SONY KD49XE8005BAEP 49inch 4KHDR 200Hz Android Triluminos
Tillverkare: SONY
ID: KD49XE8005BAEP
Produkten är inte tillgänglig
Produkten har utgått från sortimentet eller är inte tillgänglig för tillfället.
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Prisutveckling
Tekniska data
LED-bakgrundsbelysningcheckmark
Lagring
EnhetstypHDD
Skärm
Skärm diagonal124,5 cm (49")
Upplösning4K 3840 x 2160 pixels
Diagonal skärmstorlek123 cm
Grafikupplösningar som stöds3840 x 2160,4096 x 2160
Videolägen som stöds480i,480p,576i,576p,720p,1080i,1080p
3D kompatibilitetcross
Typ av LED-bakgrundsbelysningEdge-LED
Rörelse-interpoleringsteknikMotionflow XR 240 Hz
Motion interpolering frekvens200 hz
SkärmtypLED
HD-typ4K Ultra HD
Toppförhållande för ljusstyrka76%
SkärmformPlatt
Audio
Inbyggd ljuddekoderDolby Digital
Uteffekt (RMS)20 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Antal talare2
LjudlägenFilm, Idrott, Standard
LjudavkodningsteknikDolby Digital Plus,Dolby Digital Pulse
Anslutningar
Antal LAN (RJ-45) anslutningar1
Hörlursutgångar1
DVI-portcross
Ingående kompositvideo1
PC-In (D-Sub)cross
Ljudingång (vänster och höger)1
Komponentvideo in (YPbPr / YCbCr)1
Antal RF-ingångar1
Antal HDMI-portar4
HDCPcheckmark
Common interface Plus (CI+)checkmark
Ljudreturkanal (ARC)checkmark
Vikt & dimension
Vikt12,2 kg
Höjd640 mm
Bredd1096 mm
Djup57 mm
Vikt inklusive stativ12,9 kg
Bredd (med stativ)1096 mm
Höjd (med stativ)691 mm
Djup (med stativ)252 mm
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)85 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Energisparlägecheckmark
EnergiklassA
Årlig energiförbrukning118 kWh
Växelström Frekvens50 hz
AC-inspänning220 - 240 V
Strömförbrukning (max)143 W
Nätverk
Wi-Fi-standarder802.11a,Wi-Fi 5 (802.11ac),802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n)
Webbläsare stödsOpera
Nätverksansluten (Ethernet)checkmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Bluetooth-profilerHID,HOGP,SPP
Miracastcheckmark
Webbläsarecheckmark
Förpackning
Vikt inkl. förpackning18 kg
Låddjup160 mm
Höjd744 mm
Förpackningens bredd1188 mm
TV-tuner
Analogt signalformatsystemSECAM B/G,SECAM D/K
Typ av tunerAnalog och digital
Antal mottagare1 tuners
Digitalt signalformatsystemDVB-C,DVB-S,DVB-S2,DVB-T,DVB-T2
TV-band som stödsUHF,VHF
Certifikat
WiFi-certifieradcheckmark
Management features
Skärmgränssnitt (OSD)checkmark
Elektronisk programguide (EPG)checkmark
Vilolägestimercheckmark
På/av timercheckmark
Antal OSD språk32
Röststyrningcheckmark
Förpackningens innehåll
Fjärrkontroll ingårcheckmark
Kabel inkluderadAC
Bruksanvisningcheckmark
Snabbstartsguidecheckmark
Batterier medföljercheckmark
Design
Produktens färgSvart
Gränsssnitt för panelmontering200 x 200 mm