BROTHER DCP-J1200W ALL-IN-ONE A4 INKJET PRINTER
Valmistaja: BROTHER
ID: DCPJ1200WRE1
Arvioitu toimitus: 13.06. - 18.06.
Toimittajan lähetysarvio: 11.06.2026
Valitse myymälä
Toimittajan lähetysarvio: 11.06.2026 Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Toimittajan lähetysarvio: 11.06.2026 Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Manuals
Tekniset tiedot
Pakkausten määrä per kerros7 kpl
Lavan tyyppi800 x 1200 mm
Järjestelmävaatimukset
Windows-käyttöjärjestelmätukiWindows 10, Windows 8
Liitettävyys
Suoratulostuscheckmark
USB 2.0 -porttien määrä1
USB-portticheckmark
Paino ja mitat
Paino6,61 kg
Tuotteen korkeus510 mm
Tuotteen leveys220 mm
Tuotteen syvyys470 mm
Tulostus
Suurin resoluutio1200 x 6000 DPI
TulostustekniikkaMustesuihku
Tulostusnopeus (väri, normaalilaatu, A4/US Letter)9 ppm
Ensimmäisen sivun tulostusnopeus (väri, normaali)6,5 s
Ensimmäisen sivun tulostusnopeus (musta, normaali)10 s
Kaksipuolinen tulostuscheckmark
Kaksipuoleisen tulostuksen mooditOhje
Vesileimatulostuscheckmark
TulostusVäritulostus
Tulostusnopeus (ISO/IEC 24734) mono16 ipm
Tulostusnopeus (ISO/IEC 24734) väri9 ipm
Monisivutulostus2, 9, 16
Vihkotulostustoimintocheckmark
Julistetulostustoimintocheckmark
N-in-1 tulostustoimintocheckmark
Skannaaminen
Harmaasävyjen tasot256
SkannerityyppiTasoskanneri
Optinen skannauserottelutarkkuus1200 x 2400 DPI
SkannaustekniikkaCIS
Kaksipuolinen skannauscheckmark
SkannaaSähköposti, Tiedosto, Kuva, OCR
Enimmäisskannausalue213,9 x 295 mm
SkannausajuritTWAIN
Tulon värisyvyys30 bittiä
Lähdön värisyvyys24 bittiä
SkannausVäriskannaus
Tulostuksen harmaa-asteikon syvyys8 bittiä
Tulon harmaa-asteikkosyvyys10 bittiä
Kaksipuolinen skannaustilaOhje
Kopioiminen
Kopion kokomuutos25 - 400%
N-in-1 copy -toiminto (N=)2, 4
Ensimmäinen kopio (musta, normaalilaatu)11,5 s
Ensimmäinen kopio (väri, normaali)27 s
Kopioinnin enimmäistarkkuus1200 x 1800 DPI
KopiointiVärikopiointi
N-in-1 kopiointitoimintocheckmark
Kaksipuolinen kopiointitilaOhje
Kaksipuolinen kopiointicheckmark
Faksi
Faksauscross
Virranhallinta
Virrankulutus (pois päältä)0,2 W
Virrankulutus (lepotila)0,8 W
Virrankulutus (toiminnassa)13 W
Virrankulutus (valmis)2,5 W
Ympäristöolosuhteet
Käytön suhteellinen kosteus (H-H)20 - 80%
Käyttölämpötila (T-T)10 - 35 °C
Verkko
Wi-Fi-standardit802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Tietoturva-algoritmit64-bit WEP, 128-bit WEP, SSID, SSL/TLS, WPA-PSK, WPA2-PSK
Sisäinen Web-palvelincheckmark
Ethernet LANcross
Wi-Ficheckmark
IP-osoitteen suodatuscheckmark
Mobiiliprinttaus-tekniikatApple AirPrint, Brother iPrint & Scan, Mopria Print Service
Paperinkäsittely
Valokuvapaperien koot4x6"
Kirjekuorien kootC5, Com-10, DL, Monarch
ISO A-sarjan koot (A0...A9)A4, A5, A6
ISO C-sarjan koot (C0...C9)C5
Ei-ISO tulostusmateriaalin kootKortistokortti
Suurin ISO A-luokan paperikokoA4
Paperikasetin tulostusmateriaalityypitTavallinen paperi, Uusiopaperi
Paperikasetin tulsotusmateriaalin paino64 - 220 g/m²
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino8,04 kg
Pakkauksen syvyys505 mm
Pakkauksen korkeus465 mm
Pakkauksen leveys220 mm
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotAC
Takuukortticheckmark
Pika-asennusopascheckmark
Väripatruunat mukanacheckmark
Muut ominaisuudet
EmulaatiotGDI
Suositeltava kuukausittainen tulostusmäärä1000 sivua
Suunnittelu
NäyttöLED
Tuotteen väriValkoinen
Sisäänrakennettu näyttöcheckmark
Asema markkinoillaKoti ja toimisto
Suorituskyky
Prosessorin taajuus576 MHz