Intel/Solidigm D3-S4520 Series SSDSC2KB240GZ1Z 240 Gt 2,5" SATA III -SSD-levy
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Tekniset tiedot | |
| Laitteen tyyppi | SSD |
| Paino ja mitat | |
| Tuotteen korkeus | 7,62 mm |
| Virranhallinta | |
| Virrankulutus (lepotila) | 1 W |
| Tehonkulutus (maks.) | 2,3 W |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 70 °C |
| Iskunkestävyys käytön aikana | 1000 G |
| Iskunkestävyys toimimattomana | 1000 G |
| Käytön enimmäislämpötila | 70 °C |
| Ei tärinää käytön aikana | 3,13 G |
| Tärinä käytön aikana | 2,17 G |
| Suurin säilytyskorkeus | 0,5 m |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkaustyyppi | Bulkki |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Muut ominaisuudet | |
| Sisäinen | ![]() |
| Virrankulutus, aktiivinen | 2,3 W |
| Endurance luokitus | 1 PB |
| Takuuaika | 5 vuosi/vuosia |
| Ominaisuudet | |
| Levyn kapasiteetti | 240 GB |
| Käyttöliittymä | Serial ATA III |
| Tietoturva-algoritmit | 256-bit AES |
| Keskimääräinen vikaantumisaika | 2000000 h |
| Muistityyppi | TLC 3D NAND |
| Lukunopeus | 470 MB/s |
| Kirjoitusnopeus | 233 MB/s |
| Random write (4KB) | 15500 IOPS |
| Random read (4KB) | 44000 IOPS |
| Komponentti (tuotteelle) | Palvelin/työasema |
| Korjaamaton Bit Error Rate (UBER) | < 1 per 10^17 bits read |
| Enhanced Power Loss Data Protection-tekniikka | ![]() |
| Laitteistosalaus | ![]() |
| Tuotetyyppi | SSD |
| End-to-End Data-suojaus | ![]() |
| SSD-malli | 2.5" |
| NVMe | ![]() |
![]() | |
| EAN | 0840307303394 |
Tämä 2,5 tuuman SSD-levy on suunniteltu palvelimien ja työasemien tallennuslaitteeksi. Se käyttää vakiomallista SATA III -liitäntää, mikä takaa yhteensopivuuden erilaisten yritystason laitteistojen kanssa. TLC 3D NAND -flash-muistia hyödyntävä levy tarjoaa 240 Gt tallennustilaa käyttöjärjestelmille ja datalle. Se on yhteensopiva normaalin SATA 6 Gb/s -infrastruktuurin kanssa ja soveltuu tavanomaiseen tietokantakäyttöön ja tiedostopalvelimiin.
D3-S4520-sarja on suunniteltu kestämään jatkuvaa kuormitusta luotettavasti. Levyssä on sähkökatkosuoja, joka turvaa datan virtakatkosten sattuessa, ja se käyttää laitteistotason 256-bittistä AES-salausta tietojen suojaamiseen. Levy toimitetaan yksittäisessä bulk-pakkauksessa, ja se voidaan asentaa suoraan yritystason palvelinkoteloihin ja laitekaappeihin.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Peräkkäinen lukunopeus: Jopa 470 Mt/s.
- Peräkkäinen kirjoitusnopeus: Jopa 233 Mt/s.
- Satunnainen 4K-luku ja -kirjoitus: Jopa 44 000 IOPS (luku) ja 15 500 IOPS (kirjoitus).
- Mitat: Korkeus 7,62 mm, sopii ohuisiin asennuspaikkoihin.
- Kestävyysluokitus: 1 024 kirjoitettua teratavua (TBW).
- Keskimääräinen vikaantumisväli (MTBF): 2 000 000 tuntia.
- Virrankulutus: 2,3 W aktiivitilassa, 1 W valmiustilassa.
Arvioitu toimitus: 20.05. - 22.05.
Tänään: 11:00 - 15:00
Arvioitu toimitus: 20.05. - 22.05.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 20.05. - 22.05.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 20.05. - 22.05.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 20.05. - 22.05.
Tänään: 10:00 - 14:00
Arvioitu toimitusaika: 20.05. - 22.05.
Arvioitu toimitusaika: 20.05. - 21.05.
Arvioitu toimitusaika: 21.05. - 22.05.
Arvioitu toimitusaika: 21.05. - 22.05.
Arvioitu toimitusaika: 21.05.
Arvioitu toimitusaika: 20.05. - 22.05.
Arvioitu toimitusaika: 20.05. - 22.05.
Arvioitu toimitusaika: 21.05.
- leaflet (English)


