Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Prosessori | |
| Prosessorimalli | 8 Elite Gen 5 |
| Suoritinperhe | Snapdragon |
| Prosessorin ytimet | 8 |
| Suorittimen boost-taajuus | 4,6 GHz |
| Näyttö | |
| Näytön halkaisija | 17,2 cm (6.79") |
| Näytön kirkkaus | 7000 cd/m² |
| Värin syvyys | 10 bittiä |
| Näytön erottelutarkkuus | 3136 x 1440 pikseliä |
| Suurin päivitystaajuus | 144 Hz |
| Pikselitiheys | 508 ppi |
| Paneelin tyyppi | AMOLED |
| Näytön muoto | Tasainen |
| Näyttövärejä | 1,07 miljardia väriä |
| Värialue DCI-P3 | 100% |
| Näytön enimmäiskirkkaus | 7000 cd/m² |
| Näytön ja rungon suhde | 94,2% |
| Kosketuksen vastenopeus | 360 Hz |
| Liitettävyys | |
| USB-liitin | USB Type-C |
| Kuulokkeiden liitettävyys | USB Type-C |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 214 g |
| Tuotteen korkeus | 161,8 mm |
| Tuotteen leveys | 76,9 mm |
| Tuotteen syvyys | 8,3 mm |
| Virranhallinta | |
| USB C-tyypin latausportti | ![]() |
| Verkko | |
| Wi-Fi-standardit | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth-versio | 6.0 |
| Bluetooth | ![]() |
| Wi-Fi | ![]() |
| Bluetooth-profiilit | AAC, APTX, APTX-HD, LC3, LDAC, LHDC, SBC |
| SIM-kortin tyyppi | NanoSIM |
| Lähialueen kommunikointi (NFC) | ![]() |
| 4G-standardit | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 3G-standardit | WCDMA |
| SIM-kortin kapasiteetti | Kaksois-SIM |
| Wi-Fi-standardi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| MIMO | ![]() |
| Mobiiliverkon sukupolvi | 5G |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | ![]() |
| 5G-vakio | NR |
| Tallennusväline | |
| Yhteensopivat muistikortit | Ei tuettu |
| RAM-kapasiteetti | 16 GB |
| Sisäinen tallennuskapasiteetti | 512 GB |
| RAM-tyyppi | LPDDR5X |
| Viestintä | |
| Tekstiviestijärjestelmä (SMS) | ![]() |
| Sähköposti | ![]() |
| Navigointi | |
| Sähkökäyttöinen kompassi | ![]() |
| GPS (satelliitti) | ![]() |
| Wi-Fi -paikannus | ![]() |
| GLONASS | ![]() |
| GPS | ![]() |
| BeiDou | ![]() |
| Galileo | ![]() |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | ![]() |
| NavIC | ![]() |
| Ohjelmisto | |
| Käyttöalusta | Android |
| Käyttöjärjestelmä asennettu | Android |
| Käyttöjärjestelmän haarukka | realme UI 7.0 |
| Kamera | |
| Digitaalinen zoomaus | 120x |
| Optinen zoomaus | 3x |
| Kuvanvakain | ![]() |
| Videon kaappaus resoluutio (max) | 7680 x 4320 pikseliä |
| Automaattinen tarkennus | ![]() |
| Yötila | ![]() |
| Panoraama | ![]() |
| Suurin kuvataajuus | 120 fps |
| Kuvanvakaimen tyyppi | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Videon tallennus | ![]() |
| Videotallennustilat | 720p, 1080p |
| Itselaukaisin | ![]() |
| Takakameran resoluutio (numeerinen) | 50 MP |
| Etukameran resoluutio (numeerinen) | 32 MP |
| Muotokuvatila | ![]() |
| Takakameran tyyppi | Kolmoiskamera |
| Toisen takakameran resoluutio (numeerinen) | 50 MP |
| Takakameran aukon luku | 1,8 |
| Toisen takakameran aukko | 2 |
| Etukameran aukko | 2.4 |
| Nopeutus-tila | ![]() |
| Etukameran tyyppi | Yksi kamera |
| Kolmannen takakameran resoluutio (numeerinen) | 200 MP |
| Kolmannen takakameran aukko | 2,6 |
| Takakameran salama | ![]() |
