Acer Chromebook Plus Enterprise 514 14.0" Core 5 120U, 16 Gt, 256 Gt, Intel Graphics, ChromeOS -kannettava, teräksenharmaa
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Prosessori | |
| Prosessorimalli | 120U |
| Suoritinvalmistaja | Intel |
| Suoritinperhe | Intel Core 5 |
| Prosessorin ytimet | 10 |
| Suorittimen boost-taajuus | 5 GHz |
| Prosessorin välimuisti | 12 MB |
| Prosessorin taajuus | 1,4 GHz |
| Muisti | |
| Sisäisen muistin tyyppi | LPDDR5X |
| Sisäinen muisti | 16 GB |
| Näyttö | |
| Kuvasuhde | 16:10 |
| Näytön halkaisija | 35,6 cm (14") |
| Näytön kirkkaus | 300 cd/m² |
| Näytön erottelutarkkuus | 1920 x 1200 pikseliä |
| Kosketusnäyttö | ![]() |
| LED-taustavalo | ![]() |
| Vakiokuvasuhde | 16:10 |
| HD-tyyppi | WUXGA |
| Paneelin tyyppi | IPS |
| Ääni | |
| Audiojärjestelmä | DTS Sound |
| Kiinteä mikrofoni | ![]() |
| Sisäänrakennettujen kaiuttimien määrä | 2 |
| Mikrofonien lukumäärä | 3 |
| Liitettävyys | |
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| Kuuloke-/mikrofoniyhdistelmäportti | ![]() |
| USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä | 1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | ![]() |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 1,5 kg |
| Tuotteen korkeus | 18,4 mm |
| Tuotteen syvyys | 226,5 mm |
| Virranhallinta | |
| AC-adapterin teho | 65 W |
| Näppäimistö | |
| Numeronäppäimistö | ![]() |
| Taustavalaistu näppäimistö | ![]() |
| Verkko | |
| Ethernet LAN | ![]() |
| Bluetooth | ![]() |
| Wi-Fi | ![]() |
| Mobiiliverkkoyhteys | ![]() |
| Wi-Fi-standardi | Wi-Fi 7 |
| Tallennusväline | |
| Levyn kapasiteetti | 256 GB |
| Kokonaistallennuskapasiteetti | 256 GB |
| Asennettujen SSD:iden lukumäärä | 1 |
| Suojaus | |
| Kaapelilukkopaikka | ![]() |
| Sormenjälkilukija | ![]() |
| Ohjelmisto | |
| Käyttöjärjestelmä asennettu | ChromeOS |
| Kamera | |
| Etukamera | ![]() |
| Akku | |
| Akkuteknologia | Litiumioni |
| Akun kapasiteetti | 53 Wh |
| Suunnittelu | |
| Kotelo | Simpukka |
| Grafiikka | |
| Sisältyvän näytönohjaimen malli | Intel Graphics |
| Sisäinen näytönohjain | ![]() |
| Erillinen grafiikka-adapteri | ![]() |
| Sisäänrakennettu grafiikka-adapteriperhe | Intel Graphics |
| EAN | 5054444706917 |
Acer Chromebook Plus Enterprise 514 (CBE594-2T) on 14-tuumainen kannettava tietokone, joka käyttää ChromeOS-käyttöjärjestelmää. Intel Core 5 120U -prosessorin, 16 gigatavun keskusmuistin ja 256 gigatavun SSD-tallennustilan ansiosta laite sopii erinomaisesti verkkopohjaiseen työhön ja yhteistyöhön. Laitteessa on kosketusnäyttö.
Kannettavassa on teräksenharmaa, anodisoitu alumiinirunko ja se painaa 1,5 kg. IPS-näytön kirkkaus on 300 cd/m² ja se tukee kosketussyöttöä. Yhteyksistä vastaavat Wi-Fi 7 ja Bluetooth; lisäksi laitteessa on HDMI-liitäntä ja USB-C-portit, jotka tukevat DisplayPort-tilaa. Videoneuvotteluja parantavat etukamera, kolmen mikrofonin järjestelmä ja DTS Sound -äänentoisto. Laitteessa on myös sormenjälkilukija, taustavalaistu näppäimistö ja 65 W:n verkkolaite.
Tärkeimmät ominaisuudet:- 10-ytiminen Intel Core 5 120U -prosessori, jossa on 5 GHz:n boost-taajuus monisäikeistä suorituskykyä varten.
- 16 Gt kiinteää LPDDR5X-muistia selainpohjaisia työnkulkuja varten.
- 1920 x 1200 WUXGA -resoluutio ja 16:10-kuvasuhde, joka tarjoaa enemmän pystysuuntaista näyttötilaa.
- Wi-Fi 7 (802.11be) -tuki suuren kaistanleveyden langattomille verkoille.
- 53 Wh:n akkukapasiteetti kannettavaan käyttöön.
- Kolme integroitua mikrofonia ja DTS Sound -teknologia parantavat äänenlaatua puheluissa.
- Kaksi USB-C 3.2 Gen 2 -porttia DisplayPort-tilalla helpottavat ulkoisten näyttöjen liittämistä.
Arvioitu toimitus: 28.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 28.05. - 01.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 28.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 28.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 28.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 31.05.
Arvioitu toimitusaika: 29.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 29.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 29.05. - 31.05.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 29.05. - 31.05.


