Lenovo ThinkStation P3 Ultra Gen 2 Core Ultra 7 265K, 32 Gt, 1 Tt, Win 11 Pro -työasema, SFF
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Tekniset tiedot | |
| Laitteen tyyppi | SSD |
| Prosessori | |
| Prosessorimalli | 265K |
| Suoritinvalmistaja | Intel |
| Suoritinperhe | Intel Core Ultra 7 |
| Prosessorin ytimet | 20 |
| Prosessorin säikeet | 20 |
| Levyasema | |
| Kokonaistallennuskapasiteetti | 1000 GB |
| Muisti | |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5-SDRAM |
| Muistipaikat | 2x SO-DIMM |
| Sisäinen enimmäismuisti | 128 GB |
| Muistin kellotaajuus | 5600 MHz |
| Muistin sijoittelu (paikat x koko) | 1 x 32 GB |
| Sisäinen muisti | 32 GB |
| Ääni | |
| Audiojärjestelmä | Teräväpiirtoääni |
| Audiosiru | Realtek ALC623-CG |
| Liitettävyys | |
| USB 2.0 -porttien määrä | 0 |
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 1 |
| DisplayPort-portteja | 3 |
| Kuuloke-/mikrofoniyhdistelmäportti | ![]() |
| USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) C-tyypin porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) A-tyypin porttien määrä | 5 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) C-tyypin porttien määrä | 0 |
| Thuderbolt 3 -porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C -porttien määrä | 2 |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 3.6 kg |
| Tuotteen korkeus | 202 mm |
| Tuotteen leveys | 87 mm |
| Tuotteen syvyys | 223 mm |
| Virranhallinta | |
| Virtalähde | 330 W |
| Näppäimistö | |
| Näppäimistön yhdistettävyys | Langallinen |
| Verkko | |
| Wi-Fi-standardit | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Ethernet LAN | ![]() |
| Antennityyppi | 2x2 |
| Bluetooth | ![]() |
| Wi-Fi | ![]() |
| Ethernet LAN -datanopeudet | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi-standardi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN-ohjaimen valmistaja | Intel |
| Tallennusväline | |
| Levyn kapasiteetti | 1 TB |
| Optisen aseman tyyppi | Ei |
| SSD-liittymä | PCI Express 4.0 |
| Asennettujen SSD:iden lukumäärä | 1 |
| Tallennusmedia | SSD |
| SSD-malli | M.2 |
| NVMe | ![]() |
| SSD:n kokonaiskapasiteetti | 1 TB |
| Ohjelmisto | |
| Käyttöjärjestelmä asennettu | Windows 11 Pro |
| Käyttöjärjestelmän arkkitehtuuri | 64-bittinen |
| Käyttöjärjestelmän kieli | Tanska, Suomi, Ruotsi, Norja, Englanti |
| Pakkauksen sisältö | |
| Sisältää hiiren | ![]() |
| Näppäimistö sisältyy | ![]() |
| Hiiren yhdistettävyys | Langallinen |
| Suunnittelu | |
| Alustatyyppi | SFF |
| Kaapelilukkopaikka | ![]() |
| Tuotetyyppi | Työasema |
| Kaapelilukon aukkotyyppi | Kensington |
| Grafiikka | |
| Sisältyvän näytönohjaimen malli | Intel Graphics |
| Erillisen näytönohjaimen malli | Not available |
| Sisäinen näytönohjain | ![]() |
| Erillinen grafiikka-adapteri | ![]() |
| Sisäänrakennettu grafiikka-adapteriperhe | Intel Graphics |
| Kiinteän GPU:n valmistaja | Intel |
| Suorituskyky | |
| Emolevyn piirisarja | Intel W880 |
| Trusted Platform Module (TPM) | ![]() |
| Tuotetyyppi | Työasema |
| EAN | 0199274080631 |
Lenovo ThinkStation P3 Ultra Gen 2 on kompakti työasema ammattikäyttöön ja yritysympäristöihin. Laitteessa on 20-ytiminen Intel Core Ultra 7 265K -suoritin, joka soveltuu vaativiin sovelluksiin. Käyttöjärjestelmänä on Windows 11 Pro (64-bittinen), joka sisältää yrityskäyttöön tarkoitetut hallintatyökalut. Työasemassa on Intel W880 -piirisarja ja integroitu Intel-näytönohjain. Hiiri ja näppäimistö kuuluvat vakiovarustukseen.
Järjestelmässä on 32 gigatavun DDR5-muistimoduuli. Muistin voi päivittää enintään 128 gigatavuun kahden sisäisen SO-DIMM-muistipaikan avulla. Esiasennettu SSD-levy toimii tallennustilana ja sovellusten alustana. Takapaneelin kolme DisplayPort-liitäntää tukevat usean näytön kokoonpanoja, ja kompaktin rakenteensa ansiosta laite säästää tilaa työpöydällä.
Tärkeimmät ominaisuudet:- 1 Tt:n SSD-levy paikalliseen tallennukseen
- 5 600 MHz:n muistinopeus moniajoon
- Gigabit Ethernet (10/100/1000 Mbit/s) RJ-45-liitännällä
- Wi-Fi 7 (802.11be) nopeisiin langattomiin yhteyksiin
- Bluetooth 5.4 langattomia oheislaitteita varten
- 330 W:n sisäinen virtalähde
- Mitat: 87 x 223 x 202 mm (l x s x k) – suunniteltu tilansäästöön
Arvioitu toimitus: 15.05. - 18.05.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 15.05. - 18.05.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 15.05. - 18.05.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 15.05. - 18.05.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 15.05. - 18.05.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 15.05. - 18.05.
Arvioitu toimitusaika: 15.05. - 17.05.
Arvioitu toimitusaika: 16.05. - 18.05.
Arvioitu toimitusaika: 16.05. - 18.05.
Arvioitu toimitusaika: 16.05. - 17.05.
Arvioitu toimitusaika: 15.05. - 18.05.
Arvioitu toimitusaika: 15.05. - 18.05.
Arvioitu toimitusaika: 16.05. - 17.05.


