ASUS TUF Gaming VG27AQE5A 27" QHD, IPS -pelinäyttö
Valmistaja: ASUS
ID: 90LM0CJ1-B01171
Arvioitu toimitus: 20.05. - 21.05.
35kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu (Helatorstai) Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,2331 x 0,2331 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)1500:1
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Kuvakoko, vaaka59,7 cm
Kuvakoko, pysty33,6 cm
Näytön halkaisija68,6 cm (27")
Vasteaika (tyypillinen)0,3 ms
Näytön erottelutarkkuus2560 x 1440 pikseliä
Digitaalinen vaakataajuus30 - 280 kHz
Digitaalinen pystytaajuus48 - 165 Hz
Ruudun halkaisija (cm)68,6 cm
Kosketusnäyttöcross
Taustavalon tyyppiLED
Suurin päivitystaajuus165 Hz
Näytön teknologiaLED
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppiQuad HD
Värikirjo120%
Paneelin tyyppiIPS
Näytön pintaMatta
Näytön muotoLitteä
Näyttövärejä16,7 miljoonaa väriä
sRGB-kattavuus (tyypillinen)120%
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (tavallinen)300 cd/m²
Värialue DCI-P390%
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)High Dynamic Range 10 (HDR10)
VakiovärialuesRGB
Vasteajan mittaustyyppiGTG (Gray to Gray)
Liitettävyys
Kuulokelähdöt1
HDMI-porttien lukumäärä2
Kuulokkeiden liitettävyys3,5 mm
HDMI-versio2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
DisplayPort-portteja1
HDCP versio2,3
DisplayPort versio1.4
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscross
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)615 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)453 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)193 mm
Paino (ilman jalustaa)3,9 kg
Korkeus (ilman jalustaa)369 mm
Leveys (ilman jalustaa)615 mm
Syvyys (ilman jalustaa)59 mm
Paino (jalustan kanssa)4,7 kg
Virranhallinta
Virrankulutus45 W
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)D
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti16 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti30 kWh
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino6,52 kg
Pakkauksen syvyys171 mm
Pakkauksen korkeus450 mm
Pakkauksen leveys680 mm
Ergonomia
Kaapelilukkopaikkacheckmark
Seinäkiinnitteinencheckmark
Korkeudensäätöcross
Kallistuskulma-5 - 23°
Pivot-toimintocross
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscross
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotAC
Pika-aloitusopascheckmark
Jalusta sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
SertifiointiTÜV Flicker-free
TÜV Low Blue Light
VESA AdaptiveSync Display 165Hz
AMD FreeSync
G-SYNC Compatible
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicheckmark
Jalkojen väriMusta
Suorituskyky
NVIDIA G-SYNCcheckmark
AMD FreeSynccheckmark
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
NVIDIA G-SYNC -tyyppiG-SYNC Compatible
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync
Multimedia
Nimellisteho RMS4 W
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Sisäänrakennettu kameracross
Kaiuttimien lukumäärä2
Kestävän kehityksen sertifikaatitForest Stewardship Council (FSC) Mix
EAN4711636236980
Takuu2 vuotta
Tämä ASUS TUF Gaming VG27AQE5A -näyttö on varustettu 27-tuumaisella IPS-paneelilla, joka tarjoaa 2560 x 1440 pikselin Quad HD -resoluution. Näytön suorituskyky on suunnattu pelaamiseen, sillä sen enimmäisvirkistystaajuus on 165 Hz ja vasteaika 0,3 ms, mikä vähentää liikesumua nopeatempoisissa tilanteissa. Paneelin tyypillinen kirkkaus on 300 cd/m² ja kontrastisuhde 1500:1. Litteä 16:9-kuvasuhteen näyttö tarjoaa perinteisen katselualueen työpöytäkäyttöön.
Liitäntävalikoima sisältää kaksi HDMI 2.0 -porttia ja yhden DisplayPort 1.4 -portin, jotka mahdollistavat useiden laitteiden kytkemisen. Laitteessa on integroidut 4 watin stereokaiuttimet ja 3,5 mm kuulokeliitäntä ulkoisia äänilaitteita varten. Mukana toimitettava jalusta tarjoaa kallistussäädön (-5 – +23 astetta). Näyttö on lisäksi yhteensopiva 100 x 100 mm VESA-standardin mukaisten kiinnikkeiden kanssa, jolloin se voidaan asentaa erilliseen telineeseen.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 27 tuuman QHD (2560 x 1440) IPS-näyttö
  • 165 Hz virkistystaajuus
  • 0.3 ms vasteaika
  • NVIDIA G-SYNC Compatible ja AMD FreeSync -tuki
  • HDR10-yhteensopivuus
  • 120 % sRGB-väriavaruuden kattavuus
  • Kaksi HDMI 2.0 -liitäntää ja yksi DisplayPort 1.4 -liitäntä
  • Sisäänrakennetut 4 W kaiuttimet ja kuulokelähtö
  • Kallistettava jalusta (-5° – +23°)
  • 100 x 100 mm VESA-kiinnitysvalmius