78190€
Näytä ALV 0%
Näytä ALV 25,5%
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Maarianhamina
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.
Tuotetiedot
Kuvaus
Myymäläsaatavuus
Toimitus
Hinnan muutokset
| Prosessori | |
| Prosessorimalli | Dimensity 8500 Ultra |
| Suoritinperhe | MediaTek Dimensity |
| Prosessorin ytimet | 8 |
| Prosessorin taajuus | 3,4 GHz |
| Näyttö | |
| Näytön halkaisija | 16,7 cm (6.59") |
| Näytön erottelutarkkuus | 2756 x 1268 pikseliä |
| Suurin päivitystaajuus | 120 Hz |
| Kosketusnäytön tyyppi | Kapasitiivinen |
| Pikselitiheys | 460 ppi |
| Paneelin tyyppi | P-OLED |
| Näytön muoto | Tasainen |
| Näyttövärejä | 68 miljardia väriä |
| HDR-tuettu | ![]() |
| Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR) | High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Dolby Vision |
| Liitettävyys | |
| USB-liitin | USB Type-C |
| USB-versio | 2.0 |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 200 g |
| Tuotteen korkeus | 157,6 mm |
| Tuotteen leveys | 75,2 mm |
| Tuotteen syvyys | 8,17 mm |
| Virranhallinta | |
| USB C-tyypin latausportti | ![]() |
| Kestoaika | |
| Energialuokka | A |
| International Protection (IP)-koodi | IP68 |
| Energiatehokkuusasteikko | A - G |
| C | |
| Verkko | |
| Wi-Fi-standardit | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth-versio | 6.0 |
| Bluetooth | ![]() |
| Wi-Fi | ![]() |
| SIM-kortin kapasiteetti | Kaksois-SIM |
| Mobiiliverkon sukupolvi | 5G |
| Tallennusväline | |
| RAM-kapasiteetti | 12 GB |
| Sisäinen tallennuskapasiteetti | 256 GB |
| RAM-tyyppi | LPDDR5X |
| Navigointi | |
| Sähkökäyttöinen kompassi | ![]() |
| GPS (satelliitti) | ![]() |
| GPS | ![]() |
| Kamera | |
| Kuvanvakain | ![]() |
| Videon kaappaus resoluutio (max) | 3840 x 2160 pikseliä |
| Automaattinen tarkennus | ![]() |
| Resoluutio kaappausnopeudella | 3840x2160@30fps, 3840x2160@60fps, 1920x1080@60fps, 1920x1080@30fps, 1280x720@30fps |
| Suurin kuvataajuus | 60 fps |
| Kuvanvakaimen tyyppi | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Videon tallennus | ![]() |
| Videotallennustilat | 1080p, 720p |
| Takakameran resoluutio (numeerinen) | 50 MP |
| Etukameran resoluutio (numeerinen) | 32 MP |
| Takakameran tyyppi | Kolmoiskamera |
| Toisen takakameran resoluutio (numeerinen) | 50 MP |
| Takakameran aukon luku | 1,7 |
| Toisen takakameran aukko | 3 |
| Etukameran aukko | 2.2 |
| Etukameran tyyppi | Yksi kamera |
| Kolmannen takakameran resoluutio (numeerinen) | 12 MP |
| Kolmannen takakameran aukko | 2.2 |
| Takakameran salama | ![]() |
| Etukameran näkökenttäkulma (FOV) | 90° |
| Kolmannen takakameran näkökentän (FOV) kulma | 120° |
| Takakameran polttoväli | 2,3 cm |
| Toisen takakameran polttoväli | 11,5 cm |
| Kolmannen takakameran polttoväli | 1,5 cm |
| Akku | |
| Akkuteknologia | Silicon-Carbon (Si-C) |
| Akun kapasiteetti | 6500 mAh |
| 1000 | |
| Suunnittelu | |
| Kotelo | Perusmalli |
| Tuotteen väri | Musta |
| Värin nimi | Musta |
| Anturit | |
| Lähestymisanturi | ![]() |
| Ympäristön valotunnistin | ![]() |
| Kiihtyvyysmittari | ![]() |
| Gyroskooppi | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Kaiutinpuhelin | ![]() |
| Sormenjälkilukija | ![]() |
| Pikalataus | ![]() |
| Nopea lataus -teknologia | Hypercharge |
| Multimedia | |
| Kaiuttimet | Stereo |
| Mikrofonien lukumäärä | 3 |
| EAN | 6932554448417 |
Xiaomi 17T 5G (12 Gt / 256 Gt) on Android 16 -älypuhelin, joka on suunniteltu jokapäiväiseen käyttöön ja moniajoon. Laitteessa on kahdeksanytiminen 3,4 GHz:n MediaTek Dimensity 8500 Ultra -suoritin, 12 Gt RAM-muistia ja 256 Gt sisäistä tallennustilaa. 6,59 tuuman P-OLED-näytön resoluutio on 1268 x 2756 pikseliä ja pikselitiheys 460 ppi.
Takakamerajärjestelmään kuuluu 50 megapikselin pääkamera automaattitarkennuksella ja kuvanvakaimella sekä 50 megapikselin lisäobjektiivi. Etupuolella on 32 megapikselin kamera videopuheluita varten. Laite tukee 5G-, Wi-Fi 6E- ja Bluetooth 6.0 -yhteyksiä. Puhelimessa on USB-C 2.0 -portti, se painaa 200 grammaa ja on väriltään musta. Pakkaukseen sisältyy datakaapeli.
Tärkeimmät ominaisuudet:- 6500 mAh:n akku: Pitkä akunkesto ja tuki pikalataukselle.
- 120 Hz:n virkistystaajuus: Sulava vieritys ja animaatiot.
- 4K-videokuvaus: 3840 x 2160 pikselin resoluutio ja 60 fps:n kuvanopeus.
- Dual SIM: Tukee yhtä Nano-SIM-korttia ja yhtä eSIM-korttia samanaikaisesti.
- Stereokaiuttimet: Kaksikanavainen äänentoisto.
- Sormenjälkitunnistin: Biometrinen suojaus.
Multitronic Vaasa: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Multitronic Maarianhamina: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Nouto myymälästä
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Posti: Ovelle-paketti
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Posti: Kotipaketti
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Edellä mainitut tekniset tiedot ovat vain viitteellisiä, ja ne voivat muuttua ilman ennakkoilmoitusta. Pidätämme oikeuden korjata virheet ja käyttää kuvia ohjeellisina. Teksti voi sisältää automaattisesti luotuja tai koneellisesti käännettyjä osia, mikä saattaa aiheuttaa epätarkkuuksia.

