Philips Evnia 3000 Series 27M2N3500NL 27" QHD, VA, 180Hz, HDR10 gamingskärm
Tillverkare: PHILIPS
ID: 27M2N3500NL/00
Beräknad leverans: 16.05 - 20.05
14st tillgängligt
Välj din butik
Beställ och hämta, 1st i lager Öppet idag: Stängt (Kristi himmelsfärdsdag) Information om butiken
Beställ och hämta, 4st i lager Öppet idag: Stängt (Kristi himmelsfärdsdag) Information om butiken
Beställ och hämta, 1st i lager Öppet idag: Stängt Information om butiken
Beställ och hämta efter 1-4 dagar Öppet idag: Stängt (Kristi himmelsfärdsdag) Information om butiken
Beskrivning
På lager i butiker 4
Skärm
Bildpunktavstånd0,2331 x 0,2331 mm
Kontrastförhållande (medel)5000:1
Horisontellt sökområde30 - 270 kHz
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande16:9
Vertikalt sökområde48 - 144 hz
Bildstorlek horisontalt59,8 cm
Bildstorlek vertikalt33,6 cm
Skärm diagonal68,6 cm (27")
Svarstid (medel)1 ms
Färgdjup8 bit
Upplösning2560 x 1440 pixlar
Horisontell avsökningsfrekvens30 - 230 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens48 - 144 hz
Diagonal skärmstorlek68,5 cm
Panelstorlek27 inch/68.5 cm
Pekskärmcross
sRGBcheckmark
LED-bakgrundsbelysningcheckmark
Typ av bakgrundsbelysningW-LED
Max uppdateringsfrekvens180 hz
SkärmtypLCD
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande16:9
HD-typQuad HD
Pixeltäthet108,79 ppi
Färgomfång95%
PaneltypFast VA
SkärmformPlatt
DDC/CIcheckmark
Antal färger16,7 miljoner färger
Benämning av dynamiskt kontrastförhållandeMega Infinity DCR
checkmark
Dimfaktor25%
sRGB-täckning (typisk)127%
Adobe RGB-täckning92%
Ljusstyrka (normal)300 cd/m²
HDR-teknik (High Dynamic Range)High Dynamic Range 10 (HDR10)
FärgområdesstandardsRGB
Anslutningar
Antal HDMI-portar2
HDMI-version2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
Antal Displayportar1
HDCP-version2.2
DisplayPort-version1.4
Hörlursutgångcheckmark
Inbyggd USB-hubbcross
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)615 mm
Höjd (med stativ)463 mm
Djup (med stativ)193 mm
Vikt (utan stativ)3,73 kg
Höjd (utan stativ)369 mm
Bredd (utan stativ)615 mm
Djup (utan stativ)61 mm
Vikt (med stativ)4,34 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)21,6 W
NätaggregatstypIntern
Strömförbrukning i avslaget läge0,3 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
Energieffektivitetsklass (SDR)E
Miljökrav
Altitud vid drift0 - 3658 m
Intervall för relativ operativ luftfuktighet20 - 80%
Temperaturintervall (förvaring)-20 - 60 ° C
Temperatur vid drift0 - 40 ° C
Höjd över havet i avstängt läge0 - 12192 m
Förpackning
Vikt inkl. förpackning6,88 kg
Låddjup141 mm
Höjd420 mm
Förpackningens bredd690 mm
Ergonomi
Plug & Play-kompatibelcheckmark
Produktvikt (oz)checkmark
LED-indikatorerDriftindikator, Stand-by
Höjdjusteringcross
Lutningsvinkel-5 - 20°
Svängarmcross
Skärmgränssnitt (OSD)checkmark
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
Svängbaracross
Antal OSD språk21
Lutningsjusteringcheckmark
Typ av kabellåsanslutningKensington
VESA-fästecheckmark
Förpackningens innehåll
Kabel inkluderadAC, DisplayPort, HDMI
Bruksanvisningcheckmark
Stå ingårcheckmark
Övriga egenskaper
AnvändarkontrollerPower On/Off; Menu/OK; Input/Up; Game Settings/Down; SmartImage game/Back
Medeltid mellan fel (MTBF)50000 h
Ingående synksignal för monitorSeparat synk
Kompatibla operativsystemDDC/CI; Mac OS X; sRGB; Windows 11/10
BildförbättringSmartImage game
Fri från tungmetallerHg (kvicksilver)
Delta E2
Varumärkesspecifika teknologierCrosshair
LowBlue-lägecheckmark
Lättläst lägecheckmark
Med textur
Låg ingångsfördröjningcheckmark
Certifikat för överensstämmelseRoHS
Design
Produktens färgSvart
Positionering på marknadenSpela
Löstagbart stativcheckmark
Prestanda
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccheckmark
Flimmerfriteknikcheckmark
Låg blåljus-teknikcheckmark
Komponent-video-syncSeparat synk
Stöd för VESA Adaptive Synccheckmark
Multimedia
Inbyggda högtalarecross
Inbyggd kameracross
Hållbarhet
Återvinningsbart förpackningsmaterial100%
Återvunnen post-konsument plast85%
Uppfyller hållbarhetskravcheckmark
Innehåller inteKvicksilver, PVC/BFR
EAN8712581805890
Garanti3 år
Philips Evnia 27M2N3500NL är en 27-tums gamingskärm utrustad med en VA-panel som levererar en QHD-upplösning på 2560 x 1440 pixlar. Skärmens prestanda är anpassad för spel, med en uppdateringsfrekvens på 180 Hz och en responstid på 0,5 ms som arbetar tillsammans för att reducera rörelseoskärpa och eftersläpningar. Kontrastförhållandet är specificerat till 5000:1 och den typiska ljusstyrkan ligger på 300 cd/m², vilket ger en tydlig bild i varierande ljusförhållanden. Bildförhållandet är 16:9, vilket är standard för spel och media.
Anslutningsmöjligheterna består av två HDMI 2.0-portar, en DisplayPort 1.4-port och ett hörlursuttag. För en följsam spelupplevelse utan screen tearing är skärmen kompatibel med både AMD FreeSync och NVIDIA G-SYNC. Det medföljande stativet tillåter justering av lutningen mellan -5 och 20 grader. Skärmen kan även monteras med ett VESA-fäste av storleken 100 x 100 mm. Den typiska strömförbrukningen är 21,6 W, vilket placerar den i energiklass E för SDR-innehåll.
Nyckelfunktioner:
  • 27-tums QHD-skärm (2560 x 1440 pixlar)
  • VA-panel med 5000:1 kontrastförhållande
  • 180 Hz uppdateringsfrekvens för jämn rörelse
  • 0,5 ms responstid minimerar rörelseoskärpa
  • Stöd för HDR10 för förbättrad färg och kontrast
  • Kompatibel med AMD FreeSync och NVIDIA G-SYNC
  • Bred färgåtergivning med 127 % sRGB-täckning
  • Anslutningar via två HDMI 2.0 och en DisplayPort 1.4
  • Stativ med tiltfunktion och VESA-fäste (100 x 100 mm)