Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Näyttö | |
| Kuvapikselitiheys | 0,2745 x 0,2745 mm |
| Kontrastisuhde (tyypillinen) | 1500:1 |
| Katselukulma, vaakasuora | 178° |
| Katselukulma, pystysuora | 178° |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Kuvakoko, vaaka | 52,7 cm |
| Kuvakoko, pysty | 29,6 cm |
| Näytön halkaisija | 60,5 cm (23.8") |
| Vasteaika (tyypillinen) | 1 ms |
| Näytön erottelutarkkuus | 1920 x 1080 pikseliä |
| Digitaalinen vaakataajuus | 30 - 138 kHz |
| Digitaalinen pystytaajuus | 48 - 120 Hz |
| Ruudun halkaisija (cm) | 60,5 cm |
| Kosketusnäyttö | ![]() |
| LED-taustavalo | ![]() |
| Suurin päivitystaajuus | 120 Hz |
| Näytön teknologia | LED |
| Häikäisemätön näyttö | ![]() |
| Vakiokuvasuhde | 16:9 |
| HD-tyyppi | Full HD |
| Paneelin tyyppi | IPS |
| Näytön muoto | Litteä |
| Näyttövärejä | 16,7 miljoonaa väriä |
| HDR-tuettu | ![]() |
| Näytön kirkkaus (tavallinen) | 250 cd/m² |
| Vasteaika (MPRT) | 1 ms |
| Liitettävyys | |
| VGA (D-Sub) -porttien määrä | 1 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| HDMI-versio | 1.4 |
| HDMI | ![]() |
| HDCP | ![]() |
| HDCP versio | 1.4 |
| Kuulokeliitäntä | ![]() |
| Sisäänrakennettu USB-keskus | ![]() |
| Paino ja mitat | |
| Laitteen leveys (jalustan kanssa) | 541 mm |
| Laitteen korkeus (jalustan kanssa) | 395 mm |
| Laitteen syvyys (jalustan kanssa) | 185 mm |
| Paino (ilman jalustaa) | 2,9 kg |
| Korkeus (ilman jalustaa) | 323 mm |
| Leveys (ilman jalustaa) | 541 mm |
| Syvyys (ilman jalustaa) | 48 mm |
| Paino (jalustan kanssa) | 3,4 kg |
| Virranhallinta | |
| Virrankulutus | 20 W |
| Virtalähteen tyyppi | Sisäinen |
| Virrankulutus (pois päältä) | 0,3 W |
| Virrankulutus (PowerSave) | 0,5 W |
| AC-syöttötaajuus | 50/60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 100 - 240 V |
| Energiatehokkuusasteikko | A - G |
| Energiatehokkuusluokka (SDR) | C |
| Energiatehokkuusluokka (HDR) | Ei saatavilla |
| Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti | 11 kWh |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 5,4 kg |
| Pakkauksen syvyys | 404 mm |
| Pakkauksen korkeus | 140 mm |
| Pakkauksen leveys | 612 mm |
| Pakkaustyyppi | Laatikko |
| Ergonomia | |
| Kaapelilukkopaikka | ![]() |
| Seinäkiinnitteinen | ![]() |
| Korkeudensäätö | ![]() |
| Kallistuskulma | -5 - 22° |
| Pivot-toiminto | ![]() |
| VESA-asennusliitännät | 100 x 100 mm |
| Kääntyvyys | ![]() |
| Korkeussäätö | ![]() |
| Kaapelilukon aukkotyyppi | Kensington |
| VESA-kiinnitys | ![]() |
| Pakkauksen sisältö | |
| Sisältää johdot | AC, HDMI |
| Pika-aloitusopas | ![]() |
| Jalusta sisältyy | ![]() |
| Muut ominaisuudet | |
| Paino | 3,4 kg |
| Sertifiointi | EPEAT Silver TCO Certified TÜV Flicker-free TÜV Low Blue Light |
| Suunnittelu | |
| Tuotteen väri | Musta |
| Asema markkinoilla | Koti |
| Irrotettava tuki | ![]() |
| Jalkojen väri | Musta |
| Suorituskyky | |
| Pelitila | ![]() |
| NVIDIA G-SYNC | ![]() |
| AMD FreeSync | ![]() |
| Välkkymätön teknologia | ![]() |
| Matala sinivalo -teknologia | ![]() |
| VESA Adaptive Sync -tuki | ![]() |
| Multimedia | |
| Sisäiset kaiuttimet | ![]() |
| Sisäänrakennettu kamera | ![]() |
| Kestävän kehityksen sertifikaatit | EPEAT Silver, TCO |
| EAN | 4711387723456 |
| Takuu | 1 vuosi |
ASUS VY249HGR 23,8" Full HD IPS -näyttö (1920 x 1080, 120 Hz) on kotitoimistoon ja viihdekäyttöön suunniteltu litteä näyttö. Sen 178 asteen katselukulmat takaavat tasaisen kuvanlaadun eri katselusuunnista. 23,8-tuumaisessa näytössä on 16:9-kuvasuhde, 250 cd/m² kirkkaus ja 1500:1-kontrastisuhde, minkä vuoksi se soveltuu hyvin esimerkiksi taulukkolaskentaan ja verkkoselaamiseen.
Näytössä on silmiä säästäviä ominaisuuksia, kuten TÜV Rheinland -sertifioitu välkkymätön tekniikka ja matalan sinisen valon tila. Häikäisynestopinnoite vähentää ikkunoista ja kattovaloista tulevia heijastuksia. Äänentoistoa varten näytössä on liitäntä kuulokkeille. Näyttö kuluttaa tyypillisessä käytössä 20 W ja sen energiatehokkuusluokka on C. Laite on EPEAT Silver- ja TCO-sertifioitu, ja sen musta viimeistely sopii useimpiin työtiloihin.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Nopea vasteaika: 1 ms vasteaika vähentää haamukuvia ja sumentumista nopeasti liikkuvassa kuvassa.
- Monipuoliset liitännät: HDMI 1.4- ja VGA (D-Sub) -portit tarjoavat yhteensopivuuden sekä nykyaikaisten että vanhempien tietokonejärjestelmien kanssa.
- Standardikiinnitys: VESA 100 x 100 mm -tuki mahdollistaa näytön kiinnittämisen näyttövarsiin tai seinätelineisiin.
- Säädettävä asento: Mukana tuleva jalusta mahdollistaa -5–22 asteen kallistuksen mieluisan katseluasennon löytämiseksi.
- Laaja värientoisto: 16,7 miljoonan värin tuki takaa tasaiset liukuvärit ja tarkan kuvanlaadun.
- Adaptive-Sync-tekniikka: Tuki minimoi kuvan repeilyn, mikä takaa vakaamman toiston korkean ruudunpäivitysnopeuden sisällöllä.
Arvioitu toimitus: 03.06. - 05.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 03.06. - 05.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 03.06. - 05.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 03.06. - 05.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 03.06. - 05.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 05.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 04.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 05.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 05.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 05.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 05.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06.
- EU Product Fiche (English)
- manual pdf (English)


