66690€
Näytä ALV 0%
Näytä ALV 25,5%
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Maarianhamina
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.
Tuotetiedot
Kuvaus
Myymäläsaatavuus
Toimitus
Hinnan muutokset
Manuals
| Tekniset tiedot | |
| Laitteen tyyppi | SSD |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 7,8 g |
| Virranhallinta | |
| Virrankulutus (lepotila) | 0,9 W |
| Tehonkulutus (maks.) | 3 W |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 70 °C |
| Iskunkestävyys käytön aikana | 1000 G |
| Iskunkestävyys toimimattomana | 1000 G |
| Ei tärinää käytön aikana | 3,13 G |
| Tärinä käytön aikana | 2,17 G |
| Suurin säilytyskorkeus | 0,5 m |
| Muut ominaisuudet | |
| Sisäinen | ![]() |
| Virrankulutus, aktiivinen | 3 W |
| Endurance luokitus | 4,1 PB |
| Takuuaika | 5 vuosi/vuosia |
| Ominaisuudet | |
| Levyn kapasiteetti | 480 GB |
| Käyttöliittymä | Serial ATA III |
| Keskimääräinen vikaantumisaika | 2000000 h |
| Muistityyppi | TLC 3D NAND |
| Tiedonsiirtonopeus | 6 Gbit/s |
| Lukunopeus | 550 MB/s |
| Kirjoitusnopeus | 500 MB/s |
| Random write (4KB) | 48000 IOPS |
| Random read (4KB) | 85000 IOPS |
| Komponentti (tuotteelle) | Palvelin/työasema |
| Korjaamaton Bit Error Rate (UBER) | < 1 per 10^17 bits read |
| Enhanced Power Loss Data Protection-tekniikka | ![]() |
| Tuotetyyppi | SSD |
| End-to-End Data-suojaus | ![]() |
| SSD-malli | M.2 |
| NVMe | ![]() |
![]() | |
| EAN | 0840307303516 |
Konesali- ja työasemaympäristöihin suunniteltu 480 Gt:n sisäinen SSD-asema käyttää Serial ATA III -liitäntää NVMe:n sijaan. Se on M.2 2280 -standardin mukainen ja sopii suoraan yhteensopiviin palvelinemolevyihin ja laajennuskortteihin. Asema soveltuu luotettavaa SATA-tekniikkaa vaativiin työkuormiin.
Asemassa on TLC 3D NAND -muisti, joka on optimoitu kestämään vaativaa, ympärivuorokautista yrityskäyttöä. Asema kestää jopa 4,7 kokonaiskirjoitusta päivässä (DWPD), ja sen elinkaaren aikainen kokonaiskirjoitusmäärä (TBW) on 4 100. Sisäinen virtakatkosuoja estää tietojen vioittumista yllättävissä sähkökatkoissa. M.2-rakenne mahdollistaa tukevan asennuksen suoraan emolevylle.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Peräkkäinen luku- ja kirjoitusnopeus: 550 Mt/s ja 500 Mt/s
- Satunnainen 4K-suorituskyky: 85 000 IOPS (luku) ja 48 000 IOPS (kirjoitus)
- 6 Gbit/s:n SATA-liitäntä
- Keskimääräinen vikaantumisväli (MTBF): 2 000 000 tuntia
- Virrankulutus: 3 W (aktiivinen), 0,9 W (lepotila)
- Paino: 7,8 g (vähentää liitäntään kohdistuvaa mekaanista rasitusta)
Multitronic Vaasa: 0 kpl
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 kpl
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 kpl
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 kpl
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 18:00
Multitronic Maarianhamina: 0 kpl
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 17:00
Nouto myymälästä
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Posti: Pakettiautomaatit ja noutopisteet
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Posti: Postipaketti
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Matkahuolto: Pakettiautomaatit ja noutopisteet
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Posti: Ovelle-paketti
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Matkahuolto: Jakopaketti
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Matkahuolto: Kotijakelu
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Posti: Kotipaketti
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
- leaflet (English)
Edellä mainitut tekniset tiedot ovat vain viitteellisiä, ja ne voivat muuttua ilman ennakkoilmoitusta. Pidätämme oikeuden korjata virheet ja käyttää kuvia ohjeellisina. Teksti voi sisältää automaattisesti luotuja tai koneellisesti käännettyjä osia, mikä saattaa aiheuttaa epätarkkuuksia.


