Produkten har utgått från sortimentet eller är inte tillgänglig för tillfället.
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.| Vikt & dimension | |
| Vikt | 9 kg |
| Höjd | 336 mm |
| Bredd | 433 mm |
| Djup | 180 mm |
| Strömtillförsel | |
| Automatisk avstängning | ![]() |
| Effekt | 1350 W |
| Växelström Frekvens | 50-60 hz |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Typ av strömkontakt | Typ F |
| Automatisk avstägning efter (max) | 30 min |
| Förpackning | |
| Vikt inkl. förpackning | 11,9 kg |
| Låddjup | 265 mm |
| Höjd | 445 mm |
| Förpackningens bredd | 495 mm |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Ergonomi | |
| Produktens färg | Svart |
| Upplyst strömbrytare | ![]() |
| Flyttbar vattentank | ![]() |
| Lätt att rengöra | ![]() |
| Kontrolltyp | Knappar, Handtag |
| Sladdlängd | 1 m |
| Material, hölje | Plast |
| Inbyggd display | ![]() |
| Avtagbar enhet för bryggning / infusionsvätska | ![]() |
| Förpackningens innehåll | |
| Bruksanvisning | ![]() |
| Övriga egenskaper | |
| Material | Rostfritt stål, Plast |
| Prestanda | |
| Värmesystem | Termoblock |
| Koppkapacitet | 1 koppar |
| Vattentankens kapacitet | 1,4 l |
| Självrengörande | ![]() |
| Kaffebönskapacitet | 150 g |
| Ursprungsland | Kina |
| Antikalkfunktionen spolar ur kalkpartiklar | ![]() |
| Väljare för vattnets hårdhetsgrad | ![]() |
| Front speaker type | 19 Bar |
| Inbyggd kvarn | ![]() |
| Kaffe ingångstyp | Kaffebönor, Malat kaffe |
| Ångrör | ![]() |
| Justerbara kvarninställningar | ![]() |
| Justerbar vattenmängd | ![]() |
| Typ av kaffebryggare | Helautomatisk |
| Justerbar kaffestyrka | ![]() |
| Behållare för bryggt kaffe | Bägare |
| Inbyggd mjölkskummare | ![]() |
| Varmvattenanläggning | ![]() |
| Sköljfunktion | ![]() |
| Apparatens placering | Bänkdiskmaskin |
| Kvarnens kapacitet | 150 g |
| Egenskaper | |
| Produkttyp | Espressomaskin |
| Logistikdata | |
| Produkter per intermodal container (20 fot) | 505 styck |
| Produkter per intermodal container (40 fot) | 1060 styck |
| Produkter per intermodal container (40 fot, HC) | 1270 styck |
| Tillagningsfunktioner och program | |
| Latte-tillagning | ![]() |
| Lungo-tillagning | ![]() |
| Cappuccinotillagning | ![]() |
| Kaffe-tillagning | ![]() |
| Espresso-tillagning | ![]() |
| Latte-macchiato-tillagning | ![]() |
| Ristretto tillagning | ![]() |
| Varm mjölk tillagning | ![]() |
| Americano tillagning | ![]() |
| Tillredning av espresso macchiato | ![]() |
| Multidryck | ![]() |
| EAN | 8017709334970 |
Smeg BCC13BLMEU är en helautomatisk espressomaskin utformad för att ge full kontroll över extraktionen. Den värms upp via ett integrerat termoblocksystem som säkerställer en jämn vattentemperatur. Tack vare malningsfunktionen kan kaffets karaktär anpassas med nymalda bönor i flera steg. Utöver detta kan både kaffestyrka och vattenmängd finjusteras för att matcha personliga önskemål.
Maskinen har en integrerad mjölkskummare och ett ångrör som gör det bekvämt och enkelt att framställa mikroskum till mjölkbaserade drycker som cappuccino, latte och latte macchiato. Förutom traditionell espresso kan enheten brygga ristretto, lungo och varm mjölk. Ett separat hetvattensystem gör det även möjligt att tillaga americano. Funktionerna hanteras via ett gränssnitt med fysiska knappar och en spak, vilket ger en taktil styrning av hela processen.
Den yttre konstruktionen består av plast och har en bredd på endast 180 mm, vilket gör att enheten passar väl in på de flesta köksbänkar. Bryggenheten är helt löstagbar för att underlätta manuell sköljning. Dessutom stöder systemet inställning av vattenhårdhet och har ett energisparläge som automatiskt stänger av strömmen efter 30 minuters inaktivitet.
Huvudfunktioner:- Typ av kaffe: Kaffebönor, malet kaffe
- Effekt: 1 350 W
- Bryggtryck: 19 bar
- Vattentankens kapacitet: 1,4 l
- Inbyggd kvarn: Ja
- Bönbehållarens kapacitet: 150 g
- Rengöringsfunktioner: Självrengöring, avkalkningsfunktion
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 09:00 - 17:00
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 17:00


