Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Näyttö | |
| Kuvapikselitiheys | 0,3108 x 0,3108 mm |
| Kontrastisuhde (tyypillinen) | 1000:1 |
| Katselukulma, vaakasuora | 178° |
| Katselukulma, pystysuora | 178° |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Kuvakoko, vaaka | 59,7 cm |
| Kuvakoko, pysty | 33,6 cm |
| Näytön halkaisija | 68,6 cm (27") |
| Vasteaika (tyypillinen) | 4 ms |
| Värin syvyys | 8 bittiä |
| Näytön erottelutarkkuus | 1920 x 1080 pikseliä |
| Ruudun halkaisija (cm) | 68,58 cm |
| Kosketusnäyttö | ![]() |
| Kontrastisuhde (dynaaminen) | 3000000:1 |
| LED-taustavalo | ![]() |
| Taustavalon tyyppi | W-LED |
| Suurin päivitystaajuus | 240 Hz |
| Näytön teknologia | LCD |
| Häikäisemätön näyttö | ![]() |
| Vakiokuvasuhde | 16:9 |
| HD-tyyppi | Full HD |
| Pikselitiheys | 82 ppi |
| Värikirjo | 99% |
| Paneelin tyyppi | IPS |
| Näytön muoto | Tasainen |
| Näyttövärejä | 16,7 miljoonaa väriä |
| sRGB-kattavuus (tyypillinen) | 99% |
| HDR-tuettu | ![]() |
| Näytön kirkkaus (tavallinen) | 300 cd/m² |
| Värialue DCI-P3 | 80% |
| Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Vakiovärialue | sRGB |
| Vasteaika (MPRT) | 0,5 ms |
| Liitettävyys | |
| Äänen ulostulo | Kyllä |
| HDMI-porttien lukumäärä | 2 |
| Kuulokkeiden liitettävyys | 3,5 mm |
| HDMI-versio | 2.1 |
| HDMI | ![]() |
| DisplayPort-portteja | 1 |
| DisplayPort versio | 1.4 |
| Kuulokeliitäntä | ![]() |
| Paino ja mitat | |
| Laitteen leveys (jalustan kanssa) | 613,1 mm |
| Laitteen korkeus (jalustan kanssa) | 536,5 mm |
| Laitteen syvyys (jalustan kanssa) | 214 mm |
| Etupaneelin leveys sivulla | 1,8 mm |
| Etupaneelin leveys ylhäällä | 1,8 mm |
| Etupaneelin leveys alhaalla | 2 cm |
| Paino (ilman jalustaa) | 3,9 kg |
| Korkeus (ilman jalustaa) | 366,4 mm |
| Leveys (ilman jalustaa) | 613,1 mm |
| Syvyys (ilman jalustaa) | 42,3 mm |
| Paino (jalustan kanssa) | 6 kg |
| Virranhallinta | |
| Virrankulutus | 20 W |
| Virtalähteen tyyppi | Sisäinen |
| Virrankulutus (pois päältä) | 0,3 W |
| Virrankulutus valmiustilassa | 0,5 W |
| AC-syöttötaajuus | 50/60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 100 - 240 V |
| Tehonkulutus (maks.) | 36 W |
| Energiatehokkuusasteikko | A - G |
| Energiatehokkuusluokka (SDR) | E |
| Energiatehokkuusluokka (HDR) | F |
| Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti | 21 kWh |
| Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti | 23 kWh |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käytön suhteellinen kosteus (H-H) | 8 - 80% |
| Varastointilämpötila | -20 - 60 °C |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 40 °C |
| Säilytysympäristön kosteus | 5 - 95% |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen syvyys | 170 mm |
| Pakkauksen korkeus | 462 mm |
| Pakkauksen leveys | 706 mm |
| Ergonomia | |
| Kaapelilukkopaikka | ![]() |
| Korkeudensäätö | ![]() |
| Kääntyvä kulma alue | -30 - 30° |
| Kallistuskulma | -5 - 22° |
| Pivot-toiminto | ![]() |
