Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 4 kg |
| Tuotteen korkeus | 305 mm |
| Tuotteen leveys | 185 mm |
| Tuotteen syvyys | 240 mm |
| Virranhallinta | |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 1100 W |
| AC-syöttötaajuus | 50 - 60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 220–240 |
| Automaattinen virran sammutus (maks.) jälkeen | 9 min |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 5560 kg |
| Pakkauksen syvyys | 255 mm |
| Pakkauksen korkeus | 360 mm |
| Pakkauksen leveys | 315 mm |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Musta |
| Veden tason ilmaisin | ![]() |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Merkkivalo | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Rotaatio |
| Kotelon materiaali | Muovi |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Näkyvissä oleva vesitaso | ![]() |
| Pakkauksen sisältö | |
| Käyttöopas | ![]() |
| Muut ominaisuudet | |
| On/off-kytkin | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Lämmitysjärjestelmä | Kuumavesisäiliö |
| Kapasiteetti kuppeina | 2 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,1 L |
| Kupin lämmitin | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 15 bar |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Kahvin syöttö | Jauhettu kahvi |
| Höyryputki | ![]() |
| Vesisuihkujen määrä | 2 |
| Säädettävä veden määrä | ![]() |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Puoliautomaattinen |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kuppi |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Lungon valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Latte macchiaton valmistus | ![]() |
| Ristretton valmistaminen | ![]() |
| Maidon kuumennus | ![]() |
| Americanon valmistaminen | ![]() |
| Caffe creman valmistus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 8004399329348 |
De’Longhi ECP 31.21 on manuaalinen espressokone, joka tuo perinteisen kahvinvalmistuksen hallinnan suoraan kotikeittiöön. Laite hyödyntää uutossa joko valmiiksi jauhettua kahvia tai E.S.E.-kahvinappeja, mikä lisää joustavuutta arjen rutiineihin. Koneen toiminnan ytimessä on lämmityksestä vastaava boilerijärjestelmä, joka on optimoitu tukemaan tasaista uuttoa ja tiiviin creman muodostumista. Kiertosäätimen avulla uuton kulkua voi mukauttaa omien mieltymysten mukaan. Laitteen kaksi suutinta mahdollistaa myös kahden annoksen uuttamisen samanaikaisesti.
Pelkän espresson lisäksi kone soveltuu monipuolisesti erilaisten kahvien, kuten americanon, lungon ja ristretton, valmistamiseen. Integroitu höyryputki mahdollistaa maidon manuaalisen vaahdottamisen, mikä takaa pehmeän rakenteen cappuccinolle, lattelle ja muille maitokahveille. Laitteen muovirunko on suunniteltu kompaktiksi ja päivittäistä käyttöä kestäväksi. Käytännöllisyyttä lisäävät yläosan kuppilämmitin, joka pitää astiat sopivan lämpiminä, sekä laitteen puhdistusta huomattavasti helpottava irrotettava tippa-alusta ja selkeä vedenkorkeuden ilmaisin.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Teho: 1 100 W
- Uuttopaine: 15 bar
- Vesisäiliön tilavuus: 1,1 l
- Automaattisen virrankatkaisun viive: 9 min
- Korkeus: 305 mm
- Syvyys: 240 mm
- Leveys: 185 mm
- Paino: 4 000 g
Arvioitu toimitus: 03.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 03.06. - 08.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 03.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 03.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 03.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 07.06.
- Safety Data Sheet (English)
- manual pdf (English)


