LG 38WR85QC-W 38" UWQHD, Nano IPS curved skärm med USB-C hub och KVM-switch
Tillverkare: LG
ID: 38WR85QC-W
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Inte tillgänglig
Välj din butik
Inte tillgänglig Öppet idag: Stängt (Kristi himmelsfärdsdag) Information om butiken
Inte tillgänglig Öppet idag: Stängt Information om butiken
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Skärm
Bildpunktavstånd0,2291 x 0,2291 mm
Kontrastförhållande (medel)1000:1
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande21:9
Skärm diagonal96,5 cm (38")
Svarstid (medel)1 ms
Färgdjup10 bit
Upplösning3840 x 1600 pixlar
Diagonal skärmstorlek95,29 cm
Pekskärmcross
Max uppdateringsfrekvens144 hz
SkärmtypLCD
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande21:9
HD-typUltraWide Quad HD
Pixeltäthet109 ppi
Färgomfång98%
PaneltypIPS
SkärmformKonkav skärm
Antal färger1,07 miljarder färger
checkmark
Ljusstyrka (normal)450 cd/m²
HDR-teknik (High Dynamic Range)DisplayHDR 600, HDR Effect
Bildskärmens krökning2300R
FärgområdesstandardDCI-P3
Anslutningar
Ljudanslutning3,5mm
Antal HDMI-portar1
HDMI-version2.1
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
Antal Displayportar1
HDCP-version2,3
DisplayPort-version1.4
Hörlursutgångcheckmark
Inbyggd USB-hubbcheckmark
USB-hubbversion3.0
Antal portar uppströms1
Antal USB typ A-portar nedströms4
USB-strömleveranscheckmark
USB-strömförsörjning upp till90 W
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)896,6 mm
Höjd (med stativ)594,4 mm
Djup (med stativ)307,3 mm
Vikt (utan stativ)7,98 kg
Höjd (utan stativ)393,7 mm
Bredd (utan stativ)896,6 mm
Djup (utan stativ)109,2 mm
Vikt (med stativ)10,5 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)80 W
Strömförbrukning i avslaget läge0,3 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)F
Energieffektivitetsklass (HDR)G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar37 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar95 kWh
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter)1718663
Nätverk
Nätverksansluten (Ethernet)checkmark
Förpackning
Vikt inkl. förpackning14,3 kg
Låddjup236,2 mm
Höjd538,5 mm
Förpackningens bredd1059,2 mm
FörpackningstypLåda
Ergonomi
Produktvikt (oz)checkmark
Höjdjusteringcheckmark
Hållare-15 - 15°
Lutningsvinkel-5 - 25°
Svängarmcross
Bild-i-bildcheckmark
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
Svängbaracheckmark
Lutningsjusteringcheckmark
Typ av kabellåsanslutningKensington
VESA-fästecheckmark
Justerbar höjd (max)11 cm
Förpackningens innehåll
Kabel inkluderadDisplayPort, HDMI, USB typ A till USB typ B, USB Type-C
Stå ingårcheckmark
Övriga egenskaper
Antal RJ-45-portar1
Varumärkesspecifika teknologierBlack Stabiliser, Crosshair, DAS Mode, Super+ Resolution
Design
Produktens färgVit
Positionering på marknadenBusiness
Löstagbart stativcheckmark
Fötter färgVit
Prestanda
smarta funktionerEnergisparande
NVIDIA G-SYNCcheckmark
AMD FreeSynccheckmark
Flimmerfriteknikcheckmark
Låg blåljus-teknikcheckmark
Stöd för VESA Adaptive Synccheckmark
Typ av NVIDIA G-SYNCG-SYNC
Typ av AMD FreeSyncFreeSync Premium Pro
Multimedia
Uteffekt (RMS)14 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Inbyggd kameracross
Antal talare2
EAN8806084903235
Garanti1 år
LG 38WR85QC-W är en ultrabred, välvd bildskärm med en 38-tums Nano IPS-panel. Den erbjuder en upplösning på 3840 x 1600 pixlar och en uppdateringsfrekvens på 144 Hz, vilket ger en jämn återgivning vid både arbete med flera program och hantering av rörligt innehåll. Panelens egenskaper säkerställer hög färgnoggrannhet och breda betraktningsvinklar, lämpligt för uppgifter som kodning, datanalys och innehållsskapande. Skärmens breda 21:9-format ger ett stort arbetsutrymme som underlättar effektiv multitasking.
För anslutning finns en USB-C-port som levererar upp till 90 W ström, vilket förenklar anslutning och laddning av en bärbar dator med en enda kabel. En inbyggd KVM-switch gör det möjligt att styra två datorer med samma uppsättning tangentbord och mus, och en USB 3.0-hubb ger ytterligare portar för tillbehör. Anslutningsmöjligheterna kompletteras av en DisplayPort 1.4- och två HDMI 2.1-portar. Stativet erbjuder ergonomiska justeringar för höjd, lutning och vridning, och skärmen är kompatibel med VESA-fästen (100 x 100 mm) för alternativa monteringslösningar.
Nyckelfunktioner:
  • Svarstid på 1 ms (GtG)
  • Ljusstyrka på 450 cd/m² och kontrastförhållande på 1000:1
  • VESA DisplayHDR 600 med 98 % täckning av DCI-P3-färgrymden
  • Stöd för AMD FreeSync Premium Pro och NVIDIA G-SYNC
  • Integrerade stereohögtalare (2 x 7 W)