Lenovo ThinkStation P5 Gen 2 Xeon 638, 32 Gt, 1 Tt, Win 11 Pro -työasema, tornikotelo, musta
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Tekniset tiedot | |
| Laitteen tyyppi | Workstation |
| Prosessori | |
| Prosessorimalli | 638 |
| Suoritinvalmistaja | Intel |
| Suoritinperhe | Intel® Xeon W |
| Prosessorin kanta | LGA 4710 |
| Prosessorin ytimet | 18 |
| Prosessorin säikeet | 32 |
| Suorittimen boost-taajuus | 4,8 GHz |
| Prosessorin välimuisti | 72 MB |
| Prosessorin taajuus | 3,2 GHz |
| Tehokkuusytimet | 0 |
| Suorituskyky-ytimet | 16 |
| Prosessorin pohjateho | 180 W |
| Enimmäisturboteho | 216 W |
| Prosessorisukupolvi | Intel Xeon 6 |
| Levyasema | |
| Kokonaistallennuskapasiteetti | 1000 GB |
| Muisti | |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5-SDRAM |
| Muistipaikat | 8x DIMM |
| Sisäinen enimmäismuisti | 1 TB |
| ECC | ![]() |
| Muistin kellotaajuus | 4800 MHz |
| Muistin sijoittelu (paikat x koko) | 1 x 32 GB |
| Sisäinen muisti | 32 GB |
| Muistidatan siirtonopeus | 6400 MT/s |
| Puskuroitu muistityyppi | Registered (buffered) |
| Näyttö | |
| Näyttö sisältyy | ![]() |
| Ääni | |
| Audiojärjestelmä | Teräväpiirtoääni |
| Kaiuttimien lukumäärä | 1 |
| Audiosiru | Realtek ALC897-Q |
| Liitettävyys | |
| Tulo | ![]() |
| Lähtö | ![]() |
| USB 2.0 -porttien määrä | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 1 |
| Kuulokelähdöt | 1 |
| Mikrofonitulo | ![]() |
| Kuuloke-/mikrofoniyhdistelmäportti | ![]() |
| USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) C-tyypin porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) A-tyypin porttien määrä | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) C-tyypin porttien määrä | 1 |
| Thuderbolt 3 -porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C -porttien määrä | 1 |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 19 kg |
| Tuotteen korkeus | 440 mm |
| Tuotteen leveys | 165 mm |
| Tuotteen syvyys | 453 mm |
| Virranhallinta | |
| Virtalähde | 1000 W |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Platinum |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käyttökorkeus | 0 - 3048 m |
| Käytön suhteellinen kosteus (H-H) | 20 - 80% |
| Varastointilämpötila | -40 - 60 °C |
| Käyttölämpötila (T-T) | 10 - 35 °C |
| Säilytysympäristön kosteus | 10 - 90% |
| Käytön ulkopuolinen korkeus | 0 - 12192 m |
| Näppäimistö | |
| Näppäimistön yhdistettävyys | Langallinen |
| Verkko | |
| Bluetooth-versio | 5.2 |
| Ethernet LAN | ![]() |
| Bluetooth | ![]() |
| LAN-kontrolleri | Intel I226-LM |
| Wi-Fi | ![]() |
| Ethernet LAN -datanopeudet | 1000 Mbit/s |
| Tallennusväline | |
| Levyn kapasiteetti | 1000 GB |
| Optisen aseman tyyppi | Ei |
| Integroitu kortinlukija | ![]() |
| SSD-liittymä | PCI Express 5.0 |
| Asennettujen SSD:iden lukumäärä | 1 |
| Tallennusmedia | SSD |
| Asennettujen tallennusasemien määrä | 1 |
| SSD-malli | M.2 |
| NVMe | ![]() |
| SSD:n kokonaiskapasiteetti | 1 TB |
| M.2 SSD:n koko | 2280 (22 x 80 mm) |
| Sertifikaatit | |
| Vaatimustenmukaisuustodistukset | RoHS |
| Ohjelmisto | |
| Käyttöjärjestelmä asennettu | Windows 11 Pro for Workstations |
| Käyttöjärjestelmän arkkitehtuuri | 64-bittinen |
| Käyttöjärjestelmän kieli | Tanska, Suomi, Ruotsi, Norja, Englanti |
