Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Liitettävyys | |
| Yhteysteknologia | Langaton |
| Taajuuskaista | 2,4 GHz |
| Bluetooth | ![]() |
| USB-liitettävyys | ![]() |
| RF-liitettävyys | ![]() |
| Mikrofoni | |
| Mikrofonin taajuus | 100 - 10000 Hz |
| Mikrofonin herkkyys | 38 dB |
| Mikrofonin suuntatyyppi | Suuntaukseton |
| Mikrofonin sisääntulon impedanssi | 2200 Ω |
| Mikrofonien lukumäärä | 1 |
| Mikrofonityyppi | Puomi |
| Taitettava mikrofoni | ![]() |
| Irrotettava mikrofoni | ![]() |
| Kuulokkeet | |
| Kuulokkeiden taajuus | 20 - 40000 Hz |
| Kuulokkeiden herkkyys | 118 dB |
| Impedanssi | 32 Ω |
| Ajuriyksikkö | 4 cm |
| Korvakytkentä | Korvan sisäinen |
| Ohjaimen tyyppi | Grafeeni |
| Elementtien määrä | 1 |
| Meluntorjuntatyyppi | Adaptiivinen |
| Melua vaimentava | ![]() |
| Pakkauksen sisältö | |
| Langattoman vastaanottimen liitäntä | USB |
| Akku | |
| Akkutyyppi | Sisäänrakennettu akku |
| Akun käyttöikä (maks.) | 60 h |
| Musiikin toistoaika | 60 h |
| Pikalataus | ![]() |
| Latauslähde | USB |
| Puheaika (ANC ei käytössä) | 60 h |
| Suorituskyky | |
| Tuotteen väri | Hiili |
| Taustavalon väri | Monivärinen |
| Taustavalo | ![]() |
| Kuulokkeiden tyyppi | Kaksikanavainen |
| Käyttötapa | Kannettava |
| Suositeltu käyttö | Pelaaminen |
| Virtual surround | ![]() |
| Tuotetyyppi | Kuulokkeet |
| Ohjausyksikön tyyppi | On-ear control unit |
| Virtual surround -tekniikka | Dolby Atmos |
| Toimittajan tiedot | |
| Materiaali | Alumiini |
| EAN | 0840440484622 |
Carbon-väriset CORSAIR VIRTUOSO MAX Wireless -pelikuulokkeet on suunniteltu vaativaan pelaamiseen ja pitkäkestoiseen käyttöön. Kuulokkeet yhdistyvät laitteisiin matalan viiveen langattomalla vastaanottimella, ja ne tukevat samanaikaista Bluetooth-yhteyttä mobiililaitteisiin. 40 mm:n grafeenielementit tuottavat tarkan äänen, ja mukautuva aktiivinen melunvaimennus suodattaa taustahälyä. Lisäksi kuulokkeissa on integroitu läpikuuluvuustila, jonka avulla ympäristön äänet saa tarvittaessa kuuluviin.
Kuulokkeissa on kestävä alumiinirunko. Akunkesto on jopa 60 tuntia, ja laite tukee pikalatausta. Äänensyötöstä vastaa irrotettava, suuntaamaton puomimikrofoni, jonka voi poistaa kokonaan, kun mikrofonia ei tarvita. Kuulokkeet tukevat myös USB-ääniliitäntää, mikä mahdollistaa käytön langallisesti akun latautuessa.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kuulokkeiden taajuusvaste: 20–40 000 Hz
- Akustinen impedanssi: 32 Ω
- Kaiuttimen herkkyys: 118 dB
- Mikrofonin taajuusvaste: 100–10 000 Hz
- Mikrofonin herkkyys: 38 dB
- Väri: Carbon
Arvioitu toimitus: 28.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 28.05. - 01.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 28.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 28.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 28.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 31.05.
Arvioitu toimitusaika: 29.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 29.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 29.05. - 31.05.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 29.05. - 31.05.


