Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.| Vikt & dimension | |
| Vikt | 4 kg |
| Höjd | 305 mm |
| Bredd | 185 mm |
| Djup | 240 mm |
| Strömtillförsel | |
| Automatisk avstängning | ![]() |
| Effekt | 1100 W |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| AC-inspänning | 220–240 |
| Automatisk avstägning efter (max) | 9 min |
| Förpackning | |
| Vikt inkl. förpackning | 4,84 kg |
| Låddjup | 255 mm |
| Höjd | 360 mm |
| Förpackningens bredd | 315 mm |
| Förpackningens vikt | 5560 kg |
| Ergonomi | |
| Produktens färg | Svart |
| Vattennivå indikator | ![]() |
| Flyttbar vattentank | ![]() |
| Flyttbar droppbehållare | ![]() |
| Kontrollampa | ![]() |
| Kontrolltyp | Rotations- |
| Material, hölje | Plast |
| Inbyggd display | ![]() |
| Synlig vattennivå | ![]() |
| Förpackningens innehåll | |
| Bruksanvisning | ![]() |
| Övriga egenskaper | |
| På / av-knapp | ![]() |
| Prestanda | |
| Värmesystem | Kokkärl |
| Koppkapacitet | 2 koppar |
| Vattentankens kapacitet | 1,1 l |
| Koppvärmare | ![]() |
| Front speaker type | 15 Bar |
| Inbyggd kvarn | ![]() |
| Kaffe ingångstyp | Malat kaffe |
| Ångrör | ![]() |
| Antal pipar | 2 |
| Justerbar vattenmängd | ![]() |
| Typ av kaffebryggare | Halvautomatisk |
| Behållare för bryggt kaffe | Bägare |
| Inbyggd mjölkskummare | ![]() |
| Varmvattenanläggning | ![]() |
| Apparatens placering | Bänkdiskmaskin |
| Egenskaper | |
| Produkttyp | Espressomaskin |
| Tillagningsfunktioner och program | |
| Latte-tillagning | ![]() |
| Lungo-tillagning | ![]() |
| Cappuccinotillagning | ![]() |
| Kaffe-tillagning | ![]() |
| Espresso-tillagning | ![]() |
| Latte-macchiato-tillagning | ![]() |
| Ristretto tillagning | ![]() |
| Varm mjölk tillagning | ![]() |
| Americano tillagning | ![]() |
| Tillredning av kaffekräm | ![]() |
| Multidryck | ![]() |
| EAN | 8004399329348 |
De’Longhi ECP 31.21 är en manuell espressomaskin som utnyttjar ett traditionellt kokarsystem för extraktion av kaffe. Maskinen tillagar espressobaserade drycker med antingen färdigmalet kaffe eller portionsförpackade E.S.E.-poddar. Genom att maskinen håller bryggtrycket på en jämn nivå ges goda förutsättningar för att utvinna smakrika aromer och en fyllig crema. Via det roterande reglaget kan vattenmängden justeras manuellt under bryggningsprocessen för att ge ökad kontroll över slutresultatet. Modellen är utrustad med två kaffeutlopp och har stöd för kaffespecialiteter som ristretto, lungo och americano.
Det integrerade ångröret fungerar som en manuell mjölkskummare och gör det möjligt att texturera mjölk till drycker som cappuccino, latte och latte macchiato. Konstruktionen har ett ytterhölje av plast och ett format anpassat för att ta upp begränsat med utrymme på köksbänken. Den löstagbara vattentanken är försedd med en nivåindikator, och den avtagbara spillbrickan underlättar den dagliga rengöringen. På enhetens ovansida finns en koppvärmare som bidrar till en optimal serveringstemperatur, medan en automatisk avstängningsfunktion ser till att maskinen går ner i viloläge kort efter avslutad användning.
Viktigaste funktioner:- Typ av kaffeinmatning: Färdigmalet kaffe och E.S.E.-poddar
- Effekt: 1 100 W
- Värmesystem: Kokare
- Bryggtryck: 15 bar
- Vattentankens kapacitet: 1,1 L
- Mjölksystem: Inbyggd mjölkskummare med ångrör
Beräknad leverans: 03.06 - 08.06
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 03.06 - 08.06
Idag: 09:00 - 17:00
Beräknad leverans: 03.06 - 08.06
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leverans: 03.06 - 08.06
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 03.06 - 08.06
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leveranstid: 03.06 - 08.06
Beräknad leveranstid: 03.06 - 07.06
Beräknad leveranstid: 04.06 - 08.06
Beräknad leveranstid: 04.06 - 08.06
Beräknad leveranstid: 04.06 - 07.06
Beräknad leveranstid: 03.06 - 08.06
Beräknad leveranstid: 03.06 - 08.06
Beräknad leveranstid: 04.06 - 07.06
- Safety Data Sheet (English)
- manual pdf (English)


