Tällä tuotteella ei ole hinnanmuutostietoja.
Fractal Design Dynamic 3 14 PWM RGB Musta 140 mm Kotelotuuletin 3 kappaletta
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Tuulettimen paksuus | 2,5 cm |
| Tuulettimen mitat (LxSxK) | 140 x 140 x 25 mm |
| Pakkaustiedot | |
| Määrä | 3 |
| Suunnittelu | |
| Tuotteen väri | Musta |
| Tuulettimien määrä | 3 tuuletin(ta) |
| Led-valaisu | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Tuulettimen halkaisija | 14 cm |
| Suurin ilmavirtaus | 76,3 cfm |
| Melutaso (korkea nopeus) | 30,8 dB |
| Pyörimisnopeus (maks.) | 1800 RPM |
| Pyörimisnopeus (min.) | 350 RPM |
| Laakerityyppi | Rihlalaakeri |
| Tukee pulssinleveysmodulaatiota (PWM) | ![]() |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Kotelotuuletin |
| EAN | 7340172711865 |
Fractal Design Dynamic X2 GP-14 PWM RGB -tuuletinpaketti sisältää kolme tuuletinta kotelon tuuletukseen. PWM-ohjauksen (pulse-width modulation) avulla emolevy säätää tuulettimien nopeutta automaattisesti järjestelmän lämpötilan mukaan. Nopeus vaihtelee 350 kierroksesta minuutissa (RPM) tyhjäkäynnillä 1 800 RPM:ään kovassa kuormituksessa, mikä tasapainottaa jäähdytystehon ja melutason käytön mukaan. Tuulettimet soveltuvat sekä tulo- että poistoilmapaikoille tavallisissa PC-koteloissa.
Tuulettimissa on rifle-laakerointi, joka vähentää kitkaa ja kulumista tavallisiin liukulaakereihin verrattuna. Integroidut, osoitettavat RGB-LEDit mahdollistavat valotehosteiden synkronoinnin emolevyn 3-pinnisen 5V ARGB-liitännän kautta. Musta kehys antaa neutraalin ilmeen, joka sulautuu kokoonpanoon myös silloin, kun valaistus ei ole käytössä. Oikein asennettuna tuulettimet tarjoavat tasaisen suorituskyvyn, kun haetaan sekä tehokasta lämmönhallintaa että yhtenäistä valaistusta.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Maksimi-ilmavirta 76,3 CFM takaa tehokkaan ilmankierron PC-kotelossa
- Staattinen paine 30,8 mmH2O ilman ohjaamiseen suodattimien tai kiintolevykehikoitten läpi
- Melutaso enintään 30,8 dB maksiminopeudella
- Virransyöttö tavallisella 4-pinnisellä PWM-liitännällä
- Mitat 140 x 140 x 25 mm, sopivat yleisimpiin kotelon kiinnityspisteisiin
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.

