Tällä tuotteella ei ole hinnanmuutostietoja.
Fractal Design Dynamic 3-12 PWM RGB Kotelotuuletin 120 mm Valkoinen
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Tekniset tiedot | |
| Laakeritekniikka | Rifle Bearing |
| Paino ja mitat | |
| Johdon pituus | 0,5 m |
| Tuulettimen paksuus | 2,5 cm |
| Tuulettimen mitat (LxSxK) | 120 x 120 x 25 mm |
| Muut ominaisuudet | |
| Asennussarja rei'ityksellä (L x S) | 105 x 105 mm |
| Suunnittelu | |
| Tuotteen väri | Valkoinen |
| Tuulettimien määrä | 1 tuuletin(ta) |
| Led-valaisu | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Nopeudentunnistin | ![]() |
| Tuulettimen halkaisija | 12 cm |
| Suurin ilmanpaine | 2,82 mmH2O |
| Melutaso (korkea nopeus) | 31,9 dB |
| Pyörimisnopeus (maks.) | 2200 RPM |
| Pyörimisnopeus (min.) | 350 RPM |
| Tukee pulssinleveysmodulaatiota (PWM) | ![]() |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Kotelotuuletin |
| EAN | 7340172711803 |
Fractal Design Dynamic 3 12 PWM RGB White on 120 millimetrin kotelotuuletin, joka on suunniteltu pöytätietokoneiden jäähdytykseen. Se soveltuu järjestelmän tarpeiden mukaan joko tulo- tai poistotuulettimeksi. Tuuletin käyttää PWM-ohjausta (pulssinleveysmodulaatio) pyörintänopeuden säätämiseen sisäisten lämpötilojen mukaan, ja sen kierroslukualue on 350–2 200 RPM. Täydellä nopeudella tuuletin tuottaa 63,9 CFM:n ilmavirran, ja 2,82 mmH2O:n staattinen paine auttaa ilman ohjaamisessa tiiviiden komponenttien tai kotelon rakenteellisten esteiden läpi.
Valkoinen kehys ja tuulettimen lavat on suunniteltu sointumaan yhteen muiden valkoisten komponenttien kanssa. Tuulettimessa on rifle-laakerointi, joka takaa luotettavan toiminnan. Integroitu ARGB Gen 2 -valaistus mahdollistaa monipuoliset valotehosteet, ja 3-nastainen ARGB-liitin mahdollistaa valaistuksen synkronoinnin emolevyn ja muiden yhteensopivien komponenttien kanssa. Tuulettimet voidaan ketjuttaa kaapeloinnin siistimiseksi ja asennuksen helpottamiseksi.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Melutaso: Enintään 31,9 dB maksiminopeudella.
- Liitin: Standardi 4-nastainen PWM.
- Paksuus: 25 mm (vakiokoteloasennus).
- Kiinnitys: 105 x 105 mm reikäjako.
- Kaapelin pituus: 0,5 m, sopii useimpiin ATX-koteloihin.
- Seuranta: Lähettää RPM-tiedot järjestelmään.
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.

