BROTHER DCP-J1200W ALL-IN-ONE A4 INKJET PRINTER
Tillverkare: BROTHER
ID: DCPJ1200WRE1
Beräknad leverans: 13.06 - 18.06
Leverantörens beräknade utleveranstid 11.06.2026
Välj din butik
Leverantörens beräknade utleveranstid 11.06.2026 Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Leverantörens beräknade utleveranstid 11.06.2026 Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Manuals
Tekniska data
Antal kartonger per lager7 styck
Lastpallstyp800 x 1200 mm
Systemkrav
Windows-operativsystem som stödsWindows 10, Windows 8
Anslutningar
Direktutskriftcheckmark
Antal USB 2.0 anslutningar1
USB-portcheckmark
Vikt & dimension
Vikt6,61 kg
Höjd510 mm
Bredd220 mm
Djup470 mm
Utskriftshastighet
Maximal upplösning1200 x 6000 DPI
UtskriftsteknologiBläckstråleskrivare
Utskriftshastighet (färg, normal kvalitet, A4/US Letter)9 ppm
Tid för första utskrift (färg)6,5 s
Tid för första utskrift (svart)10 s
Dubbelsidig utskriftcheckmark
Dubbelsidigt utskriftslägeManuell
Utskrift av vattenstämplarcheckmark
UtskriftFärgutskrift
Utskriftshastighet (ISO / IEC 24734), mono16 IPM
Utskriftshastighet (ISO / IEC 24734), färg9 IPM
N-upp-utskrift2, 9, 16
Funktion för utskrift av häftencheckmark
Funktion för utskrift av planschercheckmark
N-i-1 utskriftsfunktioncheckmark
Skanning
Gråskalenivå256
SkanningstypFlatbäddsskanner
Optisk skanningsupplösning1200 x 2400 DPI
SkanningsteknikCIS
Dubbelsidig skanningcheckmark
Skanning tillE-post, Fil, Bild, OCR
Maximalt skanningsområde213,9 x 295 mm
ScanningsdrivrutinerTWAIN
Ingång, färgdjup30 bit
Utgång, färgdjup24 bit
SkanningFärgscanning
Gråskaledjup8 bit
Inmatning, gråskaledjup10 bit
Duplex skanningslägeManuell
Kopiera
Storleksändring kopieringsmaskin25 - 400%
N-i-1 copy-funktion (N =)2, 4
Tid till första kopia (svart, normal)11,5 s
Tid till första kopia (färg, normal)27 s
Maximal kopieringsupplösning1200 x 1800 DPI
KopieringFärgkopiering
N-i-1 kopieringsfunktioncheckmark
Duplex kopieringslägeManuell
Dubbelsidig kopieringcheckmark
Fax
Faxcross
Strömtillförsel
Strömförbrukning i avslaget läge0,2 W
Strömförbrukning i väntläge0,8 W
Strömförbrukning (genomsnittligt operativt)13 W
Strömförbrukning (driftläge)2,5 W
Miljökrav
Intervall för relativ operativ luftfuktighet20 - 80%
Temperatur vid drift10 - 35 ° C
Nätverk
Wi-Fi-standarder802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Kryptering/säkerhet64-bit WEP, 128-bit WEP, SSID, SSL/TLS, WPA-PSK, WPA2-PSK
Inbyggd Webbservercheckmark
Nätverksansluten (Ethernet)cross
Wi-Ficheckmark
Filtrering för IP-adresscheckmark
Mobil utskriftsteknikApple AirPrint, Brother iPrint & Scan, Mopria Print Service
Pappershantering
Foto-pappersstorlekar (imperial)4x6"
KuvertstorlekC5, Com-10, DL, Monarch
ISO A-serie storlek (A0...A9)A4, A5, A6
ISO C-serie storlek (C0...C9)C5
Icke-ISO utskriftsmaterial av olika storlekKartotekskort
Högsta ISO A-seriestorlekA4
Pappersfackets typ av mediaPlain paper, återvunnit papper
Pappersfackets mediavikt64 - 220 g/m ^
Förpackning
Vikt inkl. förpackning8,04 kg
Låddjup505 mm
Höjd465 mm
Förpackningens bredd220 mm
Förpackningens innehåll
Kabel inkluderadAC
Garantisedelcheckmark
Snabbinstallationsguidecheckmark
Patron (er) som ingårcheckmark
Övriga egenskaper
EmuleringGDI
Rekommenderad månatlig utskriftsvolym1000 sidor
Design
DisplaytypLED
Produktens färgVit
Inbyggd displaycheckmark
Positionering på marknadenHem och kontor
Prestanda
Processorfrekvens576 MHz