Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Pakkauksen paino | 2 kg |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkaustyyppi | Laukku |
| Ominaisuudet | |
| Paino | 2 kg |
| Kapasiteetti | 2 kg |
| Tuotetyyppi | Koiran kuivaruoat |
| Lemmikin elämänvaihe | Aikuinen |
| Lemmikinruoan maku | Kala |
| Rodun koko | Any breed |
| Koirarotu | Kaikille roduille |
| Gluteeniton | ![]() |
| Lemmikin tyyppi | Koira |
| Sisältää vitamiineja | A-vitamiini, B1-vitamiini, B-12-vitamiini, B2-vitamiini, B3-vitamiini, B5-vitamiini, B6-vitamiini, B9-vitamiini (foolihappo), E-vitamiini |
| Terveysvaikutukset | Yleisterveys |
| Ravitsemustiedot | |
| Proteiini | 38% |
| Rasvapitoisuus | 18% |
| Raakatuhka | 8% |
| Raakakuitu | 5% |
| Kosteussisältö | 12% |
| Kalsium | 1,5% |
| Fosfori | 1,1% |
| Natriumpitoisuus | 0,65% |
| Kaliumin määrä | 0,85% |
| Magnesiumpitoisuus | 0,13% |
| Muuntokelpoinen energia (ME) | 3880 kcal/kg |
| Rautaa (per 100g) | 170 mg/kg |
| Sinkkipitoisuus | 130 mg/kg |
| Mangaanin määrä | 13 mg/kg |
| Kuparin määrä | 20 mg/kg |
| Jodipitoisuus | 3,25 mg/kg |
| Seleenin määrä | 1,4 mg/kg |
| Tiamiinin (B1-vitamiinin) määrä | 23 mg/kg |
| Riboflaviinin (B2-vitamiini) määrä | 25 mg/kg |
| Niasiinia (B3-vitamiini) | 240 mg/kg |
| Pantoteenihapon (B5-vitamiini) määrä | 30 mg/kg |
| B6-vitamiinin määrä | 22 mg/kg |
| Foolihappoa (B9-vitamiini) | 3 mg/kg |
| B12-vitamiinin määrä | 0,18 μg/kg |
| Omega-3-rasvahapon | 2,1% |
| Omega-6-rasvahapot | 2.1 % |
| EAN | 0064992183202 |
ORIJEN Six Fish (2 kg) on täysravinto kaikenrotuisille aikuisille koirille. Resepti sisältää runsaasti kalaa; pääasiallisina proteiininlähteinä on käytetty raakaa kokonaista sardiinia, makrillia ja kummeliturskaa. Gluteeniton koostumus noudattaa WholePrey-periaatetta, jossa yhdistyvät liha sekä ravinnerikkaat sisäelimet ja rusto. Viljojen sijaan hiilihydraatit tulevat kokonaisista palkokasveista, kuten punaisista linsseistä, herneistä ja kikherneistä, jotka tarjoavat ravintokuitua ja auttavat pitämään ruuan glykeemisen indeksin matalana.
38 %:n raakaproteiinipitoisuus tarjoaa tarvittavat aminohapot lihasten ylläpitoon ja yleiskunnon tukemiseen. Kokonaisen kalan ja sillinöljyn ansiosta ruuassa on 18 % rasvaa, joka sisältää koiralle välttämättömiä omega-3- ja omega-6-rasvahappoja. Kalsiumin ja fosforin määrä tukee luuston terveyttä ilman tarvetta erillisille lisäravinteille. 3 880 kcal/kg metabolinen energia tekee tästä nappulasta erittäin ravinnepitoisen vaihtoehdon aikuisille koirille.
Ravintoainekoostumus: Proteiini: 38 % – Rasvapitoisuus: 18 % – Raakatuhka: 8 % – Raakakuitu: 5 % – Kosteus: 12 % – Kalsium: 1,5 % – Fosfori: 1,1 % – Omega-3-rasvahapot: 2,1 % – Omega-6-rasvahapot: 2,1 % – Natrium: 0,65 % – Kalium: 0,85 % – Magnesium: 0,13 %. Metabolinen energia: 3 880 kcal/kg.
Koostumus: Raaka kokonainen sardiini (18 %), raaka kokonainen makrilli (11 %), raaka kokonainen kummeliturska (10 %), raaka kampela (6 %), raaka kokonainen kallioahven (6 %), raaka kokonainen kielikampela (6 %), kuivattu makrilli (5 %), kuivattu silli (5 %), kuivattu siika (5 %), kuivattu sardiini (5 %), kuivattu mustakitaturska (4 %), sillinöljy (4 %), kokonaiset punaiset linssit, kokonaiset herneet, kokonaiset kikherneet, kokonaiset vihreät linssit, linssikuitu, kokonaiset pintopavut, hernetärkkelys, auringonkukkaöljy, kuivattu ruskolevä, tuore kokonainen kurpitsa, tuore kokonainen myskikurpitsa, tuore kokonainen kesäkurpitsa, tuoreet kokonaiset porkkanat, tuoreet kokonaiset omenat, tuoreet kokonaiset päärynät, kuivattu sikurinjuuri, tuore lehtikaali, tuore pinaatti, tuoreet punajuuren lehdet, tuoreet nauriin lehdet, kokonaiset karpalot, kokonaiset mustikat, kokonaiset saskatoon-marjat, kurkuma, maarianohdake, takiaisen juuri, laventeli, rohtosalkoruusun juuri, ruusunmarjat.
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 14.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 14.06.
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 14.06.

