Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Näyttö | |
| Kuvapikselitiheys | 0,2745 x 0,2745 mm |
| Kontrastisuhde (tyypillinen) | 1000:1 |
| Katselukulma, vaakasuora | 178° |
| Katselukulma, pystysuora | 178° |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Kuvakoko, vaaka | 52,7 cm |
| Kuvakoko, pysty | 29,6 cm |
| Näytön halkaisija | 60,5 cm (23.8") |
| Vasteaika (tyypillinen) | 4 ms |
| Värin syvyys | 8 bittiä |
| Näytön erottelutarkkuus | 1920 x 1080 pikseliä |
| Ruudun halkaisija (cm) | 60,45 cm |
| Kosketusnäyttö | ![]() |
| Kontrastisuhde (dynaaminen) | 3000000:1 |
| LED-taustavalo | ![]() |
| Taustavalon tyyppi | W-LED |
| Suurin päivitystaajuus | 240 Hz |
| Näytön teknologia | LCD |
| Häikäisemätön näyttö | ![]() |
| Vakiokuvasuhde | 16:9 |
| HD-tyyppi | Full HD |
| Pikselitiheys | 93 ppi |
| Värikirjo | 99% |
| Paneelin tyyppi | IPS |
| Näytön muoto | Litteä |
| Näyttövärejä | 16,7 miljoonaa väriä |
| sRGB-kattavuus (tyypillinen) | 99% |
| HDR-tuettu | ![]() |
| Näytön kirkkaus (tavallinen) | 300 cd/m² |
| Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Vakiovärialue | sRGB |
| Vasteaika (MPRT) | 0,5 ms |
| Liitettävyys | |
| Äänen ulostulo | Kyllä |
| HDMI-porttien lukumäärä | 2 |
| Kuulokkeiden liitettävyys | 3,5 mm |
| HDMI-versio | 2.1 |
| HDMI | ![]() |
| DisplayPort-portteja | 1 |
| DisplayPort versio | 1.4 |
| Kuulokeliitäntä | ![]() |
| Sisäänrakennettu USB-keskus | ![]() |
| Paino ja mitat | |
| Laitteen leveys (jalustan kanssa) | 540,4 mm |
| Laitteen korkeus (jalustan kanssa) | 543,3 mm |
| Laitteen syvyys (jalustan kanssa) | 214 mm |
| Etupaneelin leveys sivulla | 2,4 mm |
| Etupaneelin leveys ylhäällä | 2,4 mm |
| Etupaneelin leveys alhaalla | 2,06 cm |
| Paino (ilman jalustaa) | 3,9 kg |
| Korkeus (ilman jalustaa) | 325,3 mm |
| Leveys (ilman jalustaa) | 540,4 mm |
| Syvyys (ilman jalustaa) | 40,8 mm |
| Paino (jalustan kanssa) | 5 kg |
| Virranhallinta | |
| Virrankulutus | 20 W |
| Virtalähteen tyyppi | Sisäinen |
| Virrankulutus (pois päältä) | 0,3 W |
| Virrankulutus valmiustilassa | 0,5 W |
| AC-syöttötaajuus | 50/60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 100 - 240 V |
| Tehonkulutus (maks.) | 34 W |
| Energiatehokkuusluokka (SDR) | E |
| Energiatehokkuusluokka (HDR) | E |
| Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti | 17 kWh |
| Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti | 19 kWh |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käytön suhteellinen kosteus (H-H) | 10 - 80% |
| Varastointilämpötila | -20 - 60 °C |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 40 °C |
| Säilytysympäristön kosteus | 5 - 95% |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen syvyys | 170 mm |
| Pakkauksen korkeus | 462 mm |
| Pakkauksen leveys | 706 mm |
| Ergonomia | |
| Kaapelilukkopaikka | ![]() |
| Korkeudensäätö | ![]() |
| Kääntyvä kulma alue | -30 - 30° |
| Kallistuskulma | -5 - 22° |
| Pivot-toiminto | ![]() |
| Tehostunut kaapelinhallinta | ![]() |
| VESA-asennusliitännät | 100 x 100 mm |
| Kääntyvyys | ![]() |
| Pivot-kulma | -90 - 90° |
| Korkeussäätö | ![]() |
| Kaapelilukon aukkotyyppi | Kensington |
