Kingston FURY Renegade Pro ECC Registered 32 Gt (1 x 32 Gt) DDR5 7600 MHz, CL38 -muisti (EXPO)
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Muisti | |
| Intel® Extreme Memory Profile (XMP) | ![]() |
| Intel® Extreme Memory Profile (XMP) -versio | 3.0 |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 35,45 g |
| Tuotteen korkeus | 34,1 mm |
| Tuotteen leveys | 7,31 mm |
| Tuotteen syvyys | 133,3 mm |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Varastointilämpötila | -55 - 100 °C |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 95 °C |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 51,2 g |
| Pakkauksen syvyys | 14 mm |
| Pakkauksen korkeus | 171,4 mm |
| Pakkauksen leveys | 57,1 mm |
| Muut ominaisuudet | |
| Nastojen määrä | 288 |
| Alkuperämaa | Kiina, Taiwan |
| Ei sisällä | Halogeeni |
| Ominaisuudet | |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5 |
| ECC | ![]() |
| Moduulikonfiguraatio | 4096M x 80 |
| Lyijypinnoitus | Kulta |
| CAS-viive | 38 |
| Tuotteen väri | Musta |
| Muistin kellotaajuus | 3800 MHz |
| Rivin jaksoaika | 48 ns |
| Rivin jaksoajan päivitys | 410 ns |
| Rivin aktiivinen aika | 32 ns |
| Taustavalo | ![]() |
| Muistin jännite | 1.4 V |
| Jäähdytyksen tyyppi | Passiivinen |
| RoHS-direktiivin noudattaminen | ![]() |
| SPD-profiili | ![]() |
| Muisti | 288-pin DIMM |
| Muistipiirien sijoittelu | 0,5 |
| Komponentti (tuotteelle) | PC/palvelin |
| Sisäinen muisti | 32 GB |
| Tuotetyyppi | RAM-muisti |
| Muistin sijoitus (moduulit x koko) | 1 x 32 GB |
| Rivin esilatausaika (TRP) | 16 |
| JEDEC-standardi | ![]() |
| Ohjelmointijännite (VPP) | 1,8 V |
| Muistidatan siirtonopeus | 7600 MT/s |
| Puskuroitu muistityyppi | Registered (buffered) |
| On-Die ECC | ![]() |
| AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO) | ![]() |
| AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO) -versio | 1.1 |
| Logistiikkatiedot | |
| Tukkupakkauksen korkeus | 61 mm |
| Tukkupakkauksen leveys | 196,8 mm |
| Tuotepakkauksen paino | 1,42 kg |
| Tuotepakkauksen pituus | 311,1 mm |
| Määrä per tuotepakkaus | 25 kpl |
| Vaatimustenmukaisuustodistukset | RoHS |
| EAN | 0740617354867 |
| Takuu | 30 vuotta |
Kingston FURY Renegade Pro on vaativiin työasemiin ja palvelimiin suunniteltu keskusmuistimoduuli. Se on kehitetty järjestelmille, joilta edellytetään suurta kaistanleveyttä sekä virheetöntä tiedonkäsittelyä raskaissa ja pitkäkestoisissa työkuormissa. Laitteistotason virheenkorjausteknologian ja puskuroidun arkkitehtuurin ansiosta komponentti valvoo ja ylläpitää datan eheyttä automaattisesti. Tämä on tärkeää järjestelmän vakauden kannalta erityisesti virtualisoinnissa, datan analysoinnissa ja monimutkaisissa laskentatehtävissä.
Moduulin asennus ja käyttöönotto sujuvat nopeasti, ja sen integroitu tuki automaattisille ylikellotusprofiileille tekee suorituskyvyn asetusten määrittämisestä suoraviivaista yhteensopivilla emolevyillä. Moduulin rakenteeseen perustuva lämmönhallinta siirtää lämpöä piireiltä tehokkaasti ja äänettömästi, mikä varmistaa vakaan toiminnan rasituksessa. Tumma, valaisematon ja pelkistetty ulkoasu tekee tästä komponentista neutraalin valinnan ammattimaiseen kokoonpanoon, jossa luotettavuus on asetettu etusijalle.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Muistityyppi: DDR5
- Kapasiteetti: 32 Gt (1 x 32 Gt)
- Muotokerroin: 288-nastainen DIMM
- Puskurointi: Rekisteröity (puskuroitu)
- Virheenkorjaus: ECC
- Tiedonsiirtonopeus: 7600 MT/s
- Kellotaajuus: 3800 MHz
- Viive: CL38
- Käyttöjännite: 1,4 V
- Yhteensopivuus: Työasemat ja palvelimet
- Ylikellotustuki: AMD EXPO 1.1 ja Intel XMP 3.0
- Jäähdytys: Passiivinen
- Väri: Musta
- Mitat (P x L x K): 133,35 x 7,31 x 34,12 mm
- Paino: 35,45 g
- RoHS-yhteensopivuus: Kyllä
Arvioitu toimitus: 04.06. - 07.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 07.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 07.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 07.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 07.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 06.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 06.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 06.06.
- leaflet (English)


