Tällä tuotteella ei ole hinnanmuutostietoja.
Tätä tuotetta ei valmisteta enää tai sitä ei ole tällä hetkellä saatavilla.
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Näyttö | |
| Kuvapikselitiheys | 0,2331 x 0,2331 mm |
| Kontrastisuhde (tyypillinen) | 1000:1 |
| Katselukulma, vaakasuora | 178° |
| Katselukulma, pystysuora | 178° |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Näytön halkaisija | 68,6 cm (27") |
| Vasteaika (tyypillinen) | 1 ms |
| Värin syvyys | 8 bittiä |
| Näytön erottelutarkkuus | 2560 x 1440 pikseliä |
| Ruudun halkaisija (cm) | 68,5 cm |
| Kosketusnäyttö | ![]() |
| Kontrastisuhde (dynaaminen) | 80000000:1 |
| LED-taustavalo | ![]() |
| Taustavalon tyyppi | W-LED |
| Suurin päivitystaajuus | 180 Hz |
| Näytön teknologia | LED |
| Häikäisemätön näyttö | ![]() |
| Vakiokuvasuhde | 16:9 |
| HD-tyyppi | Quad HD |
| Pikselitiheys | 108,7 ppi |
| Paneelin tyyppi | Fast IPS |
| Näytön muoto | Litteä |
| Näyttövärejä | 16,7 miljoonaa väriä |
| sRGB-kattavuus (tyypillinen) | 117,2% |
| Adobe RGB -kattavuus | 89,8% |
| HDR-tuettu | ![]() |
| Näytön kirkkaus (tavallinen) | 300 cd/m² |
| Värialue DCI-P3 | 93,4% |
| Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Vakiovärialue | sRGB |
| Vasteaika (MPRT) | 0,5 ms |
| Vasteajan mittaustyyppi | GTG (Gray to Gray) |
| Liitettävyys | |
| Äänen sisääntulo | 3.5mm |
| Kuulokelähdöt | 1 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| Kuulokkeiden liitettävyys | 3,5 mm |
| HDMI-versio | 2.0 |
| HDMI | ![]() |
| HDCP | ![]() |
| DisplayPort-portteja | 1 |
| HDCP versio | 1.4/2.2 |
| DisplayPort versio | 1,4 |
| Kuulokeliitäntä | ![]() |
| Sisäänrakennettu USB-keskus | ![]() |
| Paino ja mitat | |
| Laitteen leveys (jalustan kanssa) | 613,9 mm |
| Laitteen korkeus (jalustan kanssa) | 516 mm |
| Laitteen syvyys (jalustan kanssa) | 207,7 mm |
| Paino (ilman jalustaa) | 3,44 kg |
| Korkeus (ilman jalustaa) | 366,3 mm |
| Leveys (ilman jalustaa) | 613,9 mm |
| Syvyys (ilman jalustaa) | 51,3 mm |
| Paino (jalustan kanssa) | 5,3 kg |
| Virranhallinta | |
| Virrankulutus | 23 W |
| Virtalähteen tyyppi | Sisäinen |
| Virrankulutus (pois päältä) | 0,3 W |
| Virrankulutus valmiustilassa | 0,5 W |
| Energiatehokkuusasteikko | A - G |
| Energiatehokkuusluokka (SDR) | E |
| Energiatehokkuusluokka (HDR) | G |
| Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti | 21 kWh |
| Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti | 32 kWh |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 8,34 kg |
| Pakkauksen leveys | 822 mm |
| Ergonomia | |
| Kaapelilukkopaikka | ![]() |
| Korkeudensäätö | ![]() |
| Kääntyvä kulma alue | 28 - 28° |
| Kallistuskulma | -3 - 21° |
| Pivot-toiminto | ![]() |
| VESA-asennusliitännät | 100 x 100 mm |
| Kääntyvyys | ![]() |
| Pivot-kulma | -90 - 90° |
| Korkeussäätö | ![]() |
| Kaapelilukon aukkotyyppi | Kensington |
