Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 4 kg |
| Tuotteen korkeus | 470 mm |
| Tuotteen leveys | 173 mm |
| Tuotteen syvyys | 273 mm |
| Virranhallinta | |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 900 W |
| Pakkaustiedot | |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Musta |
| Veden tason ilmaisin | ![]() |
| Valaistu on/off-kytkin | ![]() |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Helposti puhdistettava | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Kosketus |
| Irrotettava, kääntyvä suodatin | ![]() |
| Johdon pituus | 0,8 m |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Näytön tyyppi | LED |
| Irrotettava haudutus-/infuusioyksikkö | ![]() |
| Helppokäyttöinen | ![]() |
| Säiliö haudutetun kahvin materiaalille | Lasi |
| Irroitettava suodatinteline | ![]() |
| Kahvinsuodatin | ![]() |
| Ajastin | ![]() |
| Näkyvissä oleva vesitaso | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Kapasiteetti kuppeina | 10 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,5 L |
| Itsepuhdistuva | ![]() |
| Kupin lämmitin | ![]() |
| Tippalukko | ![]() |
| Anti-Scale -järjestelmä | ![]() |
| Papusäiliön tilavuus | 200 g |
| Lämpölautanen | ![]() |
| CalcClean-toiminto | ![]() |
| Konepesun kestävät osat | ![]() |
| Veden kovuuden valitsija | ![]() |
| Kannun koko | 1,25 L |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Vedensuodatin | ![]() |
| Pidä lämpimänä-toiminto | ![]() |
| Kahvin syöttö | Kahvipavut, Jauhettu kahvi |
| Maitosäiliö | ![]() |
| Höyryputki | ![]() |
| Säädettävät teräasetukset | ![]() |
| Vesisuihkujen määrä | 1 |
| Säädettävä veden määrä | ![]() |
| Säädettävä lämpötila | ![]() |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Puoliautomaattinen |
| Säädettävä kahvin vahvuus | ![]() |
| Tuotetyyppi | Suodatinkahvinkeitin |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kannu |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Ohjelmoitava | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Myllyjen lukumäärä | 1 kpl |
| Kahvin vahvuusasetusten lukumäärä | 3 |
| Säädettävä kahvinokan korkeus | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Kahvinkeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Lungon valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Latte macchiaton valmistus | ![]() |
| Mokkakahvin valmistus | ![]() |
| Ristretton valmistaminen | ![]() |
| Maidon kuumennus | ![]() |
| Kaakaon valmistus | ![]() |
| Americanon valmistaminen | ![]() |
| Caffe creman valmistus | ![]() |
| Teen valmistus | ![]() |
| Espresso macchiaton valmistus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 4008146049132 |
SEVERIN KA4830 on suodatinkahvinkeitin, jossa on integroitu kahvimylly. Sillä voi keittää kahvia sekä kokonaisista pavuista että valmiiksi jauhetusta kahvista. Laite jauhaa pavut juuri ennen valmistusta. Kahvi suodattuu lasikannuun, ja laitteessa on vesimäärän ilmaisin sekä lämpölevy, joka pitää kahvin lämpimänä valmistuksen jälkeen. Laitteen rungossa yhdistyvät ruostumaton teräs ja muovi.
Laitetta ohjataan kosketuspaneelilla ja digitaalisella näytöllä, joiden avulla voit säätää kahvin vahvuuden mieltymystesi mukaan. Ohjelmoitavan ajastimen ansiosta voit ajoittaa kahvin valmistumisen etukäteen. Huollon helpottamiseksi laitteessa on automaattinen puhdistus- ja kalkinpoistotoiminto, joka vähentää kalkin kertymistä. Tippalukko estää kahvin valumisen kannua lämpölevyltä nostettaessa, ja irrotettava vesisäiliö sekä kääntyvä suodatinpidike tekevät täyttämisestä ja puhdistamisesta vaivatonta. Laitteessa on myös automaattinen virrankatkaisutoiminto, joka sammuttaa lämmityselementin tietyn ajan kuluttua.
Tärkeimmät ominaisuudet:- 200 g papusäiliö: kokonaisille kahvipavuille integroitua kahvimyllyä varten.
- 1,25 litran lasikannu: keittokapasiteetti jopa 10 kupillista.
- 1,5 litran vesisäiliö: irrotettava rakenne helpottaa täyttämistä hanan alla.
- Kolme vahvuusasetusta: mahdollistaa kahvin maun säädön.
- Kalkinestojärjestelmä: toimii yhdessä kalkinpoistotoiminnon kanssa ja pitää laitteen sisäosat hyvässä kunnossa.
- Suora valutusrakenne: annostelee valmiin kahvin suoraan lasikannuun.
- Säädettävä kahvimylly: mahdollistaa jauhatuskarkeuden säätämisen.
- Irrotettava kääntyvä suodatin: sopii tavallisille paperisuodattimille ja helpottaa käytettyjen kahvinporojen hävittämistä.
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
- leaflet (Svenska)