| Pakkauksen sisältö | |
| Sisältää hiiren | ![]() |
| Näppäimistö sisältyy | ![]() |
| Hiiren yhdistettävyys | Langallinen |
| Suunnittelu | |
| Alustatyyppi | Tower |
| Kaapelilukkopaikka | ![]() |
| Tuotteen väri | Musta |
| Voimakkuus | 33 L |
| Tuotetyyppi | Työasema |
| Kaapelilukon aukkotyyppi | Kensington |
| Grafiikka | |
| Sisältyvän näytönohjaimen malli | Ei saatavilla |
| Erillisen näytönohjaimen malli | Ei saatavilla |
| Sisäinen näytönohjain | ![]() |
| Erillinen grafiikka-adapteri | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Emolevyn piirisarja | Intel W890 |
| Sisäiset kaiuttimet | ![]() |
| Trusted Platform Module (TPM) | ![]() |
| Salasanasuojaus | ![]() |
| Trusted Platform Module (TPM) versio | 2.0 |
| EAN | 0199274339449 |
| Takuu | 3 vuotta |
Lenovo ThinkStation P5 Gen 2 on ammattikäyttöön suunniteltu tehotyöasema raskaiden ja vaativien ohjelmistojen sujuvaan käyttöön. Palvelintason arkkitehtuurin ansiosta laite on erittäin vakaa ja luotettava työkalu insinööreille, arkkitehdeille ja data-analyytikoille. Kone on suunniteltu kestämään jatkuvaa rasitusta, joten sen suorituskyky säilyy pitkissä ja monimutkaisissa suunnittelutehtävissä. Pelkistetyn musta työasema sulautuu huomaamattomasti monenlaisiin työpisteisiin.
Tehokas moniydinsuoritin mahdollistaa monisäikeisten sovellusten viiveettömän käytön. Virheenkorjausta tukeva keskusmuisti varmistaa kriittisen projektidatan turvallisen ja virheettömän käsittelyn. Nopea SSD-asema käynnistää ohjelmistot ripeästi ja lyhentää suurten tiedostojen avausaikoja. Laitteessa on integroitu näytönohjain, joka riittää moniin työtehtäviin ilman erillistä grafiikkakorttia.
Laitteessa on tuki uusimmille langattomille verkkostandardeille sekä luotettava kiinteä verkkoliitäntä. Koneeseen on esiasennettu vaativaan ammattikäyttöön tarkoitettu käyttöjärjestelmä, joka tukee edistyneitä laitteistokokoonpanoja. Pakkaukseen sisältyvät hiiri ja näppäimistö, ja laitteen paneeleissa on keskeiset ääni- ja verkkoliitännät.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Suoritin: 18-ytiminen Intel Xeon W 638 (perustaajuus 3,2 GHz, turbotaajuus 4,8 GHz)
- Keskusmuisti: 32 Gt DDR5 ECC RDIMM (4800 MHz)
- Tallennustila: 1000 Gt:n SSD-asema
- Grafiikka: integroitu näytönohjain
- Käyttöjärjestelmä: 64-bittinen Windows 11 Pro for Workstations
- Yhteydet: Wi-Fi 6E, Gigabit Ethernet ja Bluetooth 5.2
- Liitännät: Ethernet-portti, kuulokelähtö ja mikrofonitulo
- Mitat: 165 × 453 × 440 mm
- Virtalähde: 1000 W
- Mukana toimitetaan näppäimistö ja hiiri
Arvioitu toimitus: 03.06. - 05.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 03.06. - 05.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 03.06. - 05.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 03.06. - 05.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 03.06. - 05.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 05.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 04.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 05.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 05.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 05.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 05.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06.
- leaflet (English)
- Compliance Info (English)


