Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Prosessori | |
| Prosessorimalli | Dimensity 6300 |
| Suoritinperhe | MediaTek Dimensity |
| Prosessorin ytimet | 8 |
| Prosessorin taajuus | 2,4 GHz |
| Näyttö | |
| Näytön halkaisija | 17,3 cm (6.8") |
| Näytön kirkkaus | 900 cd/m² |
| Näytön erottelutarkkuus | 1570 x 720 pikseliä |
| Suurin päivitystaajuus | 144 Hz |
| Kosketusnäytön tyyppi | Kapasitiivinen |
| Näytön tyyppi | LCD |
| Pikselitiheys | 256 ppi |
| Paneelin tyyppi | LCD |
| Näytön muoto | Tasainen |
| Näyttövärejä | 16,7 miljoonaa väriä |
| Pyöristetyt näytön kulmat | ![]() |
| NTSC-kattavuus (tyypillinen) | 83% |
| Näytön lasin tyyppi | Panda Glass |
| Kosketuksen vastenopeus | 180 Hz |
| Liitettävyys | |
| USB-liitin | USB Type-C |
| USB-versio | USB 2.0 |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 212 g |
| Tuotteen korkeus | 166,5 mm |
| Tuotteen leveys | 78,2 mm |
| Tuotteen syvyys | 8,45 mm |
| Virranhallinta | |
| USB C-tyypin latausportti | ![]() |
| Kestoaika | |
| Energialuokka | A |
| International Protection (IP)-koodi | IP64 |
| Energiatehokkuusasteikko | A - G |
| C | |
| Verkko | |
| Wi-Fi-standardit | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth-versio | 5.3 |
| Bluetooth | ![]() |
| Wi-Fi | ![]() |
| Bluetooth-profiilit | AAC, APTX, LDAC, SBC, APTX-HD, LHDC |
| SIM-kortin tyyppi | NanoSIM |
| Lähialueen kommunikointi (NFC) | ![]() |
| 4G-standardit | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 3G-standardit | WCDMA |
| SIM-kortin kapasiteetti | Kaksois-SIM |
| Wi-Fi-standardi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Mobiiliverkon sukupolvi | 5G |
| aptX-teknologia | ![]() |
| 5G-vakio | NR |
| Tallennusväline | |
| Yhteensopivat muistikortit | MicroSD |
| Suurin muistikortin koko | 2 TB |
| RAM-kapasiteetti | 4 GB |
| Sisäinen tallennuskapasiteetti | 128 GB |
| RAM-tyyppi | LPDDR4X |
| Viestintä | |
| Tekstiviestijärjestelmä (SMS) | ![]() |
| Navigointi | |
| Sähkökäyttöinen kompassi | ![]() |
| GPS (satelliitti) | ![]() |
| Wi-Fi -paikannus | ![]() |
| GLONASS | ![]() |
| GPS | ![]() |
| BeiDou | ![]() |
| Galileo | ![]() |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | ![]() |
| Kamera | |
| Digitaalinen zoomaus | 10x |
| Kuvanvakain | ![]() |
| Videon kaappaus resoluutio (max) | 1920 x 1080 pikseliä |
| Automaattinen tarkennus | ![]() |
| Yötila | ![]() |
| Panoraama | ![]() |
| Suurin kuvataajuus | 30 fps |
| Videon tallennus | ![]() |
| Videotallennustilat | 720p, 1080p |
| Itselaukaisin | ![]() |
| Takakameran resoluutio (numeerinen) | 50 MP |
| Etukameran resoluutio (numeerinen) | 5 MP |
| Muotokuvatila | ![]() |
| Takakameran tyyppi | Yksi kamera |
| Takakameran aukon luku | 1,8 |
| Etukameran aukko | 2.2 |
| Nopeutus-tila | ![]() |
| Etukameran tyyppi | Yksi kamera |
| Takakameran salama | ![]() |
| Takakameran näkökenttäkulma (FOV) | 75° |
| Etukameran näkökenttäkulma (FOV) | 78° |
| Takakameran linssielementit | 5-elementtinen linssi |
| AI-ympäristön tunnistus | ![]() |
| Etukameran linssielementit | 3-elementtinen linssi |
| Hidastustila | ![]() |
| Hidastettu liike | 720P:120 fps |
| Pakkauksen sisältö | |
| Virtalähde mukana | ![]() |
| Akku | |
| Akun kapasiteetti | 6600 mAh |
| Suunnittelu | |
| Kotelo | Perusmalli |
| Tuotteen väri | Purppura |
| Suojaustoiminnot | Pölynkestävä, Vedenkestävä |
| Värin nimi | Blooming Purple |
| Anturit | |
| Lähestymisanturi | ![]() |
| Ympäristön valotunnistin | ![]() |
| Kiihtyvyysmittari | ![]() |
| Gyroskooppi | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Kaiutinpuhelin | ![]() |
| Värinähälytys | ![]() |
| Sormenjälkilukija | ![]() |
| Pikalataus | ![]() |
| Kasvojentunnistus | ![]() |
| Nopea lataus -teknologia | Programmable Power Supply (PPS), Power Delivery |
| Multimedia | |
| Kaiuttimet | Stereo |
| EAN | 6941764486249 |
| Takuu | 2 vuotta |
realme C100 5G on Android-älypuhelin, jossa on 2,4 GHz:n kahdeksanytiminen MediaTek Dimensity 6300 -suoritin. Se käyttää Android 16 -pohjaista realme UI 7.0 -käyttöliittymää, ja siinä on 4 Gt RAM-muistia sekä 128 Gt sisäistä tallennustilaa. 6,8 tuuman litteässä LCD-näytössä on 1570 x 720 pikselin resoluutio ja 144 Hz:n enimmäisvirkistystaajuus. Näytön kirkkaus yltää 900 cd/m²:iin, ja paneelissa käytetään Panda MN228- tai Caihong CG21 -suojalasia. Laitteen virtalähteenä on 6600 mAh:n akku pikalatauksella.
50 megapikselin takakamerassa on automaattitarkennus, kuvanvakain ja salama. Videotallennus tukee enimmillään 1920 x 1080 -resoluutiota 30 kuvan sekuntinopeudella. Videopuheluita varten laitteessa on 5 megapikselin etukamera kasvojentunnistuksella, ja biometrisen tunnistautumisen mahdollistaa sormenjälkilukija. Yhteysvaihtoehtoja ovat 5G, kaksi Nano-SIM-paikkaa, Wi-Fi 5 ja Bluetooth 5.3. Käyttäjät voivat laajentaa tallennustilaa jopa 2 teratavuun (Tt) erillisen microSD-korttipaikan kautta. Langallisia liitäntöjä ovat USB-C 2.0 -portti ja 3,5 mm:n ääniliitäntä. Puhelimessa on stereokaiuttimet ja NFC-moduuli lähimaksuja varten.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Fyysiset mitat: 166,38 x 78,13 x 8,45 mm; paino: 212 g
- Väri: Blooming Purple
- Akun kesto: jopa 19,8 tuntia videotoistoa
- Navigointi: integroitu GPS
- Sisäänrakennetut anturit: kiihtyvyysanturi, gyroskooppi, valoisuustunnistin ja elektroninen kompassi
- Mukana toimitettavat tarvikkeet: USB-datakaapeli (verkkolaite ei sisälly toimitukseen)
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 31.05.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 31.05.
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 31.05.







