Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Prosessori | |
| Prosessorimalli | 7 Gen 4 |
| Suoritinperhe | Snapdragon |
| Prosessorin ytimet | 8 |
| Suorittimen boost-taajuus | 2,8 GHz |
| Neural processor unit (NPU) | Qualcomm Hexagon |
| Näyttö | |
| Näytön halkaisija | 17,3 cm (6.8") |
| Näytön kirkkaus | 600 cd/m² |
| Värin syvyys | 10 bittiä |
| Näytön erottelutarkkuus | 1280 x 2800 pikseliä |
| Suurin päivitystaajuus | 144 Hz |
| Näytön tyyppi | AMOLED |
| Pikselitiheys | 453 ppi |
| Paneelin tyyppi | AMOLED |
| Näytön muoto | Tasainen |
| Näyttövärejä | 1,07 miljardia väriä |
| Näytön lasin tyyppi | Gorilla Glass |
| Gorilla Glass -versio | Gorilla Glass 7i |
| Värialue DCI-P3 | 105% |
| Näytön enimmäiskirkkaus | 1800 cd/m² |
| Näytön ja rungon suhde | 94% |
| Kosketuksen vastenopeus | 240 Hz |
| Liitettävyys | |
| USB-liitin | USB Type-C |
| Kuulokkeiden liitettävyys | USB Type-C |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 198 g |
| Tuotteen korkeus | 162,4 mm |
| Tuotteen leveys | 76,3 mm |
| Tuotteen syvyys | 8,49 mm |
| Virranhallinta | |
| USB C-tyypin latausportti | ![]() |
| Kestoaika | |
| International Protection (IP)-koodi | IP69K |
| Verkko | |
| Wi-Fi-standardit | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Bluetooth | ![]() |
| Wi-Fi | ![]() |
| Bluetooth-profiilit | SBC, LDAC, AAC, APTX-HD, APTX, LHDC |
| SIM-kortin tyyppi | NanoSIM |
| Lähialueen kommunikointi (NFC) | ![]() |
| 4G-standardit | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 3G-standardit | WCDMA |
| Wi-Fi-standardi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Mobiiliverkon sukupolvi | 5G |
| 5G-vakio | NR |
| Tallennusväline | |
| Yhteensopivat muistikortit | Ei tuettu |
| RAM-kapasiteetti | 12 GB |
| Sisäinen tallennuskapasiteetti | 512 GB |
| RAM-tyyppi | LPDDR5X |
| Navigointi | |
| Sähkökäyttöinen kompassi | ![]() |
| GPS (satelliitti) | ![]() |
| GLONASS | ![]() |
| GPS | ![]() |
| BeiDou | ![]() |
| Galileo | ![]() |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | ![]() |
| Ohjelmisto | |
| Käyttöjärjestelmä asennettu | Android |
| Käyttöjärjestelmän haarukka | realme UI 7.0 |
| Kamera | |
| Kuvanvakain | ![]() |
| Automaattinen tarkennus | ![]() |
| Yötila | ![]() |
| Panoraama | ![]() |
| Suurin kuvataajuus | 240 fps |
| Kuvanvakaimen tyyppi | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Videotallennustilat | 720p, 1080p |
| Takakameran resoluutio (numeerinen) | 200 MP |
| Etukameran resoluutio (numeerinen) | 50 MP |
| Muotokuvatila | ![]() |
| Takakameran tyyppi | Kolmoiskamera |
| Toisen takakameran resoluutio (numeerinen) | 50 MP |
| Takakameran aukon luku | 1,8 |
| Toisen takakameran aukko | 2,8 |
| Etukameran aukko | 2.4 |
| Nopeutus-tila | ![]() |
| Etukameran tyyppi | Yksi kamera |
| Kolmannen takakameran resoluutio (numeerinen) | 8 MP |
| Kolmannen takakameran aukko | 2.2 |
| Takakameran salama | ![]() |
| Takakameran näkökenttäkulma (FOV) | 84° |
| Toisen takakameran näkökenttäkulma (FOV) | 30° |
| Etukameran näkökenttäkulma (FOV) | 86,7° |
| Kolmannen takakameran näkökentän (FOV) kulma | 115,5° |
| Kolmannen takakameran linssielementit | 5-elementtinen linssi |
| Toisen takakameran linssielementit | 4-elementtinen linssi |
| Takakameran linssielementit | 6-elementtinen linssi |
| Etukameran linssielementit | 5-elementtinen linssi |
| Kameran korkean dynamiikka-alueen (HDR) tila | ![]() |
| Hidastustila | ![]() |
| Hidastettu liike | 720P a 240fps, 720p a 120 fps, 1080P a 120 fps |
| Pakkauksen sisältö | |
| Virtalähde mukana | ![]() |
| Sisältää johdot | USB |
| Pika-aloitusopas | ![]() |
| Suojakotelo | ![]() |
| SIM-kortin poistotyökalu | ![]() |
| Akku | |
| Akun kapasiteetti | 7000 mAh |
| Suunnittelu | |
| Kotelo | Perusmalli |
| Tuotteen väri | Kulta |
| Värin nimi | Master Gold |
| Anturit | |
| Lähestymisanturi | ![]() |
| Ympäristön valotunnistin | ![]() |
| Kiihtyvyysmittari | ![]() |
| Gyroskooppi | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Sormenjälkilukija | ![]() |
| Pikalataus | ![]() |
| Kasvojentunnistus | ![]() |
| Langaton lataaminen | ![]() |
| EAN | 6941764482906 |
| Takuu | 2 vuotta |
Realme 16 Pro+ 5G 512GB 12GB Master Gold on Android-älypuhelin, jossa on 6,8 tuuman Gorilla Glass -suojattu AMOLED-näyttö. Laitteessa on Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 -prosessori ja 12 gigatavun keskusmuisti, jotka takaavat sujuvan käytön ja moniajon. Tallennustilaa on 512 gigatavua sovelluksille, kuville ja videoille. Puhelimessa ei ole muistikorttipaikkaa, joten tallennustila rajoittuu laitteen omaan kapasiteettiin. Akun koko on 7 000 milliampeerituntia ja se tukee pikalatausta.
Takakamerajärjestelmä sisältää 200 megapikselin pääkameran ja 50 megapikselin apukameran. Kamerassa on integroitu kuvanvakain, automaattitarkennus ja yötila vaihtelevia valaistusolosuhteita varten. 50 megapikselin etukamera sopii omakuviin ja videopuheluihin. Puhelin on suojattu kasvojentunnistuksella ja näytönalaiseella sormenjälkilukijalla. USB-C-liitäntä hoitaa virransyötön ja tiedonsiirron; myyntipakkaus sisältää USB-kaapelin, mutta laturi on hankittava erikseen.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Resoluutio 1 280 x 2 800 pikseliä, 453 ppi ja 144 Hz:n virkistystaajuus.
- 5G-yhteys ja Wi-Fi 6 (802.11ax) -tuki.
- Bluetooth 5.4 ja NFC lähimaksuja sekä langattomia laitteita varten.
- Näytön kirkkaus 600 cd/m².
- Sisäänrakennettu GPS ja elektroninen kompassi.
- Videotallennus jopa 240 kuvaa sekunnissa.
- Paino 198 g, paksuus 8,49 mm.
Arvioitu toimitus: 03.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 03.06. - 08.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 03.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 03.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 03.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 07.06.