| Takakameran näkökenttäkulma (FOV) | 90° |
| Toisen takakameran näkökenttäkulma (FOV) | 116° |
| Etukameran näkökenttäkulma (FOV) | 82° |
| Kolmannen takakameran näkökentän (FOV) kulma | 36° |
| Kolmannen takakameran linssielementit | 5-elementtinen linssi |
| Toisen takakameran linssielementit | 6-elementtinen linssi |
| Takakameran linssielementit | 7-elementtinen linssi |
| Etukameran linssielementit | 5-elementtinen linssi |
| Hidastustila | ![]() |
| Hidastettu liike | 4K 120fps, 1080P 240fps, 1080P 120fps, 720P 480fps, 720P 240fps |
| Pakkauksen sisältö | |
| Virtalähde mukana | ![]() |
| Sisältää johdot | USB Type-C |
| Pika-aloitusopas | ![]() |
| Suojakotelo | ![]() |
| SIM-kortin poistotyökalu | ![]() |
| Akku | |
| Akun kapasiteetti | 7000 mAh |
| Suunnittelu | |
| Kotelo | Perusmalli |
| Tuotteen väri | Sininen |
| Värin nimi | Urban Blue |
| Anturit | |
| Lähestymisanturi | ![]() |
| Ympäristön valotunnistin | ![]() |
| Kiihtyvyysmittari | ![]() |
| Gyroskooppi | ![]() |
| Hall-anturi | ![]() |
| Värilämpötila-anturi | ![]() |
| Infrapunasensori | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Näytönohjain | Adreno 840 |
| Kaiutinpuhelin | ![]() |
| Värinähälytys | ![]() |
| Sormenjälkilukija | ![]() |
| Pikalataus | ![]() |
| USB On-The-Go-tuki | ![]() |
| Kasvojentunnistus | ![]() |
| Langaton lataaminen | ![]() |
| Nopea lataus -teknologia | SuperVOOC, VOOC 3.0, Pikalataus, Programmable Power Supply (PPS), Power Delivery |
| Grafiikkaprosessorin taajuus | 1200 MHz |
| Langaton latausteho | 50 W |
| Multimedia | |
| Kaiuttimet | Stereo |
| EAN | 6941764476998 |
| Takuu | 2 vuotta |
Realme GT 8 Pro (16 Gt / 512 Gt, Urban Blue) on Android-älypuhelin, jossa on kahdeksanytiminen Snapdragon 8 Elite -suoritin. Puhelimessa on 16 Gt RAM-muistia ja 512 Gt sisäistä tallennustilaa, mikä riittää vaativille sovelluksille ja suurille mediatiedostoille. Laitteessa on 6,79-tuumainen tasainen AMOLED-näyttö, jonka resoluutio on 3136 × 1440. 144 hertsin virkistystaajuus takaa sulavan liikkeen, ja näytön 7 000 cd/m² huippukirkkaus varmistaa erinomaisen näkyvyyden kirkkaassa päivänvalossa. Laitteessa on 7 000 mAh:n akku pikalataustuella.
Puhelimen takaosassa on kolmoiskamerajärjestelmä, jossa on 50 megapikselin pää- ja apusensorit, automaattitarkennus sekä kuvanvakain. Videokuvaus onnistuu jopa 7680 × 4320 pikselin tarkkuudella ja 120 fps:n nopeudella. 32 megapikselin etukamera soveltuu videopuheluihin ja selfieiden ottamiseen. Yhteysvaihtoehtoina ovat 5G, kaksi NanoSIM-korttipaikkaa, Wi-Fi 7 ja Bluetooth 6.0. Turvallisuuden takaavat integroitu sormenjälkilukija ja kasvojentunnistus. Laitteessa on stereokaiuttimet, ja USB Type-C -portti tukee latausta ja äänen toistoa.
Tärkeimmät ominaisuudet:- 508 ppi:n pikselitiheys takaa terävän tekstin ja yksityiskohtaiset kuvat.
- Mitat: 161,8 × 76,87 × 8,3 mm; paino: 214 g.
- Integroitu NFC lähimaksuja ja tiedonsiirtoa varten.
- Sisäänrakennettu GPS ja elektroninen kompassi navigointia varten.
- Erillinen yötila ja ajastin monipuoliseen kuvaamiseen.
- Sisältää verkkolaitteen ja USB Type-C -kaapelin välitöntä käyttöä varten.
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.






