Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 3,8 kg |
| Tuotteen korkeus | 300 mm |
| Tuotteen leveys | 200 mm |
| Tuotteen syvyys | 280 mm |
| Virranhallinta | |
| Teho | 850 W |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Hopea |
| Veden tason ilmaisin | ![]() |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Kotelon materiaali | Ruostumaton teräs |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Näytön tyyppi | Analoginen |
| Pakkauksen sisältö | |
| Käyttöopas | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,8 L |
| Kupin lämmitin | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 20 bar |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Kahvin syöttö | Jauhettu kahvi |
| Höyryputki | ![]() |
| Vesisuihkujen määrä | 2 |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Ohjelmoitava | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Latte macchiaton valmistus | ![]() |
| Ristretton valmistaminen | ![]() |
| Americanon valmistaminen | ![]() |
| Caffe creman valmistus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 4006160012095 |
ProfiCook PC-ES 1209 on manuaalinen espressokone, joka on suunniteltu perinteiseen kahvinvalmistukseen. Laitteen uuttoprosessi hyödyntää sähköistä pumppua, joka takaa riittävän paineen tyypillisen creman muodostumiseen espresson pinnalle. Kone on suunniteltu käyttäjälle, joka haluaa itse hallita kahvin annostelua ja tamppausta, sillä laitteessa ei ole sisäänrakennettua myllyä. Suodatinkahvan kaksi uuttosuutinta mahdollistavat yhden tai kahden kupillisen valmistamisen samanaikaisesti.
Laitteella voidaan valmistaa klassisen espresson lisäksi muun muassa ristrettoa ja caffè cremaa sekä kuumavesiominaisuuden ansiosta americanoa. Maitopohjaisia juomia varten laitteen sivulla on höyryputki, jolla maito vaahdotetaan käsin haluttuun koostumukseen esimerkiksi cappuccinoa ja latte macchiatoa varten. Laitetta ohjataan mekaanisesti etupaneelista, ja perinteinen analoginen näyttö helpottaa toiminnan seurantaa uuton aikana. Lämmitettävä kuppialusta pitää kupit oikeanlämpöisinä tarjoilua varten.
Laitteen runko on ruostumatonta terästä, ja vain 200 millimetrin leveyden ansiosta se mahtuu vaivatta useimmille keittiötasoille. Veden lisääminen on helppoa irrotettavan vesisäiliön ansiosta, jossa on selkeä vesimäärän ilmaisin. Puhdistusta ja ylläpitoa helpottaa koneen alaosassa sijaitseva irrotettava tippa-alusta. 3,8 kilon painonsa ansiosta kone pysyy pöydällä tukevasti paikoillaan, mutta on tarvittaessa helposti siirrettävissä.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kahvin syöttötapa: jauhettu kahvi
- Teho: 850 W
- Uuttopaine: 20 bar
- Vesisäiliön tilavuus: 1,8 l
- Maitojärjestelmä: integroitu höyryputki
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 14.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 14.06.
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 14.06.


