ASUS NUC 15 Pro RNUC15CRHI300000 Intel Core 3 100U -minitietokonerunko, musta
| Prosessori | |
| Prosessorimalli | 100U |
| Suoritinvalmistaja | Intel |
| Suoritinperhe | Intel Core 3 |
| Prosessorin ytimet | 6 |
| Prosessorin säikeet | 8 |
| Sisäänrakennettu prosessori | ![]() |
| Suorittimen boost-taajuus | 4,7 GHz |
| Prosessorin välimuisti | 10 MB |
| Prosessorin taajuus | 1,2 GHz |
| Prosessorin välimuistityyppi | Smart Cache |
| Tehokkuusytimet | 4 |
| Suorituskyky-ytimet | 2 |
| Tehokkuusytimen pohjataajuus | 0,9 GHz |
| Suorituskyky-ytimen pohjataajuus | 1,2 GHz |
| Prosessorisukupolvi | Intel Core (Series 1) |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3,3 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4,7 GHz |
| Muisti | |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5-SDRAM |
| Muistipaikat | 2x SO-DIMM |
| Sisäinen enimmäismuisti | 96 GB |
| Muistin kellotaajuus | 5600 MHz |
| Tuetut muistin kellotaajuudet | 5600,6400 MHz |
| Tuetut muistityypit | DDR5 |
| Muistipaikkojen tyyppi | SO-DIMM |
| Muistipaikkojen lukumäärä | 2 |
| Ääni | |
| Sisäiset kaiuttimet | ![]() |
| Liitettävyys | |
| USB 2.0 -porttien määrä | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 1 |
| DC-tulojakki | ![]() |
| DVI-portti | ![]() |
| VGA (D-Sub) -porttien määrä | 0 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 2 |
| HDMI-versio | 2,1 |
| USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) A-tyypin porttien määrä | 3 |
| Thunderbolt 4 -porttien määrä | 2 |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 600 g |
| Tuotteen korkeus | 54 mm |
| Tuotteen leveys | 117 mm |
| Tuotteen syvyys | 112 mm |
| Virranhallinta | |
| Virtalähteen tyyppi | External AC adapter |
| AC-adapterin lähtöjännite | 19 V |
| AC-adapterin antovirta | 6,32 A |
| Virtalähde | 120 W |
| Verkko | |
| Wi-Fi-standardit | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Ethernet LAN | ![]() |
| Bluetooth | ![]() |
| Wi-Fi | ![]() |
| Ethernet LAN -datanopeudet | 2500 Mbit/s |
| Wi-Fi-standardi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Tallennusväline | |
| Levyn kapasiteetti | 8192 GB |
| Tallennuksen enimmäiskapasiteetti | 8 TB |
| Tallennuslaitteen liitäntä | M.2 |
| Tuettujen tallennusasemien lukumäärä | 1 |
| Tuetut tallennusasemien koot | M.2 |
| Tallennusmedia | SSD |
| Asennetut tallennusasemat | ![]() |
| Tuetut tallennusasematyypit | SSD |
| Suunnittelu | |
| Alustatyyppi | Mini PC |
| Kaapelilukkopaikka | ![]() |
| Tuotteen väri | Musta |
| On/off-kytkin | ![]() |
| Jäähdytyksen tyyppi | Aktiivinen |
| Tuotetyyppi | Mini PC Barebone |
| Kaapelilukon aukkotyyppi | Kensington |
| Grafiikka | |
| Näytönohjainperhe | Intel |
| Sisältyvän näytönohjaimen malli | Intel Graphics |
| Sisäinen näytönohjain | ![]() |
| Erillinen grafiikka-adapteri | ![]() |
| EAN | 4711387950029 |
| Takuu | 1 vuosi |
ASUS NUC 15 Pro (RNUC15CRHI300000) on mukautettavaksi tarkoitettu barebone-minitietokone. Tässä mustassa tietokoneessa ei ole esiasennettua RAM-muistia, SSD-levyä eikä käyttöjärjestelmää. Integroitu Intel-grafiikka mahdollistaa kompaktin koon, kun erillistä näytönohjainta ei tarvita. Pienen kokonsa ansiosta laite sopii erinomaisesti kotitoimistoon tai erityisiin laskentatehtäviin. Käyttäjän on lisättävä järjestelmään tarvittava muisti ja tallennustila.
Verkkoyhteyksistä vastaavat langaton Wi-Fi 7 (802.11be) ja Bluetooth 5.4 sekä Ethernet-liitäntä vakaata langallista tiedonsiirtoa varten. Ulkoiset laitteet kytketään Thunderbolt 4 -liitännällä, joka tukee nopeaa tiedonsiirtoa ulkoisille asemille tai telakointiasemille. Laitteessa on kaksi HDMI-porttia usean näytön kokoonpanoja varten. Emolevy tukee suuren kapasiteetin SSD-levyjä, ja lisäksi käytettävissä on yksi USB 2.0 -portti oheislaitteille.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Intel Core 3 100U -suoritin: 6 ydintä, 8 säiettä ja 4,7 GHz:n tehostustaajuus.
- Muistituki: Jopa 96 Gt, kaksi SO-DIMM-paikkaa 5600 MHz:n DDR5-muistille.
- Tallennustila: Tukee käyttäjän asentamia SSD-levyjä jopa 8 192 Gt:n kapasiteettiin asti.
- 2,5 GbE -verkkoyhteys: Yksi RJ-45 Ethernet LAN -portti jopa 2500 Mbit/s nopeudella.
- Kaksi videolähtöä: Kaksi HDMI-porttia usean näytön kokoonpanoja varten.
- Kompakti kotelo: Mitat 117 mm × 112 mm × 54 mm (leveys × syvyys × korkeus) – vie pöydältä vain vähän tilaa.
- 120 W virtalähde: Syöttöteho emolevylle ja asennetuille komponenteille.
Arvioitu toimitus: 15.05. - 18.05.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 15.05. - 18.05.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 15.05. - 18.05.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 15.05. - 18.05.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 15.05. - 18.05.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 15.05. - 18.05.
Arvioitu toimitusaika: 15.05. - 17.05.
Arvioitu toimitusaika: 16.05. - 18.05.
Arvioitu toimitusaika: 16.05. - 18.05.
Arvioitu toimitusaika: 16.05. - 17.05.
Arvioitu toimitusaika: 15.05. - 18.05.
Arvioitu toimitusaika: 15.05. - 18.05.
Arvioitu toimitusaika: 16.05. - 17.05.
- manual pdf (English)


