Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Prosessori | |
| Prosessorimalli | Dimensity 8500 Ultra |
| Suoritinperhe | MediaTek Dimensity |
| Prosessorin ytimet | 8 |
| Prosessorin taajuus | 3,4 GHz |
| Näyttö | |
| Näytön halkaisija | 16,7 cm (6.59") |
| Näytön erottelutarkkuus | 2756 x 1268 pikseliä |
| Suurin päivitystaajuus | 120 Hz |
| Kosketusnäytön tyyppi | Kapasitiivinen |
| Näytön tyyppi | AMOLED |
| Pikselitiheys | 460 ppi |
| Paneelin tyyppi | P-OLED |
| Näytön muoto | Tasainen |
| Näyttövärejä | 68 miljardia väriä |
| HDR-tuettu | ![]() |
| Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR) | High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Dolby Vision |
| Liitettävyys | |
| USB-liitin | USB-C |
| USB-versio | 2.0 |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 200 g |
| Tuotteen korkeus | 157,6 mm |
| Tuotteen leveys | 75,2 mm |
| Tuotteen syvyys | 8,17 mm |
| Virranhallinta | |
| USB C-tyypin latausportti | ![]() |
| Kestoaika | |
| Energialuokka | A |
| International Protection (IP)-koodi | IP68 |
| Energiatehokkuusasteikko | A - G |
| C | |
| Verkko | |
| Bluetooth-versio | 6.0 |
| Bluetooth | ![]() |
| Wi-Fi | ![]() |
| SIM-kortin kapasiteetti | Kaksois-SIM |
| Mobiiliverkon sukupolvi | 5G |
| Tallennusväline | |
| RAM-kapasiteetti | 12 GB |
| Sisäinen tallennuskapasiteetti | 256 GB |
| RAM-tyyppi | LPDDR5X |
| Navigointi | |
| Sähkökäyttöinen kompassi | ![]() |
| GPS (satelliitti) | ![]() |
| GPS | ![]() |
| Kamera | |
| Kuvanvakain | ![]() |
| Videon kaappaus resoluutio (max) | 2160 x 3840 pikseliä |
| Automaattinen tarkennus | ![]() |
| Yötila | ![]() |
| Resoluutio kaappausnopeudella | 3840x2160@30fps, 3840x2160@60fps, 1920x1080@60fps, 1920x1080@30fps, 1280x720@30fps |
| Suurin kuvataajuus | 60 fps |
| Kuvanvakaimen tyyppi | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Videon tallennus | ![]() |
| Videotallennustilat | 1080p, 720p |
| Itselaukaisin | ![]() |
| Takakameran resoluutio (numeerinen) | 50 MP |
| Etukameran resoluutio (numeerinen) | 32 MP |
| Takakameran tyyppi | Kolmoiskamera |
| Toisen takakameran resoluutio (numeerinen) | 50 MP |
| Takakameran aukon luku | 1,7 |
| Toisen takakameran aukko | 3 |
| Etukameran aukko | 2.2 |
| Etukameran tyyppi | Yksi kamera |
| Kolmannen takakameran resoluutio (numeerinen) | 12 MP |
| Kolmannen takakameran aukko | 2.2 |
| Takakameran salama | ![]() |
| Etukameran näkökenttäkulma (FOV) | 90° |
| Kolmannen takakameran näkökentän (FOV) kulma | 120° |
| Takakameran polttoväli | 2,3 cm |
| Toisen takakameran polttoväli | 11,5 cm |
| Kolmannen takakameran polttoväli | 1,5 cm |
| Pakkauksen sisältö | |
| Virtalähde mukana | ![]() |
| Akku | |
| Akkuteknologia | Silicon-Carbon (Si-C) |
| Akun kapasiteetti | 6500 mAh |
| 1000 | |
| Suunnittelu | |
| Kotelo | Perusmalli |
| Tuotteen väri | Sininen |
| Värin nimi | Sininen |
| Anturit | |
| Lähestymisanturi | ![]() |
| Ympäristön valotunnistin | ![]() |
| Kiihtyvyysmittari | ![]() |
| Gyroskooppi | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Kaiutinpuhelin | ![]() |
| Sormenjälkilukija | ![]() |
| Pikalataus | ![]() |
| Kasvojentunnistus | ![]() |
| Nopea lataus -teknologia | Hypercharge |
| Multimedia | |
| Kaiuttimet | Stereo |
| Mikrofonien lukumäärä | 3 |
| EAN | 6932554448097 |
Xiaomi 17T 5G 12/256 Gt, sininen. Puhelimessa on 3,4 GHz:n kahdeksanytiminen MediaTek Dimensity 8500 Ultra -suoritin ja 12 Gt RAM-muistia, joka mahdollistaa sujuvan moniajon ja vaativien sovellusten käytön. Laitteessa on 6,59 tuuman litteä AMOLED-näyttö, joka on suojattu Corning Gorilla Glass 7i -lasilla. Näytön pikselitiheys on 460 ppi ja resoluutio 2756 × 1268. 120 Hz:n virkistystaajuus takaa sulavan vierityksen ja nopean kosketusvasteen. Integroitu valoisuustunnistin säätää näytön kirkkautta automaattisesti ympäristön mukaan.
Kolmoiskamerajärjestelmä sisältää 50 megapikselin pääkameran ja 50 megapikselin lisäkameran, joissa on kuvanvakautus ja erillinen yötila. 32 megapikselin etukamera soveltuu videopuheluihin ja muotokuvien ottamiseen. Laitteessa on 6500 mAh:n akku, joka tukee pikalatausta USB-C-liitännän kautta. Yhteyksiin kuuluvat 5G ja Wi-Fi 6. Laite tukee Dual SIM -toimintoa, jossa voi käyttää Nano-SIM- ja eSIM-korttien yhdistelmää. Biometriseen tunnistautumiseen on sormenjälkilukija ja kasvojentunnistus.
Avainominaisuudet:- 256 Gt sisäistä tallennustilaa
- Android 16
- Videotallennus enintään 2160 × 3840 pikseliä, 60 fps
- Bluetooth 6.0 ja GPS
- Stereokaiuttimet, ei 3,5 mm:n kuulokeliitäntää
- Mitat: 157,6 × 75,2 × 8,17 mm, paino: 200 g
- Sisältää USB-latauskaapelin; virtalähde myydään erikseen
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.