| Tehostunut kaapelinhallinta | ![]() |
| VESA-asennusliitännät | 100 x 100 mm |
| Kääntyvyys | ![]() |
| Pivot-kulma | -90 - 90° |
| Korkeussäätö | ![]() |
| Kaapelilukon aukkotyyppi | Kensington |
| VESA-kiinnitys | ![]() |
| Säädettävä korkeus (max) | 13,5 cm |
| Pakkauksen sisältö | |
| Sisältää johdot | HDMI |
| Pika-aloitusopas | ![]() |
| Jalusta sisältyy | ![]() |
| Sisältää ruuvit | ![]() |
| Muut ominaisuudet | |
| Sertifiointi | EU Energy Label (E-class) Eyesafe Certified 2.0 TÜV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) |
| Suunnittelu | |
| Tuotteen väri | Musta |
| Asema markkinoilla | Pelaaminen |
| Jalkojen väri | Musta |
| Etureuna | Musta |
| Värin nimi | Raven black |
| Suorituskyky | |
| Windows-käyttöjärjestelmätuki | Windows 10, Windows 11 |
| NVIDIA G-SYNC | ![]() |
| AMD FreeSync | ![]() |
| Matala sinivalo -teknologia | ![]() |
| NVIDIA G-SYNC -tyyppi | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync -tyyppi | FreeSync Premium |
| Multimedia | |
| Sisäiset kaiuttimet | ![]() |
| Sisäänrakennettu kamera | ![]() |
| EAN | 0198157072022 |
| Takuu | 3 vuotta |
Lenovo Legion 27-10 on 27-tuumainen näyttö, joka on suunniteltu nopeatempoiseen käyttöön. IPS-paneeli takaa tasaisen suorituskyvyn, ja laite tarjoaa natiivin 1920 x 1080 Full HD -resoluution 16:9-kuvasuhteella. Näyttö tukee 240 Hz:n virkistystaajuutta ja 4 ms:n vasteaikaa, mikä mahdollistaa sujuvan liiketoiston. Tyypillinen kirkkaus on 300 cd/m² ja 1000:1-kontrastisuhde parantaa tummien ja vaaleiden sävyjen erottelua.
8-bittinen paneeli toistaa 16,7 miljoonaa väriä ja kattaa 99 % sRGB-väriavaruudesta, mikä takaa tarkan väritoiston yleisessä käytössä. Laajat 178 asteen katselukulmat pitävät kuvanlaadun muuttumattomana sivusta katsottaessa. Tuki HDR10-sisällölle parantaa kontrastia, ja AMD FreeSync Premium sekä NVIDIA G-SYNC vähentävät kuvan repeilyä. Häikäisysuojapinnoite ehkäisee heijastuksia ja Low Blue Light -tekniikka vähentää silmien rasitusta.
Liitäntöinä on kaksi HDMI 2.1 -porttia ja yksi DisplayPort 1.4 -liitäntä. Jalustassa on monipuoliset säädöt: 135 mm korkeudensäätö, kallistus, kääntö ja pystysuuntainen pivot-toiminto. Näyttö tukee 100 x 100 mm VESA-kiinnitystä. Mallissa ei ole kaiuttimia, kameraa tai kuulokeliitäntää. Tyypillinen virrankulutus on 20 W, mikä vastaa E-energialuokkaa.
Tärkeimmät ominaisuudet:- W-LED-taustavalo takaa tasaisen kirkkauden.
- 82 ppi:n pikselitiheys vaikuttaa tekstin ja käyttöliittymän skaalaukseen.
- Kensington-lukkopaikka.
- Virrankulutus valmiustilassa 0,5 W.
- Mukana HDMI-kaapeli.
- Paino jalustan kanssa 6 kg.
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 31.05.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 31.05.
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 31.05.
- User Guide (English)
- Health Administration (English)
- Quick Start Guide (English)
- Compliance Statement (English)
- EU Product Fiche (Svenska)
- EU Product Fiche (Suomi)
- manual pdf (English)
- EU Product Fiche (English)