| VESA-kiinnitys | ![]() |
| Säädettävä korkeus (max) | 13,5 cm |
| Pakkauksen sisältö | |
| Sisältää johdot | HDMI |
| Pika-aloitusopas | ![]() |
| Jalusta sisältyy | ![]() |
| Sisältää ruuvit | ![]() |
| Muut ominaisuudet | |
| Sertifiointi | EU Energy Label (E-class) Eyesafe Certified 2.0 TÜV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) |
| Suunnittelu | |
| Tuotteen väri | Musta |
| Asema markkinoilla | Pelaaminen |
| Irrotettava tuki | ![]() |
| Jalkojen väri | Musta |
| Etureuna | Musta |
| Värin nimi | Raven black |
| Suorituskyky | |
| Windows-käyttöjärjestelmätuki | Windows 10, Windows 11 |
| NVIDIA G-SYNC | ![]() |
| AMD FreeSync | ![]() |
| Matala sinivalo -teknologia | ![]() |
| AMD FreeSync -tyyppi | FreeSync Premium |
| Multimedia | |
| Sisäiset kaiuttimet | ![]() |
| Sisäänrakennettu kamera | ![]() |
| EAN | 5715328211902 |
| Takuu | 3 vuotta |
Lenovo Legion 24-10 on 23,8-tuumainen litteä IPS-pelimonitori, jonka tarkkuus on Full HD (1920 × 1080 pikseliä). 240 Hz:n virkistystaajuus ja 4 ms:n vasteaika takaavat sulavan liikkeen ja pitävät nopeatkin kohtaukset terävinä. AMD FreeSync Premium estää kuvan repeilyä synkronoimalla näytön yhteensopivan näytönohjaimen kanssa. Monitorin tyypillinen kirkkaus on 300 cd/m² ja kontrastisuhde 1000:1.
Näyttö käyttää 8-bittistä värisyvyyttä, joka tuottaa 16,7 miljoonaa värisävyä ja kattaa 99 % sRGB-väriavaruudesta. HDR10-tuki parantaa yhteensopivan sisällön kontrastia. Laajat 178 asteen katselukulmat säilyttävät kuvanlaadun myös sivusta katsottaessa, ja heijastamaton pinta vähentää häiriöitä. Sinistä valoa suodattava tekniikka vähentää silmien väsymistä pitkäaikaisessa käytössä.
Liitäntöihin kuuluu kaksi HDMI 2.1 -porttia ja yksi DisplayPort 1.4 -liitäntä. Monitorissa ei ole sisäänrakennettuja kaiuttimia eikä kuulokeliitäntää. Säädettävä jalusta tarjoaa 135 mm:n korkeudensäädön, -5° – 22° kallistuksen, -30° – 30° kääntökulman sekä pivot-toiminnon pystyasentoon kääntämistä varten. Jalustan irrottaminen paljastaa 100 × 100 mm:n VESA-kiinnityksen monitorivarsia varten. Laitteen tyypillinen virrankulutus on 20 W ja energialuokka E.
Tärkeimmät ominaisuudet:- 93 ppi:n pikselitiheys ja 0,2745 mm:n pikseliväli takaavat terävän tekstin ja tarkat yksityiskohdat.
- W-LED-taustavalo takaa tasaisen valaistuksen koko näytön alueella.
- Kensington-lukkopaikka laitteen fyysistä suojausta varten jaetuissa tiloissa.
- 540,4 × 214 mm:n jalusta vie maltillisesti tilaa työpöydältä.
- 0,5 W:n virrankulutus valmiustilassa vähentää energianhukkaa joutokäynnillä.
- Sisältää HDMI-kaapelin välitöntä liittämistä varten tietokoneeseen tai pelikonsoliin.
- Musta viimeistely sopii useimpiin työpöytäkokoonpanoihin.
Arvioitu toimitus: 01.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 01.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 01.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 01.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 01.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitusaika: 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
- leaflet (English)
- EU Product Fiche (Svenska)
- EU Product Fiche (English)
- EU Product Fiche (Suomi)


