Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Näyttö | |
| Kuvapikselitiheys | 0,1554 x 0,1554 mm |
| Kontrastisuhde (tyypillinen) | 1000:1 |
| Katselukulma, vaakasuora | 178° |
| Katselukulma, pystysuora | 178° |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Kuvakoko, vaaka | 59,7 cm |
| Kuvakoko, pysty | 33,6 cm |
| Näytön halkaisija | 68,6 cm (27") |
| Vasteaika (tyypillinen) | 4 ms |
| Värin syvyys | 8 bittiä |
| Näytön erottelutarkkuus | 4K 3840 x 2160 pixels |
| Ruudun halkaisija (cm) | 68,58 cm |
| Kosketusnäyttö | ![]() |
| Kontrastisuhde (dynaaminen) | 3000000:1 |
| LED-taustavalo | ![]() |
| Taustavalon tyyppi | W-LED |
| Suurin päivitystaajuus | 160 Hz |
| Näytön teknologia | LCD |
| Häikäisemätön näyttö | ![]() |
| Vakiokuvasuhde | 16:9 |
| HD-tyyppi | 4K Ultra HD |
| Pikselitiheys | 163 ppi |
| Paneelin tyyppi | IPS |
| Näytön muoto | Tasainen |
| Näyttövärejä | 16,7 miljoonaa väriä |
| sRGB-kattavuus (tyypillinen) | 99% |
| HDR-tuettu | ![]() |
| Näytön kirkkaus (tavallinen) | 300 cd/m² |
| Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Vasteaika (MPRT) | 0,5 ms |
| Liitettävyys | |
| Äänen ulostulo | Kyllä |
| HDMI-porttien lukumäärä | 2 |
| Kuulokkeiden liitettävyys | 3,5 mm |
| HDMI-versio | 2.1 |
| HDMI | ![]() |
| DisplayPort-portteja | 1 |
| DisplayPort versio | 1.4 |
| Kuulokeliitäntä | ![]() |
| Sisäänrakennettu USB-keskus | ![]() |
| Paino ja mitat | |
| Laitteen leveys (jalustan kanssa) | 613,7 mm |
| Laitteen korkeus (jalustan kanssa) | 529,2 mm |
| Laitteen syvyys (jalustan kanssa) | 214 mm |
| Etupaneelin leveys sivulla | 1,1 mm |
| Etupaneelin leveys ylhäällä | 1,1 mm |
| Etupaneelin leveys alhaalla | 2,16 cm |
| Paino (ilman jalustaa) | 4,1 kg |
| Korkeus (ilman jalustaa) | 367 mm |
| Leveys (ilman jalustaa) | 613,7 mm |
| Syvyys (ilman jalustaa) | 49 mm |
| Paino (jalustan kanssa) | 6,2 kg |
| Virranhallinta | |
| Virrankulutus | 26 W |
| Virtalähteen tyyppi | Sisäinen |
| Virrankulutus (pois päältä) | 0,3 W |
| Virrankulutus valmiustilassa | 0,5 W |
| AC-syöttötaajuus | 50/60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 100 - 240 V |
| Tehonkulutus (maks.) | 43 W |
| Energiatehokkuusasteikko | A - G |
| Energiatehokkuusluokka (SDR) | F |
| Energiatehokkuusluokka (HDR) | G |
| Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti | 25 kWh |
| Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti | 35 kWh |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käytön suhteellinen kosteus (H-H) | 10 - 80% |
| Varastointilämpötila | -20 - 60 °C |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 40 °C |
| Säilytysympäristön kosteus | 5 - 95% |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen syvyys | 139 mm |
| Pakkauksen korkeus | 480 mm |
| Pakkauksen leveys | 800 mm |
| Takuukortti | ![]() |
| Ergonomia | |
| Kaapelilukkopaikka | ![]() |
| Korkeudensäätö | ![]() |
| Kääntyvä kulma alue | -30 - 30° |
| Kallistuskulma | -5 - 22° |
| Pivot-toiminto | ![]() |
| Tehostunut kaapelinhallinta | ![]() |
| VESA-asennusliitännät | 100 x 100 mm |
| Kääntyvyys | ![]() |
| Pivot-kulma | -90 - 90° |
| Korkeussäätö | ![]() |
| Kaapelilukon aukkotyyppi | Kensington |
| VESA-kiinnitys | ![]() |
| Säädettävä korkeus (max) | 13,5 cm |
| Pakkauksen sisältö | |
| Sisältää johdot | DisplayPort, AC |
| Pika-aloitusopas | ![]() |
