuhdistuva | ![]() |
| Kupin lämmitin | ![]() |
| Tippalukko | ![]() |
| Anti-Scale -järjestelmä | ![]() |
| Veden kovuuden valitsija | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 15 bar |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Pidä lämpimänä-toiminto | ![]() |
| Nopea lämmitys | ![]() |
| Säädettävä höyry | ![]() |
| Kahvin syöttö | Jauhettu kahvi, Kahvinappi |
| Höyryputki | ![]() |
| Säädettävät teräasetukset | ![]() |
| Säädettävä veden määrä | ![]() |
| Säädettävä lämpötila | ![]() |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Puoliautomaattinen |
| Säädettävä kahvin vahvuus | ![]() |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Ohjelmoitava | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Automaattinen virtauksen pysäytys | ![]() |
| Kalkinpoistotoiminto | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Kahvikapselijärjestelmä | Easy Serving Espresso pod (E.S.E.) |
| Kaksi kuppia kerralla | ![]() |
| Kalkinpoiston valoilmaisin | ![]() |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Logistiikkatiedot | |
| Tuotteita lavalla | 48 kpl |
| Tukkupakkauksen korkeus | 350 mm |
| Tukkupakkauksen leveys | 200 mm |
| Tuotepakkauksen paino | 5,72 kg |
| Tuotepakkauksen pituus | 400 mm |
| Määrä per tuotepakkaus | 1 kpl |
| Määrä per kontti (20ft) | 1010 kpl |
| Määrä per kontti (40ft) | 2073 kpl |
| Määrä per kontti (40ft, HC) | 2266 kpl |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Lungon valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Maidon kuumennus | ![]() |
| Caffe creman valmistus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 8003705123243 |
Ariete 00M139917AR0 on työtasolle sijoitettava manuaalinen espressokone, joka on suunniteltu kahvilatasoisten juomien valmistamiseen kotikeittiössä. Laitteen 1 300 watin teho ja Thermoblock-lämmitysjärjestelmä pitävät huolen nopeasta ja tasaisesta uuttolämpötilasta. Kahvin syöttöön voidaan käyttää joko perinteistä jauhettua kahvia tai ESE-standardin mukaisia kahvinappeja, mikä tuo joustavuutta arjen rutiineihin. Kone tuottaa 15 baarin uuttopaineen, joka edesauttaa aromien irtoamista ja täyteläisen creman muodostumista, ja käyttäjä voi säätää juoman vesimäärää manuaalisesti.
Espresson lisäksi koneella voi valmistaa monipuolisesti erilaisia maitokahveja. Integroidun maidonvaahdottimen ja ruostumattomasta teräksestä valmistetun höyrysuuttimen avulla maidon käsittely onnistuu sujuvasti esimerkiksi cappuccinon tai latten valmistuksessa. Laitteen kuumavesitoiminnolla voi valmistaa teetä ja muita kuumia juomia. Laitetta ohjataan selkeillä painikkeilla ja käännettävällä säätimellä, mikä antaa käyttäjälle tarkan tuntuman koko uuttoprosessin hallintaan.
Kompaktin 15 senttimetrin leveytensä ansiosta espressokone sopii pienempäänkin tilaan, ja sen lähes neljän kilon paino pitää laitteen tukevasti paikoillaan käytön aikana. Arjen sujuvuutta lisäävät irrotettava 1,1 litran vesisäiliö sekä irrotettava tippa-alusta, joiden ansiosta puhtaanapito on nopeaa. Laitteessa on kätevä vedentason ilmaisin ja sen käyttöikää pidentävä kalkinpoistojärjestelmä. Energiatehokkuutta parantaa automaattinen virrankatkaisu, joka sammuttaa koneen 25 minuutin käyttämättömyyden jälkeen.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kahvin syöttötapa: jauhettu kahvi, kahvinapit
- Teho: 1 300 W
- Lämmitysjärjestelmä: Thermoblock
- Uuttopaine: 15 bar
- Vesisäiliön tilavuus: 1,1 l
- Maitojärjestelmä: integroitu maidonvaahdotin höyrysuuttimella
- Puhdistustoiminnot: kalkkikertymiä ehkäisevä järjestelmä
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.


