Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Liitettävyys | |
| Yhteysteknologia | Langallinen |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 85 g |
| Tuotteen korkeus | 27 mm |
| Tuotteen leveys | 102 mm |
| Tuotteen syvyys | 26,5 mm |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 300 g |
| Määrä | 1 |
| Pakkauksen syvyys | 140 mm |
| Pakkauksen korkeus | 111,4 mm |
| Pakkauksen leveys | 72 mm |
| Mikrofoni | |
| Kiinteä mikrofoni | ![]() |
| Mikrofonin suuntatyyppi | Suuntaukseton |
| Mikrofonien lukumäärä | 2 |
| Mikrofonin toiminta-alue | 1,2 m |
| Ohjelmisto | |
| Windows-käyttöjärjestelmätuki | Windows 10, Windows 11 |
| Mac-käyttöjärjestelmätuki | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma, Mac OS X 15.0 Sequoia |
| Pakkauksen sisältö | |
| Sisältää johdot | USB tyyppi-C - USB tyyppi-A |
| Käyttöopas | ![]() |
| Työpöytäteline | ![]() |
| Kannettavan tietokoneen kiinnike | ![]() |
| LCD-näytön kiinnike | ![]() |
| Jalusta mukana | ![]() |
| Suunnittelu | |
| Käyttöliittymä | USB |
| Johdon pituus | 1,5 m |
| Jalka-asennuksen tuki | ![]() |
| Tuotteen väri | Grafiitti |
| USB-virta | ![]() |
| 360° pyörivä jalusta | ![]() |
| Kuvien kiertäminen | ![]() |
| Kiinnitystyyppi | Klipsi/jalusta |
| Objektiivin materiaali | Lasi |
| HDR-tuettu | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Digitaalinen zoomaus | 5x |
| Megapikselit | 13 MP |
| Zoomaus-ominaisuus | ![]() |
| Tarkennuksen säätö | Auto |
| Automaattinen tarkennus | ![]() |
| Melun vähentäminen | ![]() |
| Yötila | ![]() |
| Resoluutio kaappausnopeudella | 1280x720@90fps, 1920x1080@60fps, 4096x2160@30fps |
| Automaattinen valotus | ![]() |
| Tuetut videomoodit | 720p, 1080p, 2160p |
| Kasvojen seuranta | ![]() |
| Videon enimmäisresoluutio | 4096 x 2160 pikseliä |
| Suurin kuvataajuus | 90 fps |
| Diagonaalinen näkökenttä | 90° |
| Suoratoiston mahdollisuus | ![]() |
| Kasvojentunnistus | ![]() |
| Automaattinen valonkorjaus | ![]() |
| Yksityiskamera | ![]() |
| Kameran HD-tyyppi | 4K Ultra HD |
| Säädettävä kuva-ala | ![]() |
| Kuva-alan tilojen lukumäärä | 3 |
| Logistiikkatiedot | |
| Vientisäännöstelyluokitusnumero (ECCN) | EAR99 |
| Kestävän kehityksen sertifikaatit | Forest Stewardship Council (FSC) |
| EAN | 5099206129719 |
| Takuu | 2 vuotta |
Logitech Brio 4K Ultra HD on USB-liitäntäinen verkkokamera, joka on suunniteltu korkealaatuisiin videoneuvotteluihin ja suoratoistoon. Infrapunatunnistin tukee Windows Hello -kasvojentunnistusta, mikä mahdollistaa turvallisen biometrisen kirjautumisen. Kamera säätää valotuksen automaattisesti ja tukee HDR-tekniikkaa (High Dynamic Range), mikä varmistaa selkeän kuvan vaihtelevissa valaistusolosuhteissa. Käyttäjä voi säätää näkökenttää kolmen eri rajausvaihtoehdon välillä; automaattitarkennus pitää kohteen terävänä myös liikkeessä.
Grafiitinharmaassa rungossa on integroitu, kohinaa vaimentava mikrofoni, joka selkeyttää äänenlaatua. Laitteen mukana toimitetaan irrotettava linssinsuojus. Kamera voidaan kiinnittää näyttöön irrotettavalla pidikkeellä tai tavalliseen jalustakierteeseen. Kamera saa virtansa USB-liitännän kautta ja on yhteensopiva Windows-, macOS- ja ChromeOS-järjestelmien kanssa. Se on sertifioitu käytettäväksi muun muassa Microsoft Teamsin, Zoomin ja Google Meetin kanssa.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Videon resoluutio: Jopa 4096 x 2160 pikseliä
- Kuvanopeus: 30 fps (4K), 60 fps (1080p) ja 90 fps (720p)
- Zoomaus: Digitaalinen zoomaus
- Suorituskyky hämärässä: Optimoitu heikkoihin valaistusolosuhteisiin
- Kestävä kehitys: Tuote ja pakkaus ovat FSC-sertifioituja
- Kaapelin pituus: 1,5 metrin irrotettava USB-A–USB-C-kaapeli
- Virta: USB-virtalähde; ei vaadi ulkoisia paristoja
- Jalustakiinnitys: Tukee 1/4 tuuman jalustakierteitä
- Pakkauksen sisältö: Verkkokamera, irrotettava pidike, linssinsuojus ja dokumentaatio
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.