| Virtakaapelin pituus | 1,8 m |
| Jalusta sisältyy | ![]() |
| Sisältää ruuvit | ![]() |
| DisplayPort-kaapelin pituus | 1,8 m |
| Muut ominaisuudet | |
| Sertifiointi | Eyesafe Certified 2.0 TÜV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) |
| Suunnittelu | |
| Tuotteen väri | Musta |
| Asema markkinoilla | Pelaaminen |
| Jalkojen väri | Musta |
| Etureuna | Musta |
| Värin nimi | Raven black |
| Suorituskyky | |
| Windows-käyttöjärjestelmätuki | Windows 10, Windows 11 |
| NVIDIA G-SYNC | ![]() |
| AMD FreeSync | ![]() |
| Matala sinivalo -teknologia | ![]() |
| NVIDIA G-SYNC -tyyppi | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync -tyyppi | FreeSync Premium |
| Multimedia | |
| Sisäiset kaiuttimet | ![]() |
| Sisäänrakennettu kamera | ![]() |
| EAN | 0198158438865 |
| Takuu | 3 vuotta |
Lenovo Legion 27U-10 on 27-tuumainen pelinäyttö, jossa on IPS-paneeli ja 4K Ultra HD -resoluutio (3840 x 2160 pikseliä). Näytössä on integroitu W-LED-taustavalo, ja se tukee AMD FreeSync Premium- ja NVIDIA G-SYNC -teknologioita, jotka ehkäisevät kuvan repeilyä vaihtelevilla kuvataajuuksilla.
8-bittinen näyttö tuottaa 16,7 miljoonaa väriä ja tukee HDR10-standardia, mikä parantaa kontrastia ja kirkkaiden kohtien toistoa. Näytössä on heijastamaton pinnoite sekä sisäänrakennettu sinisen valon suodatus, joka vähentää silmien väsymistä pitkissä pelisessioissa. Virrankulutus on normaalikäytössä noin 26 W.
Liitäntöihin kuuluu kaksi HDMI 2.1 -porttia ja yksi DisplayPort 1.4 -liitäntä. Mukana toimitettava jalusta on monipuolisesti säädettävissä: kallistuskulma on –5–22 astetta, ja jalusta tukee kääntöä sivusuunnassa sekä 90 asteen kääntöä pystyasentoon. Näyttö on yhteensopiva 100 x 100 mm VESA-kiinnikkeiden kanssa. Laite painaa 6,2 kg ja sen energiatehokkuusluokka on F.
Tärkeimmät ominaisuudet:- 160 Hz:n maksimivirkistystaajuus: Takaa sulavan liikkeen nopeatempoisessa pelaamisessa.
- 4 ms:n vasteaika: Minimoi haamukuvat ja liikkeen sumentumisen.
- 300 cd/m²:n kirkkaus ja 1000:1-kontrastisuhde: Tarjoaa tasapainoisen kuvanlaadun.
- 99 %:n kattavuus sRGB-väriavaruudesta: Tarkka värintoisto yleiskäyttöön.
- 178 asteen katselukulmat: Kuva säilyy selkeänä laajasta katselukulmasta.
- 135 mm:n korkeudensäätö: Mahdollistaa tarkan pystysuuntaisen säädön.
- Kensington-lukkopaikka: Näytön fyysiseen suojaamiseen jaetuissa tiloissa.
- Mukana tulevat kaapelit: Toimitukseen sisältyy virtajohto ja DisplayPort-kaapeli.
Arvioitu toimitus: 26.05. - 28.05.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 26.05. - 28.05.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 26.05. - 28.05.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 26.05. - 28.05.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 26.05. - 28.05.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitusaika: 26.05. - 28.05.
Arvioitu toimitusaika: 26.05. - 27.05.
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 28.05.
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 28.05.
Arvioitu toimitusaika: 27.05.
Arvioitu toimitusaika: 26.05. - 28.05.
Arvioitu toimitusaika: 26.05. - 28.05.
Arvioitu toimitusaika: 27.05.
- EU Product Fiche (English)
- Compliance Statement (English)
- Quick Start Guide (English)
- User Guide (English)
- Health Administration (English)
- leaflet (English)
- EU Product Fiche (Svenska)
- EU Product Fiche (Suomi)