| VESA-kiinnitys | ![]() |
| Säädettävä korkeus (max) | 13 cm |
| Pakkauksen sisältö | |
| Sisältää johdot | AC, HDMI, DisplayPort |
| Jalusta sisältyy | ![]() |
| HDMI-johdon pituus | 1,8 m |
| DisplayPort-kaapelin pituus | 1,8 m |
| Muut ominaisuudet | |
| Sertifiointi | WEEE, REACH compliant, RoHs compliant, CB, TUV-Bauart-Mark, ISO 9241-307,EAC, FCC |
| Tuotekohtaiset tekniikat | Crosshair |
| Kehyksen paksuus | Kehikoton |
| Matala syöttöviive | ![]() |
| FPS-laskin | ![]() |
| Varjonhallinta | ![]() |
| Valintapiste | ![]() |
| Liikkeestä aiheutuvan sumeuden vähentäminen | ![]() |
| Takuuaika | 3 vuosi/vuosia |
| Vaatimustenmukaisuustodistukset | CE |
| Suunnittelu | |
| Tuotteen väri | Musta, Harmaa |
| Asema markkinoilla | Pelaaminen |
| Irrotettava tuki | ![]() |
| Etureuna | Musta |
| Suorituskyky | |
| NVIDIA G-SYNC | ![]() |
| AMD FreeSync | ![]() |
| Välkkymätön teknologia | ![]() |
| Matala sinivalo -teknologia | ![]() |
| AMD FreeSync -virkistystaajuusalue | 48 - 180 Hz |
| VESA Adaptive Sync -tuki | ![]() |
| Multimedia | |
| Sisäiset kaiuttimet | ![]() |
| Sisäänrakennettu kamera | ![]() |
| Ei sisällä | Elohopea, PVC/BFR |
| EAN | 4038986182485 |
AOC Q27G4XF on 27-tuumainen pelinäyttö, joka on suunniteltu kilpailulliseen pelaamiseen. Sen QHD-resoluutio (2560 x 1440) tuottaa tarkan kuvan, ja Fast IPS -paneeli yhdistää nopean vasteajan eloisaan värintoistoon. Näytön 180 hertsin virkistystaajuus ja 1 millisekunnin vasteaika varmistavat sulavan liiketoiston nopeatempoisissa tilanteissa. Se on suunnattu esports-pelaajille ja harrastajille, jotka vaativat suorituskykyistä näyttöä sekä pelaamiseen että yleiskäyttöön.
Näyttö tukee HDR10-standardia, mikä parantaa kuvan kontrastia ja värien syvyyttä yhteensopivassa sisällössä. Adaptive Sync -teknologia on yhteensopiva sekä NVIDIA G-SYNCin että AMD FreeSyncin kanssa, mikä vähentää kuvan repeilyä ja nykimistä. Kattavat ergonomiasäädöt, kuten korkeuden, kallistuksen, kääntymisen ja pivot-toiminnon säätö, mahdollistavat optimaalisen katseluasennon löytämisen. Liitäntöinä toimivat DisplayPort 1.4, HDMI 2.0 sekä 3,5 mm:n kuulokelähtö.
Tärkeimmät ominaisuudet:- 27 tuuman QHD-resoluutio (2560 x 1440)
- Litteä Fast IPS -paneeli
- 180 Hz:n virkistystaajuus ja 1 ms:n vasteaika
- Kirkkaus 300 cd/m² ja kontrastisuhde 1000:1
- HDR10-tuki ja 117.2 % sRGB-väripeitto
- Yksi DisplayPort 1.4 ja yksi HDMI 2.0 -liitäntä
- Yhteensopiva AMD FreeSyncin ja NVIDIA G-SYNCin kanssa
- Kallistus-, korkeus-, kääntö- ja pivot-säädöt
- Vilkkumaton taustavalo ja sinisen valon vähennystila
- VESA-yhteensopiva (100x100 mm)
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 11:00 - 15:00
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 14:00
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
- leaflet (English)
- manual pdf (English)
- manual pdf (English)
- EU Product Fiche (English)


