Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Virranhallinta | |
| Teho | 1850 W |
| AC-syöttötaajuus | 50 Hz |
| AC-syöttöjännite | 220-240 V |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Ruostumaton teräs |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Painikkeet |
| Kotelon materiaali | Ruostumaton teräs |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Näytön tyyppi | Analoginen |
| Suorituskyky | |
| Lämmitysjärjestelmä | Thermoblock |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,7 L |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 15 bar |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Kahvin syöttö | Jauhettu kahvi |
| Höyryputki | ![]() |
| Tuotetyyppi | Espressokone |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kuppi |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Kaksi kuppia kerralla | ![]() |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 8435771906633 |
Cecotec Baristeo Intima on työtasolle sijoitettava espressokone, joka uuttaa kahvijuomat valmiiksi jauhetusta kahvista. Laitteen tehokas lämmitysjärjestelmä huolehtii siitä, että kone on nopeasti valmis päivittäiseen käyttöön. Optimoitu pumpputekniikka takaa tasaisen uuton, mikä edesauttaa täyteläisen creman muodostumista jokaiseen kuppiin. Koneessa on maitojärjestelmä, jonka avulla voi vaahdottaa maitoa käsin cappuccinoa tai muita maitopohjaisia erikoiskahveja varten. Lisäksi erillinen kuumavesitoiminto soveltuu americanon kaltaisten pidennettyjen juomien valmistamiseen.
Laitteen käyttöliittymä koostuu fyysisistä painikkeista ja perinteisestä analogisesta näytöstä, mikä tekee uuttoprosessin hallinnasta suoraviivaista ja selkeää. Arjen kahvirutiineja sujuvoittaa reilun kokoinen vesisäiliö, joka on kätevästi irrotettavissa täyttöä ja säännöllistä huoltoa varten. Myös laitteen tippa-astia on helppo irrottaa tyhjennystä ja puhdistusta varten. Espressokoneen runko on valmistettu ruostumattomasta teräksestä, mikä tekee rakenteesta kestävän ja helpottaa ulkopintojen puhdistamista.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kahvin syöttötapa: jauhettu kahvi
- Teho: 1 850 W
- Lämmitysjärjestelmä: Thermoblock
- Uuttopaine: 15 bar
- Vesisäiliön tilavuus: 1,7 l
- Maitojärjestelmä: höyryputki ja integroitu maidonvaahdotin
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.


